Frissen Vasból

2021.10.20. 18:04

Nem történt meglepetés: Győrben kaptak ki a szombathelyi kézilabdások

Az NB I.-es női kézilabda-bajnokság 5. fordulójában papírforma győzelmet aratott a Győri ETO az SZKKA ellen.

Fotó: Szalmás Péter/Győri Audi ETO KC

Győri Audi ETO–Hungast Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia 44-25 (26-13). Győr, Audi Aréna 1700 néző, női NB I.-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Rontó Á., Szanyi P.

Győri ETO: Glauser – Blohm 6, Fodor 6, Nze-Minko 4, Háfra 6, Dale 4. Csere: Leynaud – Ogonovszky 3, Schatzl -, Hansen 5, Szemes 2, Ryu 5, Oftedal -, Lukács -, Despotovic 3, Farkas -. Vezetőedző: Ambros Martin.

SZKKA: Tomasevic – Pődör R. 6, Virág 1, Stosic 1, Gorilska 7, Kadlicsek -. Csere: Christe – Prkacin 5, Szendrei 1, Forgács 1, Csire 2, Szmolek, Lubianaia 1, Vezetőedző: Marosán György

Az eredmény alakulása: 7. perc: 6-2. 13. p.: 13-5. 19. p.: 17-9. 25. p.: 22-11. 34. p.: 29-15. 40. p.: 32-17. 48. p.: 35-19. 55. p.: 41-24.

Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 5/6, ill. 4/5.

Blohm nyitotta meg a hazai gólcsapot és egészen könnyedén húzott el három találattal az ETO, Pődör Rebeka révén sikerült megszereznie az SZKKA-nak első találatát. 5-1-es állásnál kért időt első ízben a szombathelyiek trénere, nagyon bekezdett a győri csapat. Az időkérés azonban nem sokat segített, tovább robogott az ETO-expressz, nehezen tudták felvenni a vendégek a házigazda sebességét. Bő negyedórányi játékot követően tovább nyílt az olló: már nyolc egységgel vezetett (15-7) a világsztárokkal rohamozó győri alakulat.

A szebbnél szebb megoldásokat bemutató házigazda Ryu Eun Hee révén a 21. percben beállította a csapatok közti 10 gólos különbséget, nem sok momentuma volt a mérkőzés ezen szakaszában a Szombathelynek. Pődör Rebeka révén próbálta tartani a lépést az SZKKA az ETO-val több-kevesebb sikerrel. Az első félidőt Blohm foglalta keretbe, aki egy szép egyéni akció révén szerzett újabb gólt a hazaiaknak, ezzel 26-13-ról várhatták a csapatok a folytatást. Térfélcserét követően ismét repülőrajtot vett a Győr, Csire Fanni szemtelen gólja azonban feltétlen említést érdemel (30-16).

Küzdött becsülettel a Szombathely, de az már a mérkőzés elején tudvalevő volt, hogy közel sincs egy súlycsoportban a két együttes. Az ETO könyörtelenül kihasznált minden egyes SZKKA-hibát, gyors ellenakcióiknak pedig csak elvétve tudta útját állni Marosán György alakulata. A végére már csak egy kérdés maradt: mennyi lesz közte.

19 góllal, 44-25-re verte a győri elit alakulat a szombathelyi lányokat.

A kisalfold.hu tudósítása percről percre

60. perc: Ogonovszky a harmadik találatát is megszerzi. 44-25. Stosic lövése elmegy a kapu mellett, a gyors indítás után a vendégeké, és még belefér egy utolsó lövés is a meccs vége előtt, Glasuer bravúrral védi Gorilska próbálkozását. Végül 19 góllal nyert az ETO a Szombathelyi KKA ellen. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Pazar ejtésgól a 17 éves Szemestől. 43-25.

58. perc: Stosic is feliratkozik a szombathelyi gólszerzők közé. 42-25. Ogonovszky passza nem talál társat.

57. perc: Fodor lövését védi Christe.

56. perc: Távolról próbálkozik Ogonovszky, de kapu fölé megy a labda. Megvan viszont az indítás, így ismét a hazai együttes támadhat. Fodor lövi az újabb gólt. 42-24.

55. perc: Újabb gól a vendégektől, Prkacin talál a kapuba. 41-24.

