megyei labdarúgás

2021.05.12. 07:00

Megyei II.: Gencsapátiban kapott ki a HVSE, ikszelt egymással a Nádasd és a Körmend – fotók

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság északi csoportjában a 26. forduló mérkőzéseit rendezték meg, míg a déli csoportban a 23. játéknapot.

Kelemen Attila, Tóth Gábor

20210509 Körmend TUTITEXTIL-Körmend VSE-Club Walnut Nádasd labdarúgó mérkőzés, Vas Megyei II. o. 'Déli' csoport Fotó: Szendi Péter SZP Vas Népe

Fotó: Szendi Péter

Megyei II. – észak

Pecöl–Honvéd Sé 6-0 (2-0). Pecöl, vezette: Szabó P.

Pecöl: Kollarics – Kurucz, Szemes Z., Farkas E., Varsányi, Oszkó (Mészáros), Farkas A. (Németh I.), Illés, Czeglédi, Németh Á. (Szemes B.), Gyürü.

: Földi – Szalay, Séfer, Nyári (Deutsch-Szalai), Kovács K., Werderits, Muzsai (Vámos), Soós, Horváth Sz. (Kiss B.), Vándori (Farkas K.), Kámán.

Gólszerzők: Farkas A. (3), Illés (2), Farkas E.

A létszámproblémákkal küzdő vendég jól küzdött, de a hazai csapat, amelyben mindenki jó teljesítményt nyújtott, ilyen arányban is megérdemelten nyert – ráadásul kihagyott két 11-est. A Pecöl elnézést kér ellenfelétől, mert a vonalazó gép meghibásodása miatt késve kezdődött a mérkőzés.

Conoil Mersevát–Szeleste-Pósfa 1-2 (1-1). Mersevát, vezette: Bazsó F.

Mersevát: Patyi – Molnár G. (Pásti), Dénes M. (Tanai), Győrvári, Horváth A., Dénes B., Sebestyén, Orbán, Nagy Á., Gáncs, Czupor (Takács).

Szeleste: Kovács M. – Tóth R. (Nagy D.), Kovács R., Fülöp, Riba, Kovács A., Szele (Németh B.), Szabó B., Varga M., Földi, Trittremmel.

Gólszerzők: Czupor, ill. Kovács R., Varga M.

Egy jól eltalált szabadrúgásgóllal már a mérkőzés elején vezetést szerzett a Szeleste. Erre válaszul Czupor remek egyéni teljesítményt követően szerzett szép gólt. A második félidőben, egy hibásan érvénytelenített hazai találatot követően, kontrázott a vendég, büntetőhöz jutott, melyet értékesítve megnyerte a meccset.

Elektromol Spari–Gérce-­Vásárosmiske 2-4 (2-2). Szombathely, vezette: Kedves R.

Spari: Gyetvay – Szabó B., Schmidt, Molnár D., Barbalits, Pulai, Németh V., Jónás, Kovács T., Baranyai, Németh R.

Gérce: Komáromi Z. – Németh T., Máthé, Major (Fehér), Lerik, Mórocz (Pethő), Hompok (Komáromi A.), Sali, Nunkovics (Kovács T.), Csonka, Kövesdi.

Gólszerzők: Baranyai (2), ill. Mórocz (2), Máthé, Major.

Kiállítva: Szabó B. (76., Spari).

Az élcsapatnak számító Gérce ellen a Spari úgy a 65. percig remekül tartotta a lépést, az első félidőben még vezetett is. De a kiállítás és a jogos 11-es után a Gérce fel­őrölte a hazaiakat, és megérdemelten vitte el a három pontot.

Gencsapáti–Zanat-Haladás VSE 1-0 (1-0). Gencs­apáti, vezette: Rozsnyai M.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Janzsó, Dancs, Varga R. (Fogl), Bokor (Szigetvári), Egyed (Tóth B.), Mester, Lőrincz, Kovács G., Tar (Molnár B.).

Zanat-HVSE: Kántor – Szőts, Varga Cs., Maráczi, Perger, Szenczi, Nemes, Németh E., Janek (Németh G.), Berta, Bódi (Kiss Z.).

Gólszerző: Dancs.

A bajnoki cím fő esélyesének számító Haladás uralta a mérkőzés nagy részét. A hazaiak az első félidőben egy jogosan megítélt büntetőt értékesítve kerültek előnybe. A második félidőben a vendég fokozta a nyomást, de a koncentráltan, szervezetten játszó hazaiak nem engedték ki kezükből a győzelmet.

Söpte–Bozsok 1-1 (1-0). Söpte, vezette: Papp Á.

