Vas megyei foci

2021.08.24. 12:00

Megyei II. osztály: második mérkőzését is biztosan nyerte meg a csepregi együttes – fotók

A második forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság.

Kelemen Attila/Tóth Gábor

Fotó: Cseh Gábor

Északi csoport

Kemenesalja–Csepreg 1-3 (0-1). Vönöck, 100 néző, vezette: Molnár T.

Kemenesalja: BAKOS– Kolompár (Veszprémi), Belegrai, Őri, Vajda, Lőrincz, Németh J., Czöndör, Nagy R. (Bodor), Péter, Varga R. (Smidéliusz).

Csepreg: Farkas B. – Kótai, Steiner M., Tájmel, Simon (Merk), Takács (Nika M.), Nagy D. (Kovács B.), Pócza, Nika B., Steiner C., Németh O. (Tóth A.).

Gólszerzők: Veszprémi, ill. Pócza, Nagy D., Nika B.

A Csepreg szerzet vezetést, egy súlyos egyéni hibát büntetett góllal. Majd a második félidő elején két pontrúgásból is betalált. A hazaiak erejéből csak szépítésre futotta a hajrában. 0-2-es állásnál egy nyilvánvaló csepregi kezezés után nem kapott büntetőt a házigazda. De ettől függetlenül is összességében megérdemelten nyert a bajnokesélyes Csepreg.

Alsóújlak–Conoil Mersevát 3-0 (0-0). Alsóújlak, 90 néző, vezette: Bedi T.

Alsóújlak: Gábor – Káldi (Toldi), Kaposi, Tóth Á. (Hancz), Varga K. (Rónafalvi), Varga Á., Varga N., Ódor (Csizmazia), Ország (Papp A.), Nagy Z., Varga R.

Mersevát: Patyi – Márkus (Gáncs), Gönye, Győrvári, Pethő, Csite, Tanai (Czupor), Pásti (Borbács), Dénes, Nagy Á. (Takács), Balogh P.

Gólszerzők: Varga R., Toldi, Varga K.

Kiállítva: Borbács (80., Mersevát).

Az első félidőben még jól tartotta magát a Mersevát, de helyzeteket ekkor is a hazai csapat alakított ki. Fordulás után megtört a jég, egy pontrúgásból betalált az Alsóújlak, majd a folytatásban felőrölte ellenfelét – és biztos győzelmet aratott. A hazai csapatban mindenki jól teljesített.

Söpte–Sitke 5-0 (1-0). Söpte, 100 néző, vezette: Farkas G.

Söpte: Márffi – Németh M., Kovács E., Léhmann (Koszokovits), Marton, Hujber (Horváth B.), Rómer (Mester), Vámos, Varga A., Koronczai, Fogl (Bajnok).

Sitke: Bagoly G. – Imre, Lakatos, Gyürü, Papp B., Horváth G., Kiss D. (Dunai M.), Kelemen, Sulyok, Németh M. (Bagoly A.), Bakics (Dunai A.).

Gólszerzők: Kovács E. (2), Mester, Horváth B., Rómer.

Rómer góljával a mérkőzés elején hamar előnybe került a söptei csapat, ezt követően azonban a legjobb lehetőségeket is elhibázta – a félidő végén a sitkei csapat büntetőt rontott. A második játékrészben már jobban koncentráltak a hazaiak és négyszer is betaláltak a bomba formában védő Kelemen hálójába. A sportszerű mérkőzésen a házigazda Kovács Erik vezetésével magabiztosan tartotta otthon a három pontot a sportszerűen és szervezetten focizó vendégek ellen.

Pecöl–Uraiújfalu 2-3 (1-2). Pecöl, 100 néző, vezette: Marácz Z.

Pecöl: Kollarics – Pálfi, Kurucz, Szemes, Gyürü, Farkas A., Illés, Hóbor (Horváth B.), Németh Á., Németh I., Kámán (Seper).

Uraiújfalu: Horváth B. (Niczki) – Szabó M., Gáspár (Varga Zs.), Fehér, Szabó B., Kollárits, Tóth D., Simon (Keszei), Agg (Kovács G.), Pungor Sz., Németh B.

Gólszerzők: Gyürü, Illés, ill. Fehér, Tóth D., Szabó M.

Kiállítva: Pungor Sz. (89., Uraiújfalu).

Tartalékos összeállításban lépett pályára a házigazda. A mérkőzés elején két nagy védelmi hibát góllal büntetett az Uraiújfalu. De még az első félidőben szépített a Pecöl. Fordulás után benyomta ellenfelét a házigazda – egyszer jött ki a szorításból a vendég, rögtön gólt szerzett. A folytatásban a Pöcöl nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, de csak a szépítésre futotta az erejéből. Megérdemelten nyert a helyzetivel jobban sáfárkodó Uraiújfalu.

Gérce-Vásárosmiske–Elektromol Spari 2-1 (0-1). Gérce, vezette: Horváth B.

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi – Németh T., Máthé, Soós (Fehér), Lerik (Sebestyén), Mórocz (Kiss L.), Major, Nunkovics, Kovács T. (Sali), Csonka, Kövesdi.

