Eredmények

2021.05.11. 07:00

Megyei I.: gálázott a Király SE, idegenben nyert a Vép – fotók

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában extra napot zárt a Király SE, tizenegy gólt rúgott hazai pályán a Szarvaskendnek.

Tóth judit

Király fc-Szarvaskend fc 20210508, ut, Szombathely, Vas Népe/Unger Tamás

Celldömölki VSE-Vulkán Fürdő–Vép VSE 0-1 (0-0). Celldömölk, 100 néző, vezette: Mónos J.

CVSE: Osvald – Marsai (Szabó K.), Galovich, ENYINGI, Göntér, Tóth L., Dobson, KOVÁCS A., GORÁCZ, Keszei Ta., GÁBOR. Edző: Kelemen Kornél.

Vép: Bezdi B. – Kovács D., Nagy T., Szalai R., Bezdi Sz. (SZALAI M.), Illés (Beke), Varga B., Takács Á., Balikó D. (Takács M.), Dala (Görög), Balikó M. Edző: Török Richárd.

Gólszerző: Szalai M.

Kiállítva: Dobson (80., CVSE).

Az első félidő kiegyenlített volt. A fordulás után aktívabban játszott a házigazda, de a helyzetei kimaradtak. Ezután a vépiek percei következtek, de nekik sem volt szerencséjük. Néhány perccel a mérkőzés vége előtt – kiállítás miatt – megfogyatkozott a Cell. A Vép pedig egy előreívelt labdát követően megszerezte a vezetést, amelyet a lefújásig meg is tartott. Tipikus egygólos mérkőzést nyert a vendég.

Schott Lukácsháza SE–Sárvár FC 1-4 (0-0). Lukácsháza, 100 néző, v.: Szabó I. Z.

Lukácsháza: Kiss D. – Szentkúti, Vörös, Gombás (Horváth M.), Szalai, Németh Cs., Osztrosits, Gugcsó (Bolfán), Németh N. (Németh R.), Dan (Lévai), Bősze (Lengyel). Edző: Sántha Szilárd.

Sárvár: Viganó – Szabó R., Potyi, Tóth M. (Harkai), FIDER, Pap (Joó), Csákvári (Horváth K.), HORVÁTH A., Szabó B. (Kovács Bá.), KOVÁCS Be., Marsai (Nagy D.). Edző: Haraszti Zsolt.

Gólszerzők: Németh Cs., ill. Szabó R. (2), Csákvári, Pap.

Az első félidő tapogatódzó játékkal indult, de a vendégek birtokolták többet a labdát. A legnagyobb helyzet mégis a Lukácsháza előtt adódott, de kimaradt. A második félidőben a Sárvár uralta a találkozót, ez gólokban is megmutatkozott. A vendég játékosai remek egyéni teljesítményekkel rukkoltak elő. Az eredmény reális.

Király SE–Lorry Gm Kft. Szarvaskend 11-0 (3-0). Szombathely-Újperint, 60 néző, v.: Talabér N.

Király: Király – Szalay (Fábián), Marton, Takács, Subicz (Devecseri), Kalmár (Kudron), Tamás, Kiss K., Halmosi, Németh D. (Kiss Á.), Hegedűs (Lakosi). Edző: Hegyi László.

Szarvaskend: Gáspár – Velekei, Csillag, Jóna (Nagy Á.), Németh T. (Orsós), Kovács K. (Dobos), Vaspöri, Somogyi, Smolczer, Kopfer, Wolf. Edző: Vaspöri Zoltán.

Gólszerzők: Marton (4), Halmosi, Devecseri, Kudron, Fábián, Tamás, Németh D., Kalmár.

A mérkőzés első húsz percében a vendég Szarvaskend taktikus és fegyelmezett védekezést mutatott – de az első gól után nagy fölénybe került a Király SE. A szombathelyiek nagyszerű helyzetkihasználással magabiztos győzelmet arattak, a sikerhez minden hazai játékos remek teljesítménnyel járult hozzá.

Büki TK–Jánosháza VSE 1-3 (0-0). Bük, 50 néző, v.: Marácz Z.

Bük: Kamondi – Németh T., Boldizsár (Csonka), Kovács Z. (Plenár), Orbán, Tóth K. (Horváth Á.), Resch, Schimmer, Czingráber, Taródi (Wágner), Tar (Stieber). Edző: Marton Róbert.

Jánosháza: Pethő – Szabó L., Závecz, Huszár, Virág, Palkovits, Manganelli (Vágusz), Büki, Nagy B., Balázsi (Székács), Niksz. Edző: ifj. Molnár Károly.

Gólszerzők: Orbán, ill. Niksz, Szabó L., Balázsi.

A hazai csapat előtt adódott az első nagy helyzet, de kimaradt. A második félidőben egy büki védelmi megingás után a rutinos Jánosháza jutott előnyhöz. Ezután az egyik – a jánosháziakkal jó kapcsolatot ápoló – asszisztens ítéletével egy igencsak véleményes 11-eshez jutottak a vendégek, amelyet értékesítettek. Ez a közjáték megzavarta a Büköt, újabb gólt kapott. Aztán már hiába támadott, csak szépíteni tudott a fáradó vendégek ellen.