Söpte: Márffi – Kertes, Mester, Németh Ma., Kovács E., Pungor (Sulyok), Léhmann, Marton, Varga A., Koronczai, Pereszteghy (Németh B.).

Bozsok: Miklós – Kratochwill, Nagy Zs. (Iker), Jagodics, Dobány Patrick, Kovács P., Szalai, Nemes, Tompek, Kiss M., Marti (Hankó).

Gólszerzők: Marton, ill. Hankó.

A kiváló időben, végre nézők előtt lejátszott mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Inkább a küzdelem dominált, a kapuk ritkán forogtak veszélyben – így újabb értékes pontokat vesztett a söptei gárda.

Ikervár–Alsóújlak 1-1 (1-1). Ikervár, vezette: Harcsár R.

Ikervár: Takács – Németh D. (Asztalos N.), Németh M., Naszádos, Vincze Z., Horváth B. (Őri), Vincze T., Molnár B. (Asztalos R.), Varga M., Nagy A., Németh R. (Pados).

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., Kaposi, Varga K., Pados (Fülöp), Nagy Z. (Takács), Varga Á., Ódor, Ország (Gampel Dá.), Kántor, Varga R.

Gólszerzők: Nagy A., ill. Gampel Do.

A végig küzdelmes mérkőzésen az Alsóújlak valamivel több helyzetet alakított ki, de a hazai csapat a végén megnyerhette volna az összecsapást, ám a kapufáról kifelé pattant a labda. Igazságos döntetlen született.

Ölbő–Kemenesalja 2-4 (2-1). Ölbő, vezette: Busi L.

Ölbő: Varga D. – Ádám, TÓTH A., Tóth G., Kovács L. (Dancs), PAPP T., Vidos, VASADI, Kozó, Bertha, PALACZKY.

Kemenesalja: Bakos – Belegrai, Pethő, Őri (Veszprémi), Dobson (Bodor), Lőrincz G., Szakál, Czöndör, Lőrincz M., Ölbei, Varga R.

Gólszerzők: Vasadi, Vidos, ill. Czöndör (2), Szakál, Varga R.

A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, korán megszerezte a vezetést, majd megduplázta az előnyét. A félidő hajrájában egy szép akció után szépített a vendég. A második félidőben a jobb erőnléttel rendelkező Kemenesalja mezőnyfölénybe került, rúgott három gólt – a hazai csapat nem tudott újítani.

Uraiújfalu–Sitke 4-0 (0-0). Uraiújfalu, vezette: Monostori I.

Uraiújfalu: HORVÁTH B. (Niczki) – SZABÓ M., Varga Zs. (Vajnai), Csete, Gallen A., Pungor N. (Simon), Pungor Sz., TÓTH D., Gallen I., Kollárits (GÁSPÁR), Németh I.

Sitke: Kelemen D. – Bagoly, Imre Gá., Papp B. (Szita), Poós, Tóbiás (Gyürü), Imre Ge., Sulyok, Kelemen B. (Bakonyi), Horváth B., Horváth G. (Németh M.).

Gólszerzők: Tóth D. (3), Pungor N.

Kiállítva: Bagoly (47., Sitke).

Az első félidőben gyengén futballozott a házigazda, ám a vendég kihagyta a helyze­teit – még 11-est is hibázott. A második félidőre aztán rendezte sorait az Uraiújfalu, és végül biztosan nyert a tíz főre fogyatkozó Sitke ellen.

A 27. forduló menetrendje: szombat, 17.30: Kemenesalja–Pecöl, Zanat-Haladás VSE–Söpte. Vasárnap, 17.30: Sitke–Gérce-Vásárosmiske, Szeleste-Pósfa–Elektromol Spari, Honvéd Sé–Conoil Mersevát, Alsóújlak–Ölbő, Bozsok–Ikervár, Uraiújfalu–Gencsapáti.

Megyei II. – dél

Tutitextil-Körmend VSE–Club Walnut Nádasd 3-3 (2-1). Körmend-Horvát­nádalja, vezette: Boda Gy.

Körmend: Sály – Sipos (Simon), Velekei, Papp P., Horváth Á. (Szatmáry), Törő, Horváth D., Petrovics, Jóna (Sákovits), Vilics, Szakasics.

Nádasd: Rejtli – Pálmai, Kalamár (Doktor I.), Meskó M., Tuboly, Németh Bo. (Balogh B.), Burka (Kádár), Szabó D., Németh Be. (Csenterics), Meskó E., Szabó Z.

Gólszerzők: Törő (2), Sipos, ill. Németh Be., Meskó E., Szabó D.

A játékvezetés sajnos nem nőtt fel a két csapat szintjére. A hazai csapat a hajrában egyenlített, de megérdemelten szerzett pontot motiváltan és jól futballozó riválisa ellen.

