Frissen Vasból

2021.10.06. 20:23

Komoly vereségbe futott bele a Körmend a Paks vendégeként

Harmatos játékot mutatott az Egis Körmend kosárcsapata az Atomerőmű SE ellen. A Paks végig uralta a játékot, végül 19 pontot mért a vasi piros-feketékre.

Tóth Judit

20210109 Egis Körmend-DEAC kosárlabda mérkőzés, Körmend, Vas Népe

Fotó: VN-archív

Az Egis Körmendnél továbbra is hiányzott Mócsán Bálint sérülés miatt.

A mérkőzést a paksi csarnok felújítása miatt Szekszárdon rendezték meg, így gyakorlatilag mindkét fél idegenben játszott.

Hárompontos dobásokkal próbálkoztak a felek, de előbb Eilingsfeld, majd Stokes hibázott. De a paksi rögtön javított egy hibátlan zsákolással, Garrett válaszolt rá egy duplával. Hamar beesett az első hármas is a paksi légiós, Brown jóvoltából. Nem kellett sokat várni az amerikai újabb triplájára, ezzel nagy menetet indított az ASE. Gyorsan tíz pont lett a felek között, szükségessé vált a körmendi időkérés. A Paks jó védekezése meglepte a körmendieket, csak Garrett tudott időlegesen felnőni a feladathoz. Egy pontra zárkózott ugyan a vasi egység, de az Atomerőmű játékosai termelték a pontokat, jól működött a gépezet, így előnyük az első kisszünet végére is megmaradt.

A második negyedet is jól kezdte a Paks. Sokat engedett a Körmend, így Karosi is könnyedén zsákolhatott. Tizenöt pontos paksi vezetésnél Kenéz eszmélt először, majd White megszerezte a vendégek első tripláját. De összességében nem volt ellenszer körmendi részről az ASE magabiztos játékára, Eilingsfeld különösen nagy formát fogott ki. Amint közelített a piros-fekete alakulat, újított az Atomerőmű. A lendület a nagyszünetig kitartott, így magabiztos előny birtokában mehetett pihenni a paksi egység (52-37).

Djukanovic középtávolija után Savic állt bele egy hibátlan triplába, de az ASE rázott egyet magán és egy pont híján húszra alakította a különbséget (59-40). Most már nem hibázhatott a Körmend, Stokes 2+1-es akciójával és Savic közelijével tartotta magát életben. Jól dobott távolról az Atomerőmű, Melvin két hárompontosa után megint összeomlani látszott a piros-fekete együttes (69-50). Hiába próbálkozott a vasi legénység, a paksiak tizenöt pont közelében tartották előnyüket. Kosár esett bőven, de nem tudott hátrányából faragni a Körmend (82-67).

A záró etap elején Djukanovic hárompontosával folytatta a Paks, Buljevic duplája után pedig lélektanilag már nehezen elviselhető, húszpontosa hátránya lett a Körmendnek (87-67). Brillírozott a Paks, győzelmét már-már biztosra vehette. Az utolsó öt perc csak formalitás volt, a Körmend reményei elszálltak. Még benéztek húsz pont alá a piros-feketék (97-76), de ennél tovább nem jutottak. Közben átlépett száz ponton az ASE, amely nem a vasiak védekezését dicsérte.

Atomerőmű SE – Egis Körmend 106–87 (23–17, 29–20, 30–30, 24–20)

Szekszárd, NB I-es férfi kosárlabda mérkőzés 4. forduló Vezette: Kapitány G., Ádám J., Frányó P.

PAKS: Brown 17/9, Frank-, BRZOJA 13/6, EILINGSFELD 15/3, Melvin 11/6 Csere: BULJEVIC 20, Karosi 6, Djukanovic 13/3, Kovács 11/3, Kis-, Orgona- Vezetőedző: Teo Hojc

KÖRMEND: STOKES 16, Takács-, White 11/3, Savic 13/6, GARRETT 23 Csere: Krivacevic 7, Kenéz 2, Ferencz 10/6, Kiss-, Durázi 5/3, Martinez- Vezetőedző: Antonis Constantinides

Az eredmény alakulása. 3. perc: 10-2. 7. perc: 19-13. 13. perc: 34-22. 16. perc 39-24. 22. perc: 57-37. 26. perc: 69-50. 33. perc: 90-67. 35. perc: 92-72.

Kipontozódott: Brown (39.), Savic (35.)