Frissen Vasból

2021.09.22. 19:42

Szomszédvári rangadó: kiélezett találkozón verte a Körmend a rivális ZTE-t

Hektikus játékot mutatott az Egis Körmend kosárcsapata a ZTE otthonában, de a második félidő kiegyensúlyozottabb teljesítményének köszönhetően négy ponttal nyerni tudott a nagy rivális ellen.

Tóth Judit

20210922 Zalaegerszeg Kosárlabda nb1 Zalakeráimia ZTE KK(fehér)-Égis Körmend (piros) ZalaiHírlap ZH Katona Tibor KT

Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap

A szomszédvári rangadóra színültig megtelt a vendég szektor, de a ZTE drukkerek is hallatták a hangjukat. A találkozó előtt derült ki, hogy Zalaegerszeg egyik légiósa, Mustapha Heron nem tudja vállalni a játékot. Mócsán Bálint viszont ott volt az Egis Körmend keretében. Takács Kristóf sérülés miatt hiányzott, csakúgy, mint Wesley Gordon.

Villámrajtot vett a Zalaegerszeg, hamar öt pontot jegyeztetett. White és Stokes hozta a Körmend első pontjait. Zárkózni tudott a piros-fekete egység, de Bonifert két duplájával ismét a házigazdánál volt az ötpontos előny (11-6). A beálló Mócsán egy triplával közelítette a Rába-parti egységet. Voltak üresjáratok mindkét fél védekezésében, kapkodó, hektikus játék volt jellemző. Az első negyed végére megtartotta előnyét a ZTE (20-16).

Harris két pontjára Ferencz válaszolt egy triplával a második etap elején. Palánk alatt továbbra is könnyű kosarakat szerzett a hazai alakulat. Teljes cseresorát bevetette a Körmend, Ferencz újabb hármassal próbált lökést adni a piros-feketéknek. Nem volt átütő erő a Körmendben, így a negyed közepére tizenegy pontos előnybe kerülhetett a ZTE (35-24). Harris és Wilson brillírozott a hazaiaknál, a körmendi játékosok sokszor kerültek szorult helyzetbe. Stokes tudta meccsben tartani a vasi egységet, a légiós gyors öt pontja hozta tízen belülre a csapatot (40-33). De a négypontos vendég hátrány a nagyszünetre is megmaradt (42-38).

Savic három büntetőjéből kettőt bedobott, majd jött Harris a másik oldalon Stokes sportszerűtlenje után. White egy pontra zárkóztatta a Körmendet, de Bonifert egy hárompontossal megint növelte a különbséget. Összeszedettebb lett a vendégcsapat erre az etapra, ennek köszönhetően a 23. percre – Ferencz triplájával – megfordult a pontállás (46-47). Agresszívebb védekezést mutatott a Constantinides-csapat, és most már támadásban is nagyobb lendületben volt (46-52). A hétpontos vendégvezetést Simó szűkítette négyre (52-56). Barnett is betalált távolról, de a Körmend Garrett jóvoltából tartotta magát.

Felgyorsultak az események, Wilson és Mócsán váltottak egy triplát. Egypontos előnye maradt a vendégeknek a záró játékrészre.

Harris duplájával megfordult az eredmény rögtön a záró negyed elején. Sorsdöntő pillanatokban Mócsán triplája kiperdült, Stokes dobásai viszont beestek (70-70). Öt perccel a vége előtt sem tudtak elszakadni egymástól a felek. Savic játszott rendkívül hasznosan. A végjáték kiélezett perceket hozott. A Körmendnek állt inkább a zászló (76-82), de 13 másodperccel a lefújás előtt Simó tartotta életben a zalai reményeket (80-82). A végén fegyelmezettebb volt a vasi csapat, és nyert ősi riválisa ellen.

Jegyzőkönyv

Zalakerámia ZTE KK – Egis Körmend 80–84 (20–16, 22–22, 22–27, 16–19)

Zalaegerszeg, 1200 néző, NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés 14. forduló Vezette: Cziffra Cs., Söjtöry T., Kovács N.

ZALAEGERSZEG: WILSON 21/3, Simó 7/3, Bonifert 9/3, Barnett 7/3, HARRIS 20 Csere: Horti 10/3, Németh Á. 2, Guyton 3, Polster -, Révész 1 Vezetőedző: Teo Cizmic

KÖRMEND: STOKES 23/9, WHITE 17/3, Martinez 2, Savic 12/3, Krivacevic- Csere: Ferencz 9/9, Balogh-, Kenéz-, Mócsán 6/6, GARRETT 15 Vezetőedző: Antonis Constantinides

Az eredmény alakulása. 4. perc: 11-6. 7. perc: 18-13. 14. perc: 30-24. 18. perc 40-35. 18. perc: 43-42. 26. perc: 49-56. 34. perc: 73-70. 37. perc: 75-77.