Frissen Vasból

2021.11.17. 20:43

Bajnokok Ligája: újabb Falco-diadal – Egyetlen pont döntött a szombathelyiek javára – fotók

A kosárlabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában a Falco KC Szombathely az olasz Treviso gárdáját verte nagy csatában, egy ponttal.

Falco Kc -Treviso, bajnokokligája mérkőzés, 20211117, ut, Szombathely, Vas Népe / Unger Tamás

A Falco szezonbeli egyetlen vereségét Olaszországban szenvedte el, 60-68-ra a Treviso vendégeként. Gyors játékkal kezdtek a csapatok, potyogtak a találatok (2. perc: 6-7). Váradi lerohanásból talált be kétszer, vezetett a Falco (4. perc: 9-7). A folytatásban inkább a házigazda dominált – időt kért a Treviso (6. perc: 15-13).

Fel is javult a távolról remekül dobó olasz gárda játéka. Olyannyira, hogy állva hagyta a Falcót, hat ponttal megnyerte az első negyedet. A második etap elején behullott a hetedik olasz tripla (12. perc: 18- 27) – Falco-hármasnak ekkor még nem tapsolhatott a közönség. Végül Benke jegyezte az első hazai távolit. És kezdett zárkózni a remekül védekező Falco. Sőt, Keller gyűrűszaggató zsákolásával fordított (14. perc: 28-27). Óriási lendülettel játszott a Falco, nem ismert elveszett labdát, magas szinten védekezett. És valaki – Perl, Váradi, Golomán – mindig betalált, amikor kellett.

Míg a Treviso csak büntetőből volt eredményes – már nem jutott könnyű, tiszta dobóhelyzetekhez. Nyolc pont volt a hazai előny a szünetben (20. perc: 41-33). Fordulás után keményebb játékkal tért vissza a Treviso. És ismét ültek az olasz triplák. Gyorsan eltüntette a hátrányát. Már egálnál kért időt a hazai kispad (23. perc: 44-44). Benke szerzett fontos pontokat nehéz pillanatokban. Közben rendezte sorait a Falco, sikerült megállítani az olasz rohamokat (26. perc: 51-48).

Öldöklő küzdelem zárta a harmadik negyedet. Ugyan Falco-vezetésről, de nyílt állásról kezdődött a záró játékrész (30. perc: 59-57). Barac-parádé nyitotta az etapot. Megpróbált ismét meglépni a Falco (33. perc: 68- 59). De a szívósan küzdő ellenfél nem hagyta magát – igaz, néhány érdekes játékvezetői ítélet is a „segítségére sietett”. Rengeteg büntetőt dobhatott a Treviso. De fogytak a percek, és a Falco vezetett (36. perc: 70-66) – igaz, csak szűken. Ott loholt ellenfele nyomában a Treviso, így kiélezett hajrá zárta a csatát.

Az utolsó perc 77-76-os állásról kezdődött. Betalált a vendég (77-78). Perl 2+1-es akcióval vette vissza a vezetést a csapatának (80-78). Időkérés után az olaszok büntetőzhettek, nem hibáztak (80- 80). Majd Perl jutott büntetőhöz, csak az egyiket dobta be (81-80). Maradt 12 másodperc, de a Falco kivédekezte a támadást, Keller leszedte a lepattanót! Egy ponttal nyert a Falco, és nagyot lépett a továbbjutás felé!

JEGYZŐKÖNYV

Falco KC Szombathely–Nutribullet Treviso 81-80 (18-24, 23-9, 18-24, 22-23)

Szombathely, 2827 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Conde (spanyol), Yilmaz (török), Bissuel (francia).

Falco: Váradi 17, Benke 13/3, Clark 3/3, Golomán 8, Keller 9. Csere: Perl 18/6, Barac 13, Kovács B. –, Somogyi –. Edző: Milos Konakov.

Treviso: Russel 15/6, Dimsa 16/6, Sims 4, Sokolowski 10/6, Akele 22/12. Csere: Jones 2, Imbró 3/3, Bortolani 8/3, Casarin –, Chilo –.

Edző: Massimiliano Menetti.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 6-7. 6. perc: 15-13. 12. perc: 18-27. 14. perc: 28-27. 20. 41-33. 23. perc: 44-44. 26. perc: 51-48. 30. perc: 59-57. 33. perc: 68-59. 36. perc: 70-66. 39. perc: 77-76.