Vas megyei foci

2021.10.17. 18:33

Vas megyei foci: Hét gólt szerzett a Sárvár, ötöt a Király – fotók, videó

Hazai pályán kiütéses győzelmet aratott a Sárvár a Lukácsháza ellen, de látványos, élvezhető játékot mutatott a Haladás VSE-Zanati SE csapata is, amely zsinórban negyedik győzelmét szerezte meg a megyei első osztályú labdarúgó bajnokság tizedik fordulójában.

Tóth Judit

Fotó: Horváth Balázs

Vasvár VSE–Király SE 0–5 (0–2).

Vasvár, 80 néző, vezette: Marácz Z.

Vasvár: Tóth K. – Varga A., Gotthárd (Nagy J.), Berta, Vincze, Elekes (Fülöp), Réfi, Pálla, Czövek, Márton, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István

Király: Király – Szalay (Kalmár), Auer, Subicz, Kudron (Takács), Reseterits, Fábián (Kiss Á.), Devecseri, Halmosi, Németh D. (Tamás), Schimmer (Kovács Á.). Edző: Hegyi László

Gólszerzők: Németh D. (3), Fábián, Halmosi.

Mindkét félidőt jól kezdte a remek erőkből álló Király SE, ez gólokban is megmutatkozott. A vendégcsapat magabiztosan nyert a tartalékosan felálló vasvári együttessel szemben.

Szentgotthárdi Vse–Jánosháza Vse 1–2 (0–1).

Szentgotthárd, 75 néző, v.: Bedi T.

Szentgotthárd: Kapui – Báger, Gerebics, Kovács T. (Korpics), Nyári (Sipos B.), Dancsecz, Latyák, Gécsek, Nagy O., Sipos G. (Papp V.), Gyécsek. Edző: Crnko Bogdan

Jánosháza: Pethő – Bognár, Péter, Szabó T., Virág, Sztojka (Székács), Kiss Á., Laczi, Büki, Nagy B., Szabó L. Edző: Vágusz Arnold

Gólszerzők: Nagy O., ill. Nagy B., Sztojka.

Kiállítva: Gerebics (88., Szentgotthárdi VSE).

A vendégcsapat kezdte jobban a mérkőzést, már a 10. percben vezetést szerzett. Az első félidő további részében kiegyenlített volt a játék. A szünet után nagyobb fokozatra kapcsolt a Szentgotthárd, ki is egyenlített, de további helyzetei kihasználatlanul maradtak. A hajrában a Jánosháza a hazaiak védelmi hibáját követően betalált. Ezzel győzelmet szerzett és pontokat vitt el Szentgotthárdról.

Sárvár FC–Schott Lukácsháza SE 7–1 (4–0).

Sárvár, 150 néző, v.: Szabó I. Z.

Sárvár: Viganó (Velladics) – KOVÁCS BÁ., ÓDOR, Fider, TOKAJI, POTYI, Kovács Be. (Szakos), Vass, TÓTH L. (Takács), Szemes (Czöndör), Csákvári (Bakonyi). Edző: Haraszti Zsolt

Lukácsháza: Bán – Vörös (Lévai), Gombás, Takács, Lengyel, Németh N. (Horváth M.), Osztrosits (Németh Cs.), Gugcsó, Dan, Bősze, Pungor (Horváth Á.). Edző: Sántha Szilárd

Gólszerzők: Ódor (3), Tokaji, Csákvári, Tóth L., Potyi, ill. Takács.

Tempós játékot mutatott a hazai együttes, amely végig dominált a mérkőzésen. A sárváriak szinte minden szituációból – fejesből, átlövésből, kiugratásból és rövidpasszos játékból – szereztek gólt. Külön öröm volt a házigazdának, hogy fiatal, ifjúsági korú játékosai is bemutatkozhattak a felnőtt csapatban.

Haladás VSE – Zanati SE–Répcelaki SE-Sport36 3–0 (2–0).

Szombathely, 100 néző, v.: Papp Á.

Haladás-Zanat: Luisser – Buzás (Machinek), Varga Cs., Perger (Baumgartner), Pap, Ferencz, Szenczi, Iván, Péter (Maráczi), Szőts (Szakály), Nagy B. Edző: Szenczi Imre

Répcelaki Se-Sport36: Tóth J. – Palkó, Tóth D., De Paula, Antal (Joó), Verasztó, Ódor (Markó), Sipos, Horváth T., Rácz, Havasi. Edző: Balassa Péter

Gólszerzők: Szenczi (2), Szőts.

Az első félidőben színvonalas játékot mutatott a házigazda. A második felvonásban kicsit visszavett az iramból a szombathelyi egység, de így is voltak lehetőségei a harmadik, mindent eldöntő találatra, amely végül is később érkezett. A hazai csapat zsinórban negyedik győzelmét aratta, és a fordulóban látványos, élvezhető meccset játszva szerzett három pontot a Répcelak ellen. A Haladás-Zanat győzelme igazi csapatmunka volt.

Büki TK–Egyházasrádóci SE 0–0.

Bük, 50 néző, v.: Talabér N.

