Még megszorítani sem tudták

2021.09.29. 07:00

U23-as birkózó ob: Nemes Bálint átgázolt a mezőnyön, aranyérmes lett

Aranyéremmel tért haza az U23-as országos bajnokságról a Haladás VSE szabadfogású birkózója, Nemes Bálint.

Szombathely, Cseh Gábor, CSG, Vas Népe

Fotó: VN/HVSE

Pesterzsébet adott otthont az idei U23-as ob-nak, az ESMTK birkózószakosztálya volt a házigazda. A Haladás VSE Nemes Bálintot nevezte – Veréb István tanítványa a 74 kilós súlycsoportban, szabadfogásban lépett szőnyegre. Nemes Bálint parádés teljesítménnyel rukkolt elő, magabiztosan verte végig a mezőnyt: Balázs Bálintot (TSC) tussal, Bertalan Mártont (TFSE), Nagy Bencét (BVSC) és a döntőben Nagy Zsombort (Csepel) pedig egyaránt technikai tussal győzte le – és gyűjtötte be a bajnoki címet.

– Nemes Bálint sokadik bajnoki címét szerezte, pályafutása során minden korosztályban volt magyar bajnok, természetesen idén is az aranyérem volt a cél – mondta Veréb István edző. – Kiegyensúlyozottan birkózott, megszorítani sem tudták, még a döntőben is 13-0-ra nyert. Természetesen elégedett vagyok.

Kiemelt képünkön: A büszke edző, Veréb István, és a sokadik bajnoki címét begyűjtő Nemes Bálint