54. perc: Lubianaia megszerzi az első találatát. 40-23. Háfra hétméterese a hálóban. 41-23.

53. perc: Gorilska a hetedik gólját lövi, így már ő a legeredményesebb szombathelyi játékos. 40-22. Fodortól jön a revans. 41-22.

52. perc: Prkacin pattintott góljára Hansen válaszol góllal. 39-21.

51. perc: Háfra az ötödik gólját lövi. 38-20.

50. perc: Szemes Szonja betalál, óriási az öröm a fiatal győri játékos találata után. 37-20.

49. perc: Hetes a túloldalon is: Gorilska értékesíti, ezzel megvan a huszadik szombathelyi gól. 36-20.

48. perc: Hansen lövi az újabb hazai hetest, gól a vége. 35-19. Kapu fölé száll Prkacin lövése, az indítás után összeszedi a labdát Fodor, és gólt dob. 36-19.

47. perc: Glauser véd ismét, a vendégek orosz játékosa, Lubianaia próbálkozott.

46. perc: Az első győri játékos, akit kiállítanak két percre, az Despotovic. Pődör R. lövését is kivédi Glauser. Ryu játssza meg Brattset Dalét, az akció góllal zárul. 34-19.

45. perc: Belemenés Stosicnál, az indítás után Fodor passzol rosszul.

44. perc: Szombathelyi hetes jöhet, Pődör R. büntetőjét kivédi Glauser: most már kihagyott hétméterese is van mindkét csapatnak. Fodor nem talál kaput éles szögből.

43. perc: Despotovic adja el a labdát.

42. perc: Pődör R. lövése kijön Glauserről, a kipattanót viszont Csire a kapuba lövi. 33-19.

41. perc: Prkacin szépít. 33-18. Újabb ETO-büntető jöhet, ezt Háfra lövi, de Christe Dalma kivédi.

40. perc: Passzívig támadnak a vendégek, Glauser védi Stosic lövését. Despotovic labdát veszít, a szombathelyiek indítást Glauser majdnem a félpályánál gyűjti be. Despotovic aztán betalál. 33-17.

38. perc: Prkacin passza pontatlan, aztán Nze Minko használja ki az emberelőnyt, tíz másodperccel a lejárta előtt. 32-17.

37. perc: Gorilskát kiküldik két percre, a megítélet hetest Nze Minko váltja gólra. 31-17. Támadóhiba Prkacinnál, az indítás után Fodor lövését lábbal védi Christe.

36. perc: A játékvezetők néhány ítélete borzolja a győri szurkolók idegeit. Gorilska hétméteresből eredményes. 30-17.

35. perc: Győri labdaszerzés után Nze Minko lábát éri a labda. Bal szélről szerez gólt Csire Fanni. 30-16.

34. perc: Prkacin dob ismét gólt. 29-15. Blohm a hatodik gólját lövi. 30-15.

33. perc: Gorilska eredményes a vendégeknél. Cunderrel válaszol Despotovic. 29-14.

32. perc: Prkacin lövését blokkolja a győri védelem, Blohm szerez gólt a gyors akció végén.

31. perc: Kezdődik a második félidő. Glauser védi Prkacin lövését. Hetest lőhet az ETO, jön Ryu. Bepattintja. 27-13.

A hivatalos nézőszám 1655 fő.

30. perc: Blohm kapja az indítást a labdaszerzés után, gól a vége. 26-13. Szemes Szonja, az ETO újonca ejtéssel próbálkozik a jobb szélről, de a vendégek kapusa résen. A dudaszó előtt Glauser még kivédi a hatgólos Pődör Rebeka lövését.

29. perc: Despotovic messziről veszi be a szombathelyi kaput. 25-13.

28. perc: Pődör próbálkozását védi Glauser. Győri időkérés miatt áll egy kicsit a játék.

27. perc: Christe ezúttal nem tudja védeni Ogonovszky lövését. 24-13.

26. perc: Ogonovszky lövését védi Christe.

25. perc: Tűpontos indítás Gorilskának, ő pedig a kapuval szemben nem hibázza el a lehetőséget. 22-12. Hansen lövését védi Christe, aztán ismét Gorilska eredményes. 22-13. Hansen a következő támadásban már nem kegyelmez. 23-13.