Spari: Horváth L. – Schmidt, Tóth A., Varsányi, Tóth Zs., Pulai, Nyári, Dienes (Pados), Kovács T., Németh V., Németh R.

Gólszerzők: Mórocz (2), ill. Pulai.

Vesztes állásból, 10 főre fogyatkozva is nagyot küzdött a hazai csapat – és a mérkőzés utolsó percében Mórocz második góljával megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Gencsapáti–Újperint 3-1 (0-1). Gencsapáti, vezette: Szabó III. Z.

Gencsapáti: Szalay – Baranyai, Janzsó, Kovács P. (Petrőczi), Mester (Borbás), Dancs (Németh T.), Egyed, Bokor (Varga R.), Lőrincz, Kovács G., Tar (Tóth B.).

Újperint: Janzsó – Csercsics (Rudolf D.), Kovács Zs., Horváth D., Taletovits, Jagodits, Polhammer, Németh P., Pintér, Iker (Lévai), Tóth M.

Gólszerzők: Lőrincz, Bokor, Dancs, ill. Pintér.

Kiállítva: Polhammer (80., Újperint).

A hazaiak tompán kezdték a mérkőzést. A vendégek viszont lendületesen – olyannyira, hogy egy remekül eltalált szabadrúgásból megszerezték a vezetést. Sőt, a játékrész végén majdnem növelte előnyét az Újperint, ám Szalay kapus kivédte a büntetőt. A második félidőben aztán rákapcsolt a házigazda. Rögtön egyenlített büntetőből. Majd folyamatosan növelte a nyomást, és még két gólt szerezve biztos győzelmet aratott az újonc ellen.

Szeleste-Pósfa–Sé Honvéd 2-2 (0-0). Szeleste, vezette: Kedves R.

Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Pethő (Vincze), FÖLDI, TRITTREMMEL, Fülöp, Nagy D. (Kovács R.), RIBA, KOVÁCS A., Szele (Tóth R.), VARGA M., SZABÓ B.

Sé: Földi – Bonchis (Szalay), Séfer, Nemes, Werderits, Muzsai (Rada), Boldizsár, Bogyai (Kovács K.), Fichtacher, Soós (Farkas K.), Sümegi.

Gólszerzők: Varga M., Szabó B., ill. Sümegi, Bonchis.

Kiállítva: Sümegi (85., Sé).

A jó iramú mérkőzésen a hazai csapat kétszer is egyenlíteni tudott. A pontosztozkodás igazságosnak mondható.

A 3. forduló menetrendje: vasárnap, 17.30: Uraiújfalu–Söpte, Sitke–Gencsapáti, Újperint–Szeleste-Pósfa, Sé–Alsóújlak, Mersevát–Gérce-Vásárosmiske, Spari–Kemenesalja, Csepreg–Bozsok.

Déli csoport

Szentpéterfa–Bajánsenye 2-1 (1-1). Szentpéterfa, 150 néző, vezette: Kondor T.

Szentpéterfa: Páll – Török, Wágner K., Horváth V. (Baranyai), Skrapits (Wágner Sz.), Farkas H., Wágner R. (Hoós), Gaál, Jurasits, Frányi, Mersits (Udvardi).

Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Kucsera, Koltai, Horváth B., Hodács, Kosár, Bakó, Kovács I. (Simon), Horváth Z., Vörös (Luter).

Gólszerzők: Farkas H., Skrapits, ill. Kosár.

A hazai csapat magának tette nehézzé a mérkőzést, rengeteg helyzetet kihagyott – így alaposan meg kellett küzdenie a három pontért.

Őriszentpéter–Pinkavölgye-Felsőcsatár 2-3 (1-2). Őriszentpéter, 100 néző, vezette: Bazsó F.

Őriszentpéter: Tarafás – Gaál (Őr), Szabó S., Kaszás, Horváth Cs. (Embersics), Németh A., Sály, Mihály, Mihályka, Horváth A., Tamaskó.

Felsőcsatár: Szabó C. – Pehr, Podlaviczki, Horváth L. (Czlenner), Horváth Sz., Szabó D. (Krancz K.), Krancz Gy., Kopácsi, Simon (Schmalzl), Böhm, Cseri (Windisch).

Gólszerzők: Szabó S., Sály, ill. Horváth Sz., Kopácsi, Böhm.

Küzdelmes mérkőzést vívtak a felek. A helyzeteit jobban kihasználó, talán szerencsésebb vendég gyűjtötte be a három pontot.

Lorry GM Kft. Szarvaskend–Vasszécseny 4-0 (1-0). Szarvaskend, 120 néző, vezette: Sebesi P.

Szarvaskend: Esztergályos – Velekei, Tóth A., Csillag, Jóna (Elekes), Németh T. (Somogyi), Kovács K. (Nagy Á.), Nagy Á., Kis-Nemes, Kopfer, Wolf (Dobos).

Vasszécseny: Székely – Joó, Kontics (Bori), Szalay, Orsós, Balikó, Sásdi, Varga M. (Kiss B.), Vadász, Márok, Fritz (Gombkötő).

