Frissen Vasból

2021.05.21. 17:58

Hosszabbítás után kapott ki Szolnokon a Falco – fotók

Az NB I-es kosárlabda-bajnokság döntőjének harmadik felvonásán a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely hosszabbítás után kapott ki Szolnokon.

Fotó: Nagy Balázs/szoljon.hu

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharca 1-1-re állt a péntek délutáni, szolnoki csata előtt. Amelyet az Olaj kiállított légiósa, Cakarun, kénytelen volt kihagyni.

A Falco kezdett jobban (2. perc: 2-7), Anderson szerezte a meccs első, majd második tripláját is. Jól védekezett a Falco, szervezetten játszott, sok labdát szerzett – őrizte hat-hét pontos előnyét. Kénytelen volt időt kérni a hazai szakmai stáb. De nem sikerült kizökkenteni ritmusából a Falcót (7. perc: 9-17). Feszült volt a hangulat a pályán – a szombathelyiek kaptak hideget, meleget a szurkolóktól. Gibson tripláival tartott a lépést az Olaj. Végül hét ponttal nyerte meg az első etapot a vasi gárda. A második negyedet kihagyott dobásokkal kezdte a Falco. De a Szolnok sem célzott jól. Alig, alig került a gyűrűbe a labda, idegesnek tűntek a csapatok (13. perc: 16-24). Közben a szívós Szolnok csendesen faragta a hátrányát. Már csak öt pont volt a különbség, amikor Gasper Okorn maga köré gyűjtötte a tanítványait (16. perc: 22-27). Warner betöréseivel nem tudott mit kezdeni remekelt. Ám Perl vezérletével a Falco visszaverte a házigazda felzárkózási kísérletét. A szünetben nyolc pontos vasi előnyt mutatott az eredményjelző (20. perc: 27-35).

Viszont kilenc ponttal nyitotta a második félidőt a roppant motivált Szolnok, így fordított (22. perc: 36-35). Bruinsma szakított meg a kellemetlen szombathelyi gólcsendet. A folytatásban pedig váltott kosarakat láthattak a nézők. A mérkőzés ezen szakaszában lassan, pontatlanul támadott a Falco. Keller nagyon korán, a 25. percben begyűjtötte negyedik hibáját. Kezdte átvenni az irányítást a Szolnok (26. perc: 44-39). Zárkózott a Falco, ismét ellépett az Olaj. A negyedik negyedet a Szolnok kezdhette öt pontos előnyből (30. perc: 49-44) – a harmadik játékrészben csak kilenc pontra futotta a Falcótól. És továbbra sem működött a Falco támadójátéka (32. perc: 53-46). Lassan játszottak a szombathelyiek, rendre felállt védelemmel találták szemben magukat, a triplák pedig nem igen jöttek. Küzdött becsülettel, és egy pontra zárkózott a Falco (34. perc: 54-53). Időt kért a Szolnok – és ismét magához ragadta az irányítást.

Két perccel a vége előtt ismét egy pontra zárkózott a Falco (60-59) – de Keller kipontozódott. Egy pillanatra egyenlített a Falco (61-61). Az utolsó perc 64-61-es állásról kezdődött, szombathelyi időkérés után. Perl büntetőzött jól (64-63). Időt kért az Olaj. Badzim duplája leperdült, de Perl sem tudta befejezni a támadását. Subotic büntetőzhetett, egyet hibázott (65-63). Perlt faultolták bő egy másodperccel a vége előtt, aki elképesztő higgadtsággal értékesítette mindkét dobását (65-65). Időt kért a házigazda – hiába. Jöhetett a hosszabbítás öt perce.

Amit a Szolnok 7-0-val nyitott. Rögtön időt kért a Falco. Perl törte meg a szombathelyi gólcsendet közelről. De az Olaj lendületben maradt, és már nem engedte ki a kezéből a győzelmet a házigazda.

jegyzőkönyv

Szolnoki Olajbányász–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-77 (13-20, 14-15, 22-9, 16-21, 16-12 )

Szolnok, 1700 néző, NB I-es kosárlabda-mérkőzés, döntő, harmadik összecsapás, vezette: Kapitány G., Papp P., dr. Mészáros B.

Szolnok: Warner 21/3, Badzim 16/6, Kovács P. 2, Subotic 20/3, Taiwo –. Csere: Juhos –, Gibson 9/3, Pongó 8/6, Zsíros 5/3, Rudner –. Edző: Gasper Potocnik.

Falco: Anderson 16/12, Váradi –, Benke 8, Bruinsma 14, Keller 7. Csere: Barac 7, Perl 25/3. Edző: Gasper Okorn.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 2-7. 7. p.: 9-17. 13. p.: 16-24. 16. p.: 22-27. 20. p.: 27-35. 22. p.: 36-35. 26. p.: 44-39. 30. p.: 44-39. 32. p.: 53-46. 34. p.: 54-53. 38. p.: 60-59. 40. p.: 65-65. 42. p.: 72-65.

Kipontozódott: Taiwo (27.), Kovács (40.), ill. Keller (38.).

A Falco jól küzdött, de a mérkőzés nagy részében idegesen, lassan, sok hibával játszott, így elbukta a kiélezett csatát.

A egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcában 2-1-re vezet az Olaj. A csapatok hétfőn, 18.30-kor Szombathelyen folytatják.

Gasper Potocnik: – Elsőként köszönetet szeretnék mondani a szurkolóinknak, hogy támogattak minket a nehéz pillanatokban. Nagyon büszke vagyok a csapatomra, nemcsak a mostani mérkőzésért, hanem az egész idénybeli teljesítményért. Akkor sem adták fel a srácok, amikor bajban voltunk, és sokan most a meccs előtt sem hittek bennünk. Megmutatták, hogy nagy a szívük, küzdöttek, és bizonyították elkötelezettségüket a klub színei iránt. Nagy elismerés jár nekik, nagyszerű karaktert mutattak, ám ez csak egy meccs volt, el kell gyorsan felejtenünk, és készülnünk a következőre.

Gasper Okorn: – A harmadik negyed döntötte el a meccset, a nagyszünet után nem reagáltunk megfelelően a Szolnok nagyon-nagyon agresszív védekezésére. Támadásban rossz döntésekkel és vállalásokkal dolgoztunk, eladtuk a labdákat, ez volt a legfőbb oka a vereségnek. Emellett üres dobásokat hibáztunk, és keménységben sem tudtuk felvenni a versenyt az ellenféllel.