Frissen Vasból

2021.05.09. 19:17

Medgyes mesterhármasával verte a Haladás a Budaörsöt – fotók

A labdarúgó NB II utolsó előtti, 37. fordulójában, utolsó hazai mérkőzésén a Szombathely gólgazdag találkozón diadalmaskodott.

Fotós: © Unger Tamás

A két középcsapat összecsapását a szombathelyiektől Devecseri sérülés, Bosnjak eltiltás miatt hagyta ki. A Haladás azzal a szándékkal lépett pályára idei utolsó hazai mérkőzésén, hogy szép játékkal, győzelemmel búcsúzzon a szurkolóitól.

Szombathelyi Haladás–Budaörs SC 4-3 (2-1)

Szombathely, Haladás Stadion, 535 néző, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Ducsai (Kovács II. G., Mohos).

Haladás: Verpecz – Schimmer, Mocsi, Németh Milán, Debreceni (Doktorics, 70.) – Kállai (Tóth D., 70), , Csilus, Holdmapf, Jancsó (Kiss B., 46.) – Medgyes (Rácz, 81.), Dragóner (Tóth M., 46.). Edző: Mátyus János.

Budaörs: Szabó B. – Sajbán, Fényes (Végh, 85.), Kékesi (Pintér, 46.) Vágó – Zsidai, Pethő, Petneházi, Molnár T., Molnár Cs. (Horváth E., 68.) – Czár (Gyurácz, 46.) Edző: Márkus Tibor.

Gólszerzők: Medgyes 3 (19., 30., 56. – a harmadikat 11-esből), Tóth M. (61. – 11-esből), ill. Molnár T. (40.), Pethő (64.), Zsidai (81.).

19. perc: Schimmer labdájával Jancsó lépett ki jobbról, betört a 16-oson belülre, az alapvonal közeléből laposan középre passzolt, ott érkezett Medgyes, és közelről a kapuba lőtt (1-0).

30. perc: Medgyes tolta befelé a labdát balról, majd középről, 17 méterről lövésre szánta el magát, és kilőtte a bal alsó sarkot (2-0).

40. perc: Egy távoli lapos budaörsi lövés talált utat a lábak között, a labda a bal kapufáról pattant vissza, középen érkezett Molnár, és közelről nem hibázott (2-1).

56. perc: Németh Milán parádés passzával Medgyes lépett ki balról, megtolta a labdát a kapus mellett, aki elütötte. A jogos büntetőt a sértett a jobb alsó sarokba vágta (3-1).

61. perc: Tóth Milán is kiharcolt egy 11-est – és ő is a budaörsi kapu jobb alsó sarkába helyzete a labdát (4-1).

64. perc: Pethő lépett ki jobbról, védője szorításában betört a 16-oson belülre és nagy gól ragasztott a kapu jobb felső sarkába (4-2).

81. perc: Egy jobb oldali beívelésre a hosszún Zsidai érkezett, bevetődve, közelről fejelt a Haladás kapujába (4-3).

Remekül kezdett a Haladás. Többet birtokolta a labdát, a budaörsi térfélen zajlott a mérkőzés. A nyomás pedig góllá érett. És vezetése birtokában sem vett vissza a lendületből a Haladás. A Budaörs szemernyi veszélyt sem jelentett kapura. Nem hatott meglepetésként, amikor megduplázta az előnyét a zöld-fehér gárda. Aztán a játék képe alapján váratlanul – egy szerencsés góllal – a félidő hajrájában szépített a Budaörs, visszajött a meccsbe.

Fordulás után is a hazaiak uralták a meccset. Medgyes pedig megszerezte a harmadik gólját, majd ismét betalált a Haladás – és nagyon úgy tűnt, hogy el is dőlt a mérkőzés sorsa. De nem így történt, ugyanis nem adta fel a Budaörs, minden mindegy alapon rohamozott, felzárkózott egy gólra – közel volt az egyenlítéshez. Igaz, nagyon kinyílt, így akadt hazai helyzet is a hajrában. Végül a Haladás csak kicsikarta a győzelmet.

További eredmények: DEAC–Pécs 2-2, Soroksár–Kaposvár 3-0, Dorog–Ajka 0-1, Győri ETO–Szeged 0-1, Kazincbarcika–Gyirmót 1-2, Békéscsaba–Szolnok 3-2, Csákvár–Siófok 1-2, Szentlőrinc–Debrecen 1-3, Nyíregyháza–Vasas lapzárta után.