Bük: Kamondi – Németh T., Czirók, Németh Z., Csonka, Schimmer, Kossuth (Wágner), Horváth Á., Czingráber (Orbán), Németh G., Plenár (Mercs). Edző: Marton Róbert

Egyházasrádóc: Bányik – Kenesei, Péter, Vilics, Molnár L., Németh K., Mészáros, Molnár G., Szendrődi, Krajczár, Halász (Budai). Edző: Simon Attila

A hősiesen küzdő Egyházasrádóc mindent megtett a pontszerzés érdekében. A Bük rengeteg helyzetet hagyott ki a találkozó folyamán, de pontvesztéséhez az is hozzájárult, hogy a játékvezető két egyértelmű tizenegyest nem adott meg, amelyen még a vendégek is csodálkoztak. Így a bükieknek a három pont helyet meg kellett elégedniük a döntetlennel és a vele járó egy ponttal.

Körmendi Football Club–Kőszegi Lóránt FC 3–3 (2–1).

Körmend, 150 néző, v.: Harcsár R.

Körmend: Balogh – Lakosi, Buti (Zsoldos), Köntés (Krajczár), Sály, Majtényi, László, Horváth N. (Bita), Sipos, Török, Majczán (Tallósi). Edző: Kurucz Ádám

Kőszeg: Németh M. – Rákhely, Lintner (Keresztes), Kovács D., Fehér, Horváth L., Prán, Réti Mi., Németh A., Szűcs (Réti Ma.), Németh O. Edző: Őri Gábor

Gólszerzők: Sipos (2), Horváth N., ill. Réti Mi., Kovács D., Buti (öngól).

Kiállítva: Prán (10., Kőszegi Lóránt FC).

A mérkőzés folyamán szinte végig emberelőnyben futballozott a hazai csapat. A házigazda kétgólos előnyre tett szert, de a vendégcsapat nagy küzdéssel egalizálni tudott az utolsó percekben. A körmendiek vesszőfutása tovább folytatódik, nagy formajavulásra lesz szükség annak érdekében, hogy kijöjjenek a gödörből.

CVSE-Vulkánfürdő–Vép VSE 1–2 (1–0).

Celldömölk, 200 néző, v.: Vass I.

CVSE: Osvald – Marsai Mi., Enyingi, Szuh (Gorácz), Szabó R., Marsai Má., Tóth D., Keszei T., Gábor, Galovich, Keszei R. Edző: Kovács Balázs

Vép: Bezdi B. – Németh Á., Varga O., Viszket, Czeglédi, Bezdi Sz. (Auer), Beke (Wágner), Szalai (Takács Á.), Balikó, Takács M., Dala (Pogácsás). Edző: Simon Miklós

Gólszerzők: Szabó R., ill. Pogácsás, Beke.

Két szervezett, jól felkészített csapat találkozott egymással, így már a kezdést követően nagy taktikai csata alakult ki. A játékrész közepétől a hazai gárda átvette az irányítást, jó ritmusban futballozott, ennek eredményeként a vezetést is megszerezte. A celliek sokat tettek azért, hogy a második, megnyugtató gólt is meglőjék, de ez a félidő végéig nem sikerült, így 1-0-ás hazai vezetéssel fordultak a felek. A második félidőt jobban kezdte a Vép, hamar ki is egyenlített. Ezután nagy rohanásba kezdtek a csapatok. Nagyobb helyzetek a vendégek előtt adódtak, ezekből egyet ki is használtak. A CVSE innentől minden egy lapra feltéve támadott, de az eredményen nem sikerült változtatnia. A hazaiaknak nem volt jó hetük, sokadik meghatározó játékosaikat vesztették el, így nehét hetek előtt állnak.

Rábapatyi KSK–Vasi Bádogos Kft. Táplán SE 1–3 (0–3).

Rábapaty, 100 néző, Jv.: Szabó III. Z.

Rábapaty: Király – Németh Z. (Nardai), Horváth K., Dugovics, Szabó A., Csupor, Horváth R., Kovács T., Tóth M. (Balhási), Csonka, Könczöl. Edző: Nagy Dániel

Táplán: Gyécsek – Karda, Vidák, Gyurcsányi, Németh B. (Gombos), Polyák, Huszár (Jantos), Manganelli, Polgár, Horváth A., Mikovics. Edző: Borbás János

Gólszerzők: Csonka, ill. Vidák, Németh B., Horváth A.

A kezdő sípszót követően rögtön a hazai alakulat veszélyeztetett, azonban helyzetei kimaradtak. A Táplániak viszont az első veszélyesebb támadásukból büntetőhöz jutottak, amelyet értékesítettek is. A hazaik labdabirtoklásban ellenfelük fölé nőttek, azonban két kontratámadásból a Táplán újabb két gólt szerzett. Az első félidő vége előtt még egy újabb büntetőt is elvégezhettek, amelyet Király kapus tudott védeni. Fordulást követően váltott a hazai csapat, mindent egy lapra feltéve támadott, amely eredménye csak egy gólban mutatkozott meg. Több helyzet kimaradt mindkét oldalon,, így 1-3 maradt az eredmény a vendégek vitték el a három pontot.