Frissen Vasból

2021.05.12. 19:47

Értékes egy pont – Jól játszott, jól küzdött Kisvárdán az SZKKA

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 23. fordulójában a Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia a Kisvárda vendégeként játszott döntetlent.

20210508 SZKKA - Mosonmagyaróvár női NB1 kézilabdamérkőzés, Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: Cseh Gábor

Stabil középcsapat fogadta a bentmaradásért küzdő szombathelyi alakulatot.

Kisvárda Master Good SE–Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 24-24 (13-15). – Kisvárda, 300 néző, NB I-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Bíró, Kiss.

Kisvárda: Pásztor B. – Udvardi 6/1, Habánková 5, Szabó N. 3/2, Dombi L. 3, Siska 3, Milosevic. Csere: Mátéfi D. (kapus), Termány, Mészáros-Mihálffy 2, Bouti 1, Dombi K. 1. Edző: Bakó Botond.

SZKKA: Tomasevic – Orbán 7, Agbaba 4, Horilska 5/1, Bandelier 2, Mayer, Wald 2. Csere: Pődör R. 1, Virág N., Horváth P. 3. Edző: Marosán György.

Az eredmény alakulása. 5. perc: 1-2. 19. p.: 9-10. 25. p.: 10-14. 36. p.: 13-20. 45. p.: 17-22. 52. p.: 19-23. 57. p.: 22-23.

Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Pörgős játékkal, sok kihagyott helyzettel kezdtek a csapatok. Az SZKKA tartotta a lépést (5. perc: 1-2). Aztán megnyugodtak a kedélyek. Próbálta magához ragadni az irányítást a Kisvárda, de nem hagyta magát az SZKKA – remekül működött a védekezése (19. perc: 9-10). Támadásban főleg Horilska és Orbán vitte a prímet, lőtte a gólokat. A Kisvárda időt kért. De visszatérve a pályára sem talált fogást szervezetten játszó ellenfelén. Olyannyira nem, hogy a félidő hajrájához közeledve egyre nagyobb előnyre tett szert az SZKKA (25. perc: 10-14). A szünetre két gól maradt a vasiak fórjából.

A második félidőt is remekül kezdte az SZKKA, Bandelier és Agbaba góljaival állva hagyta ellenfelét (36. perc: 13-20). Időkérés után rendezte sorait a Kisvárda, kezdett zárkózni. Aztán útját állta a hazai rohamoknak a vasi gárda – állandósult a három-négy gólos különbség (45. perc: 17-22). Motiváltan, ám taktikusan kézilabdázott az SZKKA – Tomasevic pedig remekül védett (52. perc: 19-23). A hajrá azonban izgalmasan alakult. Felzárkózott a Kisvárda (57. perc: 22-23), majd bő egy perccel a vége előtt egyenlített (24-24). A szombathelyi támadás kimaradt, de a meccs véget ért.

Értékes egy pontot szerzett az SZKKA – igaz, nagyon közel volt a győzelemhez is.