kézilabda

2021.07.20. 08:00

Körmendi Eb-győztes

A körmendi születésű-nevelésű Faragó Luca Európa-bajnokságot nyert a magyar női junior kézilabda-válogatott tagjaként.

A magyar női U19-es kézilabda-válogatott 31-22-re legyőzte az orosz csapatot a szlovéniai, celjei Európa-bajnokság döntőjében, így megvédte a címét. A magyar együttes hibátlan teljesítménnyel (hat meccs/hat győzelem) jutott el a döntőig, ahol az orosz alakulat sem jelentett különösebb akadályt. A magyar együttes stabil tagjaként szerepelt a kontinenstornán a körmendi Faragó Luca – aki a Körmendi DMTE színeiben ismerkedett meg a kézilabda alapjaival. A beálló az Eb-n a Boglári Akadémia-SZISE játékosaként vett részt – fiatal kora ellenére a tavalyi NB I.-es szezonban 26 bajnokin lépett pályára, 28 gólt dobott.