24. perc: Hansen második gólját lövi, Forgács válaszol rá a vendégektől. 22-11.

23. perc: Pődör értékesíti a második hétméteresét is. 21-10.

22. perc: Sok-sok győri csere után Hansen eredményes. 20-9. Ogonovszky is betalál aztán. 21-9.

21. perc: Pődör ront támadásban. Ryu a jobb szélről veszi be immár Christe kapuját. 19-9.

20. perc: Fodoré a tizennyolcadik győri gól. 18-9.

19. perc: Megint Háfra válaszol. 17-9. Pődör lövését ezúttal védi Glauser.

18. perc: Háfra válasza nem várat sokat magára, Tomasevic kapus tehetetlen. 16-8. Pődör eredményes ismét. 16-9.

17. perc: Eladja a labdát Prkacin, ezúttal Fodor indul, de szabálytalan, így újra támadhat a szombathelyi csapat. Glauserről perdül a hálóba Pődör lövése. 15-8.

16. perc: Prkacin lövését védi Glauser, az indítást Ryu váltja gólra. 15-7.

15. perc: Glauser kiüti Pődör lövését. Fodoré az indítás, és az újabb győri gól. 14-6. Hetesből eredményes ezúttal Pődör. 14-7.

14. perc: Talpról szép gólt dob Virág Noémi. 13-6. Lépéshiba Nze Minkónál.

13. perc: Pődör lövése elszáll a kapu fölött. Brattset Dale a harmadik gólját lövi. 13-5.

12. perc: Háfra lövése nem jó. Az ETO azonban gyorsan visszaszerzi a labdát, Ryu pedig a kapuig meg sem áll vele. 12-5.

11. perc: Stosic labdát veszít, Fodor gólt lő. 11-4. Glauser elsőre védi Szendrei lövését, a kipattanónál viszont már tehetetlen. 11-5.

10. perc: Prkacin góljára Blohm gyorsan góllal válaszol. 10-4.

9. perc: Glauser próbálja bevenni távolról az üres kaput, de pontatlannak bizonyul a próbálkozása. Aztán véd a győri kapus, az indítását viszont lelopják Blohm kezéről a vendégek. Az indítást Nze Minko füleli le, aztán gyorsan a hálóba lő. 9-3.

8. perc: Gorilska emberhátrányból talál a győri kapuba. 7-3. Hétméterest értékesít Háfra. 8-3.

7. perc: Pödör lövi a második szombathelyi gólt is. 6-2.

6. perc: Ryu passzával Brattset Dale fordul be. 6-1.

5. perc: Brattset Dale is betalál, időt kér a vendégek szakvezetése. 5-1.

4. perc: Ryu is megszerzi az első gólját. 4-1. Nincs újabb gól a másik oldalon, Virág passza pontatlan.

3. perc: Blohm a kapufát találja el, Pödör a másik térfélen pedig támadóhibát vét.

2. perc: Újabb győri gól, ezúttal Háfrától. 3-0. Pödör szépít, így övé az első szombathelyi gól a mai meccsen. 3-1.

1. perc: Nemcsak a csapatok köszöntik a nézőket a mérkőzés előtt, hanem a két szurkolótábor is – Szombathelyről is érkeztek több tucatnyian. A VIP zónában Pars Krisztián, olimpiai aranyérmes kalapácsvető is itt van, őt is köszöntötték a kezdődobás előtt. Feketében a szombathelyiek, zöldben az Audi ETO. A meccset Galuser, Fodor, Ryu, Nze Minko, Háfra, Hansen, Blohm összeállításban kezdi a győri együttes. Az első gólt Blohm lövi. 1-0. Glauser védése után Nze Minko szerez gyors gólt. 2-0.

Előzetes – Harmadmagával uralja a női élvonalbeli kézilabda-bajnokságot Ambros Martin együttese, ugyanis a győriek az FTC-vel és a DVSC-vel együtt eddig százszázalékos mérleggel rendelkeznek. A szombathelyiek vehettek egy nagy levegőt a legutóbbi fordulóban, amikor kulcsfontosságú mérkőzésen sikerült két vállra fektetniük az újonc Vasas gárdáját, ezzel megszerezték első győzelmüket és felkapaszkodtak a középmezőny aljára.