Frissen Vasból

2021.05.18. 22:25

Elgázolta a Szolnokot a Falco – fotógaléria

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság döntőjének második meccsén a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely átgázolt a vendég Szolnokon, 99-73-ra nyert.

Falco kc-Szolnoki olaj, bajnoki döntő 2. mérkőzés kosárlabda,Szombathely, 20210518, ut, Vas Népe / Unger Tamás

Az első, szombati, szolnoki meccsén érdekes körülmények közepette nyert a 87-80-ra az Olaj – a hazaiak utolsó triplája nem biztos, hogy szabályosan született... De az egyik fél három megnyert meccséig tartó sorozat kedden késő este Szombathelyen folytatódott: a Falco az egyenlítés reményében fogadta ellenfelét.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olajbányász 99-73 (24-23, 28-17, 31-14, 16-19 ). Szombathely, 1800 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, döntő, második összecsapás, vezette: Földházi T., Cziffra Cs., Tőzsér D.

Falco: Anderson 12/6, Váradi 17/12, Benke 16/6, Bruinsma 15, Keller 10/3. Csere: Perl 20/6, Barac 7, Doktor 2, Kovács B. -, Dancsecs -, Sövegjártó -. Edző: Gasper Okorn.

Szolnok: Warner 13/6, Badzim 15/9, Kovács P. 2, Subotic 10/3, Cakarun 2. Csere: Pongó 7/3, Gibson 5/3, Taiwo 2, Zsíros 3/3, Juhos 12, Rudner -, Pallai 2. Edző: Gasper Potocnik.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 9-9. 8. perc: 22-18. 13. perc: 31-25. 16. perc: 35-37. 20. perc: 52-40. 23. perc:62-43. 25. perc: 67-47. 28. perc: 78-49. 30. perc: 83-54. 32. perc: 88-54. 37. perc: 96-62.

Kiállítva: Cakarun (5.).

Váltott pontok vezették fel a meccset. Keményen játszottak, sokat reklamáltak a vendégek – már az elején feszült volt a hangulat. Cakarun és Váradi akaszkodott össze, a szolnoki légiós egy fejelő mozdulattal tolta a földre a hazai kapitányt. A bírók hosszasan videóztak: Cakarunt kiállították, Váradi technikait kapott. A szolnoki kispad nehezen viselte a történéseket. És nehezen rázódtak vissza a játékba a felek. Váradi szerezte az első hazai triplát, a harmadik szombathelyi távoli kísérlet ért célba. Benke lendült bele nagyon a játékba. De amint kicsit meglépett a Falco, rögtön időt kért a Szolnok (6. perc: 18-15).

Hiába, az etap hajráját nagyon megnyomta a Falco – Brunisma is kezdett belelendülni. Triplákkal zárkózott fel az Olaj – a kisszünetben így csak egy pont volt a hazai előny. A második negyed is pörgős tempóban kezdődött. A Falco diktálta a tempót, de nagyon nem tudott meglépni (13. perc: 31-25). A Szolnok rendre felzárkózott. Olyannyira, hogy az ötödik triplájával vezetést is átvette (16. perc: 35-37). De csak egy pillanatra, mert Anderson szórt zsinórban öt pontot. Perl vezérletével fokozta a tempót a Falco, nem bírta tartani a lépést az Olaj – és egyre kevesebb szolnoki hármas ért célba. Keller dudaszós triplája zárta az első félidőt, így a szünetben 12 ponttal vezetett a roppant szervezettnek tűnő Falco (20. perc: 52-40).

A második félidőt 5-0-val nyitotta a Falco, majd jött egy szolnoki tripla, és újabb hét hazai pont (Váradi két triplát tett bele a közösbe). Közel 20 pont volt a különbség, amikor az Olaj időt kért (23. perc: 62-43). Rendezte sorait a vendég, de maradt az irányítás a szombathelyieknél, és a biztos vezetésüket sem fenyegette veszély (25. perc: 67-47). Sőt, kezdett megtörni a Szolnok. Akkor talált gyűrűbe a házigazda, amikor akart (28. perc: 78-49). A Falco pedig nem lassított, érett a kiütés. És jutott erő a szurkolók szórakoztatására is – a közönség pedig tombolt.

Hazai iskolajátéknak vetett véget a harmadik negyed végét jelző sípszó (30. perc: 83-54). Az záró játékrészre már csak a különbség mértéke maradt kérdéses. Rögtön az etap elején 30 pont fölé növelte a fórját a Falco (32. perc: 88-54). Az Olaj kétségbeesetten dobált távolról, de nem tudott zárkózni (37. perc: 96-62). Mindkét oldalon pályára léptek a fiatalok, a kulcsemberek fújhattak egyet. A 100 pontot ugyan nem érte el a Falco – de ez a közönség örömét nem árnyékolta be,

A Falco átgázolt ellenfelén, és kiegyenlített, 1-1-re áll az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharca. A csapatok pénteken (15.30) Szolnokon csapnak össze a döntő harmadik mérkőzésén.