A második fiaskó

2021.05.07. 21:50

Nem sikerült a revans a CVSE-nek

Elszenvedte második vereségét az alapszakaszban a CVSE- Swietelsky Future FM asztalitenisz-csapata. Hazai környezetben is kikapott a Szécsény együttesétől.

Cvse aszatlitenisz, 20200918, ut, Celldömölk, Vas Népe / Unger Tamás David Serdaroglu

CVSE-Swietelsky Future FM–SZERVA ASE 3-4. – Celldömölk, férfi asztalitenisz Extraliga-mérkőzés.

Páros: Fazekas, Serdaroglu–Jakab, Molnár 1:3 (-8, 7, -7, -7) (0-1). Egyéni: Fazekas–Szita 3:0 (7, 7, 4), Serdaroglu–Jakab 3:0 (7, 8, 12), Kriston–Molnár 1:3 (-10, 10, -10, -11), Fazekas–Jakab 2:3 (-6, 12, -7, 7, -5), Kriston–Szita 3:1 (6, 7, -4, 5), Serdaroglu–Molnár 1:3 (4, -7, -8, -7) (3-4).

Visszatérhettek a nézők az OPAL Asztalitenisz-csarnokba is, sokkal jobb hangulatban játszhattak így a csapatok. A 18. fordulóból halasztott meccsen, hazai pályán vissza­vágásra készültek a celliek az októberben Szécsényben elszenvedett 4-3-as vereségért. Sajnos a Fazekas Péter–David Serdaroglu párosnak nem volt esélye Jakab Jánosék ellen. De az első egyéni meccsek után előnybe kerültek a celliek, Fazekas a volt csapattárs Szita Mártont, Serdaroglu pedig a korábbi olimpikont, Jakabot verte 3:0-ra – Jakab és Molnár pedig neki voltak csapattársai még a Stockerauban. Győzelme bravúr volt, főként, hogy hátsérülése miatt az osztrák játékos csütörtökön tudott először gyakorolni a héten. Kriston Dániel balszerencsés módon – minden szettben minimális különbséggel – veszített Molnár Krisztiánnal szemben (2-2). Fazekas döntő szettes meccset játszott Jakabbal, de alulmaradt. Kriston még a Szita elleni sikerrel egyenlített (3-3), de a mérkőzésről döntő Serdaroglu–Molnár meccsen a vendégjátékos lett a mérleg nyelve (3-4). Győzött: Fazekas 1, Serdaroglu 1, Kriston 1, illetve Molnár 2, Jakab 1, Jakab–Molnár.

Kiemelt képünkön: David Serdaroglut sérülés hátráltatta a héten, de egy bravúrgyőzelmet szerzett