Rábatótfalu–Táplán SE 1-4 (0-3). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Bíró O.

Rábatótfalu: Szukics – Náricza, Keresztúri, Domján Do. (Kocsis), Sütő, Domján Dá. (Bouti), Papfalvi, Düh, Szakács, Sipos, Csenterics (Muszka).

Táplán: Őri – Stieber, Pásztor (Balázs), Vidák, Németh B., Káldi, Rajzinger (Fürdős), Farkas G., Polyák, Polgár, Versegi (Jantos).

Gólszerzők: Náricza, ill. Vidák (3), Németh B.

A bajnokesélyes megérdemelt győzelmet aratott.

Bajánsenye–Vasszécseny 3-1 (2-0). Bajánsenye, vezette: Sály K.

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Kucsera (Luter), Koltai (Simon), Mihály, Kosár, Kovács I., Horváth Z., Horváth B., Bakó (Vörös), Fábián.

Vasszécseny: Farkas B. – Joó (Szalai), Kiss K. (Bakonyi), Orsós, Vilics (Viszked), Balikó, Sásdi, Varga M., Vadász, Németh B., Kiss P. (Horváth D.).

Gólszerzők: Kosár (2), Horváth B., ill. Horváth D.

A tavaszi szezon több balszerencsés eredményt hozó mérkőzése után a hazaiak önbecsülésükért is küzdöttek. Így az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert. A második félidő elején nem tudták lezárni a mérkőzést, mert 11-est hibáztak, több tiszta helyzetet elkapkodtak. A vendégek szépítő gólja után nyílttá vált a mérkőzés. Végül a fegyelmezett hazai csapat egy kontratámadást góllal zárt – és megérdemelten nyert.

Csákánydoroszló–Felsőcsatár 5-1 (4-1). Csákánydoroszló, vezette: Farkas G.

Csákánydoroszló: Baba (Dévai) – Horváth Á. (Gérnyi), Kis-Nemes, Draskovics, Dedics, Makai, Major (Pesti), Lónai (Takács), Biczó, Albert, Sárközi.

Felsőcsatár: Moór – Kopácsi (Czlenner), Cobzaru, Horváth Sz. (Simon), Pehr, Krancz Gy., Krancz K. (Lakics), Schmalzl, Böhm, Cseri, Horváth L. Gólszerzők: Albert, Dedics, Horváth Á., Sárközi, Lónai, ill. Schmalzl.

Megérdemelten, magabiztosan nyert a jobb játékerőt képviselő házigazda. A hazai csapatban mindenki jó teljesítményt nyújtott – az ifjúsági csapatnak is jár a dicséret.

Szentpéterfa–Tanakajd 2-0 (1-0). Szentpéterfa, vezette: Horváth P.

Szentpéterfa: Páll – Török (Mersits), Wágner K., Horváth V., Skrapits (Baranyai), Garger, Wágner R. (Keringer), Gaál R., Wágner Sz. (Udvardi), Jurasits, Hoós.

Tanakajd: Marcz L. – Kovács G. (Mészáros), Marcz G., Pál, Tóth J. (Kiricsi), Kalmár, Filakovszky, Marcz M., Könczöl, Preiczer (Süle), Varga M.

Gólszerzők: Gaál R., Horváth V.

Kiállítva: Mészáros (74., Tanakajd), Marcz M. (28., Tanakajd).

Mindkét csapatból hiányoztak játékosok. A hazaiak jobban, gólra törőbben játszottak, megérdemelten, magabiztosan nyertek.

Viszák–Őriszentpéter 3-1 (2-0). Viszák, vezette: Ár- pád A.

Viszák: Tarafás – Benkő, Novák, Horváth J., Németh I., Horváth B., Agg A., Vass (Agg R.), Németh A., Sütő, Seres.

Őriszentpéter: Horváth K. – Rados, Őr, Horváth Cs., Tamaskó, Sály, Mihály, Tóth Á., Mihályka (Talabér), Szép, Horváth A.

Gólszerzők: Sütő (2), Németh A., ill. Horváth A.

Kiállítva: Agg R. (87.), ill. Tamaskó (83.), Rados (87.).

A 24. forduló menetrendje: vasárnap, 17.30: Csákánydoroszló–Vasszécseny, Táplán SE–Bajánsenye, Szentpéterfa–Viszák, Vlub Walnut Nádasd–Gyöngyöshermán-Szentkirály, Felsőcsatár–Tutitextil-Körmend VSE, Őriszentpéter–Rábatótfalu.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] e-mail-címre. KA, TG

Kiemelt képünkön: Színvonalas, hajtós, mozgalmas meccset hozott a Körmend VSE–Nádasd derbi