Gólszerzők: Velekei (2), Jóna, Németh T.

A két jól felkészített csapat színvonalas összecsapást vívott. A meccs elején a hazaiak szabadrúgásból szereztek vezetést, majd jobbára mezőnyjáték folyt a játék. A második félidő elején aztán gyorsan eldöntötte a mérkőzést a hazai csapat. A vendégek mezőnyben jól játszottak, de kapura kevés veszélyt jelentettek. A hazai csapatból mindenki jól teljesített. A Szarvaskend SE gratulál Németh Tamás házasságkötéséhez – aki góllal tette még emlékezetesebbé a hétvégét.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Tanakajd 5-1 (4-1). Szombathely, vezette: Bagoly G.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Geicsnek – Horváth Á., Bihun, Kis (Szabó A.), Hegedűs, Németh Sz. (Dalmi), Szekeres, Bazsó, Kopácsi, Kondor (Péntek), Nagy T.

Tanakajd: Marcz L. – Svób, Kovács G., Kölkedi, Marcz G., Pál, Kalmár, Filakovszky (Marcz D.), Marcz M. (Süle), Könczöl, Neubauer.

Gólszerzők: Németh Sz. (2), Péntek, Bazsó, Kondor, ill. Neubauer.

Az első fordulóban elszenvedett vereség után, újult erővel vágott neki a mérkőzésnek a hazai csapat. Érezhető volt, hogy megállíthatatlanok a sárga-feketék. Így gyakorlatilag az első félidőben eldőlt a három pont sorsa: 4:1-es hazai vezetésnél vonultak szünetre a csapatok. A második félidőben még egy hazai találat született, ezzel kialakult az 5-1-es végeredmény

Rábatótfalu–Horváth Ranch Kft. Nádasd 1-1 (0-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, 115 néző, vezette: Busi L.

Rábatótfalu: Szukics – Gallai, Keresztúri, Sütő, Szakács, Papfalvi, Düh (Náricza), Kocsis (Molnár A.), Kovács Á. (Horváth M.), Sulics, Könye.

Nádasd: Rejtli – Pálmai, Varga M., Kalamár, Tuboly, Németh Bo., Szabó Z., Németh Be., Meskó, Burka (Gerencsér), Csenterics.

Gólszerzők: Horváth M., ill. Tuboly.

Az első félidő egyértelműen a vendégeké volt. Fordulás után viszont feléledt, átvette az irányítást a házigazda, sok helyzetet dolgozott ki, ám ezek közül csak egyet értékesített. De a döntetlen összességében reális eredmény.

Telekes MEDOSZ–Tutitextil-Körmend 4-0 (2-0). Telekes, vezette: Szabó P.

Telekes: Osvald N. – Szakos, Pénzes, Németh T., Görcsi, Czövek, Osvald M., Kónya, Vincze, Tóth N. (Osbáth), Blaskovics (Horváth N.).

Körmend: Sály – Velekei, Papp P., Horváth Á., Kazinczki (Szatmáry), Popovics, Törő, Meixner, Sákovits (Horváth A.), Szabó P., Szakasics.

Gólszerzők: Kónya (2), Görcsi, Tóth N.

Kiállítva: Osbáth (76.), ill. Horváth Á. (89.).

A 3. forduló menetrendje: szombat, 17.30: Tanakajd–Szarvaskend, Rum–Bajánsenye. Vasárnap, 17.30: Csákánydoroszló–Rábatótfalu, Nádasd–Gyöngyöshermán, Vasszécseny–Őriszentpéter, Felsőcsatár–Szentpéterfa.

Magyar Kupa

A 2. forduló mérkőzéseivel folytatódik szerdán a labdarúgó megyei Magyar Kupa sorozata.

Menetrend, szerda, 17.30: Rábagyarmat (III.)–Szentgotthárd (I.), Kondorfa (III.)–Rábatótfalu (II.), Torony (III.)–Gyöngyöshermán-Szentkirály (II.), Cák (III.)–Felsőcsatár (II.), Sótony (III.)–Gérce-Vásárosmiske (II.), Szeleste-Pósfa (II.)–Sárvár (I.), Söpte (II.)–Szentpéterfa (II.), Újperint (II.)–Rum (II.), Alsóújlak (II.)–Jánosháza (I.), Pecöl-Kenéz-Megyehíd (II.)–Lukácsháza (I.), Vasalja (III.)–Szarvaskend (II.), Őriszentpéter (II.)–Csákánydoroszló (II.), Mersevát (II.)–Celldömölk (I.), Kemenesalja (II.)–Répcelak (I.), Nádasd (II.)–Egyházasrádóc (I.), Körmend VSE (II.)–Vasvár (I.), Uraiújfalu (II.)–Bük (I.), Tanakajd (II.)–Rábapaty (I.), Honvéd Sé (II.)–Táplánszentkereszt (I.), Csepreg (II.)–Haladás VSE-Zanat (I.), Bozsok (II.)–Király SE (I.), Gencsapáti (II.)–Körmendi FC (I.), Vasszécseny (II.)–Kőszeg (I.).