Körmendi FC–Csepregi SE 1-0 (0-0). Körmend, 100 néző, v.: Polgár T.

Körmend: Balogh Á. – Takács, Köntés, Péter, Németh M. (Simon), Majtényi, Bajnok (Czeglédi), Sipos G., Sipos B. (Németh B.), Tóth M. (Krajczár), Török. Edző: Kurucz Ádám.

Csepreg: Farkas B. – Kótai, Steiner M., Tájmel (Németh O.), Kossuth, Nika M. (Lukács), Pócza (Horváth P.), Simon, Nika B. (Horváth E.), Merk (Takács), Steiner C. Edző: Steiner Zsolt.

Gólszerző: Sipos B.

A végig mezőnyfölényben futballozó Körmend megérdemelten nyert a nagyot küzdő Csepreg ellen.

Csörnöc Gyöngye Vasvár VSE–Szentgotthárdi VSE 0-3 (0-1). Vasvár, 60 néző, vezette: Boda Gy.

Vasvár: Tóth K. – Bíró, Varga A., Horváth A., Vincze, Fülöp (Pásztor), Elekes (Berta), Réfi, Sinkó (Farkas G.), Pálla, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István.

Szentgotthárd: Kapui (Tóth A.) – Báger, Bedi, Kovács T., Osvald, Latyák, Dancsecz, Majczán (Sulics), Gécsek, Andrejek, Gyécsek (Korpics). Edző: Crnko Bogdan.

Gólszerzők: Latyák, Osvald, Gyécsek.

Kiállítva: Bíró (76., Vasvár).

Az első félidőben egy átlövésből szerzett vezetést a Szentgotthárd. A hazai csapat is próbálkozott, de helyzetekig csak pontrúgások után jutott. A második játékrészben rövid idő alatt lezárta a mérkőzést a vendég, amely megérdemelten vitte el a három pontot.

Egyházasrádóci SE–Kőszegi Lóránt FC 1-1 (1-0). Egyházasrádóc, 150 néző, vezette: Szabó III.

Egyházasrádóc: BALI – Péter, László, Vilics, Molnár L., MOLNÁR I., Kardos (Németh 61.) , Mészáros (Horváth 78.), Budai, KRAJCZÁR, KAZINCZKI. Edző: Simon Attila.

Kőszeg: BÁN – Rákhely, Lintner, Toldi (Csák 53.), Gugcsó (Németh 85.), Prán D., Kovács (Réti 69.), Rómer, Prán A., FEHÉR, SZOLYÁK Edző: Fehér András.

Gólszerzők: Mészáros 9., ill. Szolyák 68.

Kiállítva: Prán A. 41. (Kőszeg).

A bajnoki hajrához közeledve az Egyházasrádóc számára nagyon fontos volt ez a mérkőzés. Jól is kezdte a meccset, hamar vezetést szerzett. A fél­idő a továbbiakban inkább a párharcokról szólt. Egy ilyen parázs küzdelem után a kőszegiek megfogyatkoztak. A vendégek emberhátránya ellenére a második félidőben már az igazi futball dominált. Egy szemfüles góllal egyenlíteni tudott a Kőszeg. Ezután a hazaiak mindent megtettek azért, hogy otthon tartsák a három pontot, de nem tudtak egálról elmozdulni. A vendégeknek is voltak helyzeteik, gól nélkül. Igazságos az eredmény.

Rábapatyi KSK–Rum KSC 2-0 (0-0). Rábapaty, 60 néző, vezette: Németh T.

Rábapaty: Király – VADÁSZ (Balhási), PIROS D., Dugovics, Gosztolya (Piros P.), NÉMETH G., Szabó A. (Fehér K.), CSUPOR, Fehér E. (Kovács T.), Nardai, KÖNCZÖL. Edző: Enzsöl Gábor.

Rum: Busi – Csonka, Székely, Schimmer (Gyurkó A.), Szabó D., Szakos, Molnár R., Gyurkó B., Leitgeb, Horváth Á., Pásti (Németh M.). Edző: Lepár Attila.

Gólszerzők: Csupor, Balhási.

Az első félidőben egyenlő erők küzdöttek – a hazai csapat kihagyott egy büntetőt. Fordulás után ellenfele fölé kerekedett a rábapatyi gárda, és megérdemelten győzött.

Celldömölkről Kelemen Kornél, Lukácsházáról Sán­tha Szilárd, Újperintről Hegyi László, Bükről Marton Róbert, Körmendről Kurucz Ádám, Vasvárról ifj. Sziffer István, Egyházasrádócról Bali László, Rábapatyról Dugovics József tudósított.

Ismét erős menetrendet vezényelt elő a csapatoknak a versenybizottság, ugyanis szerdán is pályára kell lépni – a 19. fordulót pótolja a mezőny.

A következő, 19. forduló menterendje, szerda 18.00: Vasvár–Répcelak (Mórocz Gy.), Egyházasrádóc–Sárvár (Bedi T.), Celldömölk–Szarvaskend (Horváth P.), Vép–Rum (Papp Á.), Kőszeg–Jánosháza (Árpád A.), Szentgotthárd–Csepreg (Kondor T.). 18.30: Körmend–Lukácsháza (Sebesi P.). 19.00: Bük–Király (Vass I.).