kosárlabda

2021.09.17. 08:10

Mogyorósy Szilárd Emlékmérkőzés: Sopron KC-Egis Körmend

A Mogyorósy Szilárd Emlékmérkőzés első negyedében még kiegyenlített játékot mutattak a felek, de aztán rákapcsolt a Sopron és fokozatosan ellépett, végül 14 ponttal legyőzte a Körmendet.

Tóth Judit

20210310 Körmend Egis Körmend – Zalakerámia ZTE KK NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés (zártkapus) Fotó: Szendi Péter SZP Vas Népe Képen: Antonis Constantinides vezetőedző

Fotó: Szendi Péter

Sopron KC-Egis Körmend 80-66 (18-18, 20-16, 19-13, 23-19)

Sopron, Mogyorósy Szilárd Emlékmérkőzés

Sopron: Collins 7/3, MYERS 13, Boriszov 9/3, SITKU 7/3, MONTGOMERY 14

Cs.: Ford 7, Takács 6/6, HALÁSZ 2, SUPOLA 8/6, Schöll 4, Fazekas 3/3

Edző: Branislav Dzunic

Körmend: Stokes 7/3, Takács 4, Ferencz 6/6, SAVIC 10/3, KRIVACEVIC 11, Csere: Martinez 4, Durázi 7, Kiss 5/3, Kenéz 10/6, Balogh 2

Edző: Antonis Constantinides

A Mogyorósy Szilárd Emlékmérkőzés első tíz percében nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok, egálra hozták le a negyedet (18-18). A második etapban jobban koncentrált a házigazda és a félidőre négypontos előnyre tett szert. A nagyszünet után remek játékkal nyitott a Sopron, egy 14-0-s hazai rohammal kezdett megpecsételődni a körmendiek sorsa. Végül magabiztosan nyerte a meccset a soproni együttes.

A vasi piros-feketéknél hiányzott Mócsán Bálint, valamint a két légiós, Wesley Gordon és Maliek White. Inkább a fiatalok kaptak lehetőséget a ciprusi származású vezetőedzőtől, Antonis Constantinidestől.

Az Egis Körmend kosárcsapatának ez volt az utolsó felkészülési meccse a szeptember 22-én rajtoló bajnoki szezon előtt. A vasiak nagy riválisukkal, a ZTE együttesével találkoznak az első fordulóban, hazai pályán.