Torna

2021.10.29. 07:00

Éremszerző tornászok – Rajnai kettő, Kocsis egy arannyal tért haza

A Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola serdülőkorú tornászai összesen kilenc érmet szereztek a Dunaújvárosi Központ Sportegyesület Jubileumi Tornaversenyén.

Fotó: VN/Szombathelyi Sportiskola

A Szombathelyi Sportközpont és Sportiskola Nonprofit Kft. serdülőkorú tornászai az őszi versenyidőszakot Dunaújvárosban kezdték meg. A DKSE Jubileumi Tornaverseny kiváló lehetőség volt arra, hogy a lányok az október 30-án megrendezendő országos csapatbajnokság előtt megmérettessék magukat. Az egyéni versenyen a sportiskola négy tornásza szerepelt, közülük az összetett eredményeket tekintve a legeredményesebb Barcsánics Viola volt, aki a 2. helyen végzett.

A dobogón Violát Rajnai Regina követte, aki az ugrás és a korlát aranyérmét is megszerezte. Kocsis Kora egyéni összetettben 4. lett és kiváló talajgyakorlatáért aranyérmet érdemelt. Molnár Georgina a 6. helyen végzett és ezüstérmet szerzett ugrásban és korláton is.

A tornászokat Csillag Tünde és Hüll Tamás készítette fel a versenyre.

Egyéni összetett eredmények: 2. Barcsánics Viola (44,750), 3. Rajnai Regina (44,300), 4. Kocsis Kora (44,200), 6. Molnár Georgina (42,600).

Szerenkénti eredmények: Ugrás: 1. Rajnai Regina (12,800), 2. Molnár Georgina (12,450), 3. Kocsis Kora (12,400), 5. Barcsánics Viola (12,100). Korlát: 1. Rajnai Regina (9,800), 2. Molnár Georgina (9,500), 3. Barcsánics Viola (9,400), 4. Kocsis Kora (8,900). Gerenda: 5. Barcsánics Viola (11,400), 8. Kocsis Kora (10,600), 11. Rajnai Regina (9,700), 12. Molnár Georgina (9,400). Talaj: 1. Kocsis Kora (12,100), 4. Rajnai Regina (11,800), 6. Barcsánics Viola (11,750), 11. Molnár Georgina (11,200).

Kiemelt képünkön: Összetettben Barcsánics Viola második, Rajnai Regina harmadik helyen végzett