kézilabda

2021.04.26. 18:40

Magabiztos győzelem az U20-as lányoktól

Remek második félidei teljesítményének köszönhetően magabiztos hazai győzelemmel folytatta bajnoki szereplését a Sylver OPS Szombathely U20 NB I/B-s női kézilabdacsapata.

Szkka-Dkk nbII-es bajnoki mérkőzés, ut, 20201025 ,Szombathely Vas Népe / Unger Tamás Gyõri Viktória

Fotós: Unger Tamás

Sylver OPS Szombathely U20–Győri Audi ETO KC U20 26-18 (9-7). – Szombathely, egyetemi csarnok, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Fehér, Kékesi.

Szombathely: Christe – Wald 2, Török 2, Győri 3, Pődör B. 5, Kulcsár 4, Horváth A. 2. Csere: Dobány, Farkas (kapus), Pődör R. 4/2, Franka, Szmolek 2, Vajer 1, Forgács, Lakatos. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 1-1. 22. perc: 7-5. 37. perc: 11-11. 45. perc: 17-12. 53. perc: 22-14. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/2. Kiállítások: 8, ill. 10 perc. A 18. játéknapon a tabellán második házigazda lépett pályára esélyesként, hiszen az utolsó előttit fogadta.

Nehezen lendültek játékba a felek, adósak maradtak a gólokkal (6. perc: 1-1). Aztán a hazai csapat kapta el a fonalat, a jó védekezése mellé feljavult a támadójátéka, magához ragadta az irányítást, lépéselőnybe került. De a Győr nagy csatában ekkor még tartotta a lépést. A második félidőben is folytatódott a kiélezett küzdelem. Felváltva potyogtak a gólok, a Győr egyenlített (37. perc: 11- 11). De tudott újítani, ritmust váltott a szombathelyi együttes, és ismét előnybe került (45. perc: 17-12). Időt kért a Győr, de már nem tudta megtörni a hazaiak lendületét. A hajrát pedig biztosan hozta le a házigazda, egy pillanatig nem fenyegette veszély a győzelmét.