női kézilabda

2021.09.28. 07:00

Nagyot küzdött, de kikapott az SZKKA II.

A női NB I/B-s kézilabda bajnokság nyugati csoportjának 3. fordulójában négy góllal bizonyult jobbnak a vendég Kozármisleny a házigazda szombathelyeiknél.

Fotó: VN/SZKKA

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U19 – Kozármisleny SE 29-33 (17-22) Szombathely, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Rózsahegyi, Südi

SZKKA: Farkas H., Lőrincz, Németh J. (kapusok), Győri 3, Szabó N. 2, Pődör B. 12, Horváth A. 3, Lakatos, Wutschi, Szabó T., Pham Lien, Tóth B., Mersich, Gabnai 3, Zsákovics 6, Temesvári Vezetőedző: Pődör Zoltán

Az eredmény alakulása, 6. perc: 5-5. 13. perc: 8-11. 21. perc: 12-17. 29. perc: 17-22. 37. perc: 19-25. 44. perc: 23-27. 50. perc: 27-29. 56. perc: 28-30.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 0.

Az NB I/B egyik legerősebb csapatát fogadta az SZKKA II., ehhez képest azonban nem sikerült felpörögnie Pődör Zoltán együttesének a mérkőzés elején. A Kozármisleny végig vezetve 5 gólos előnyre tett szert az első félidő végéig. Szünet után sem változott különösebben a játék képe egészen a 36. percig, amikor megkezdte a felzárkózást a házigazda. A baranyaiak időközben 7 gólosra duzzadó előnye folyamatosan csökkent, mígnem a 43. percben Győri találatával „lőtávolon belül” került a Misleny 23:25-ös állásnál. Ennél közelebb azonban nem tudott férkőzni ellenfeléhez az SZKKA, amely huszáros hajrája ellenére 33:29-re kikapott a feljutásra is jó eséllyel pályázó Kozármislenytől. Három fordulót követően a szombathelyiek a 10 csapatos bajnokság tabellájának 8. helyén állnak.

Pődör Zoltán: Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogyan szerettük volna, viszont a lányok végig küzdöttek, aminek köszönhetően az utolsó percekig nyitott volt a mérkőzés. Sajnos a bravúr nem jött össze, de így is elégedett vagyok játékosaim mutatott teljesítményével.

Kiemelt képen: Pődör Blanka (fekete mezben) 12 alkalommal talált a kozármislenyi kapuba