Frissen Vasból

2021.05.01. 21:20

A Szombathelyi KKA egy góllal kapott ki a Vác vendégeként

A női NB I-es kézilabda-bajnokság 21. fordulójában az SZKKA közelt állt a meglepetéshez, végül egy góllal kikapott a Vác vendégeként.

20210424 Szombathely Hungast ­Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–FTC-Rail Cargo zárt kapuk mögött, NB I-es női kézilabda-mérkőzés Fotó: Unger Tamás UT Vas népe Képen: #21 BANDELIER BILJANA, #14 KISFALUDY ANETT

Váci NKSE–Hungast Szombathelyi KKA 27–26 (13-10). – Vác, 150 néző, női NB I-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Nagy F., Túróczy.

Vác: Bukovszky – Diószegi 4, Hámori 1, Aron 3, Helembai F. 1, Kácsor 4, Radoszavljevics 8. Csere: Bálint (kapus), Lakatos, Szabó L. 5 (3), Bárdy 1, Szeberényi. Edző: Szilágyi Zoltán.

SZKKA: Tomasevics – Orbán 2, Agbaba 3, Horilszka 6 (4), Horváth P. 1, Mayer Sz., Wald 3. Csere: Pődör R. 2, BANDELIER 8, Virág 1, Szendrei, Varga N. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 9. perc: 3-3. 19. perc: 10-5. 25. perc: 12-7 38. perc: 17-15. 47. perc: 22-17. 53. perc:: 23–21 57. p.: 25–24

Kiállítások: 12, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4

A harmadik helyen álló Vác vendégeként lépett pályára az SZKKA. A hazaiak az első félidőben rendre néhány góllal vezettek, ám a szombathelyiek szívósan küzdöttek, a szünetre látótávolságon (13-10) voltak a vasiak. Szünet után két gólra feljöttek a vendégek (17-15), ám aztán öttel megléptek a váciak (23-18). Fél perccel a vége előtt 27-6-nál a vendégek támadhattak az egyenlítésért, ám a hazaiak kivédekezték az akciót. Az SZKKA remekül játszott, rászolgált volna a bravúrt jelentő döntetlenre.

Szilágyi Zoltán: – Az első félidőben ellenfelünk beállójátékával, a másodikban átlövéseivel szemben nem nagyon tudtunk hatékonyan védekezni. Így is többször eldönthettük volna a találkozót, de rengeteget hibáztunk támadásban.

Marosán György: – Büszke vagyok játékosaimra, mert fantasztikusan dolgoztak. Nem szeretem a szimpatikus vesztes szerepét, ráadásul egy pont nagyon sokat jelentett volna. Ugyanakkor ebből a teljesítményből lehet építkezni a folytatásban és annak érdekében, hogy végül benn tudjunk maradni.

Kiemelt képünkön: Bandelier volt a legeredményesebb szombathelyi, a szerb átlövő nyolc gólt dobott