kézilabda

2021.05.04. 07:00

Rangadót bukott az SZKKA II.

Az NB I/B-s női kézilabda-bajnokság 19. fordulójában a Sylver OPS Szombathely U20 idegenben bukott rangadót nagy csatában.

SZKAA-Csurgó NB I-es kézilabda BS Forgács Viktória NB I/B-s meccs

Fotó: Szendi Péter

Nemzeti Kézilabda Akadémia–Sylver OPS Szombathely U20 22-20 (12-7). – Balatonboglár, 15 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth P., Marton B.

Szombathely: Christe, Dobány (kapus), Török 4, Biró 1, Kulcsár 4, Pődör B. 3, Horváth A. 4, Forgács 3, Gy őri 1, Szmolek, Lakatos, Franka, Pham Lien. Edző: Pődör Zoltán.

Az eredmény alakulása. 13. perc: 4-6. 23. perc: 10-7. 33. perc: 13-9. 43. perc: 1413. 52. perc: 20-18. 58. perc: 20-19.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 3/2.

A rangadót ideges játékkal kezdte a két élcsapat, majdnem három perc kellett az első gólhoz, a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban lendületben maradt a vasi gárda, magához ragadta az irányítást (12. perc: 3-6). A játékrész közepén viszont gödörbe került, sok helyzetet kihagyott. Amit kihasznált, büntetett a magára találó Balatonboglár. Fordított, és a szünetre már öt góllal vezetett.

A fordulás után rendezte sorait a Szombathely, nagy rohanásba kezdett, ott loholt ellenfele nyomában, az utolsó pillanatig nyílttá tette a mérkőzést. A közvetlen hajrában viszont a hazaiaknak kedvezett a szerencse. Az utolsó két percet ugyanis kénytelen volt emberhátrányban lejátszani az SZKKA II., amit nem bírt el – elbukta a csatát. De (13 győzelem/5 vereség) továbbra is harcban áll a dobogóért.

Kiemelt képünkön: Forgács Viktória nagyot küzdött, három gólt is dobott – hasznosan, jól játszott