Kosárlabdabajnokság

2021.12.22. 07:00

Mindkét vasi gárda győzni tudott

Az NB II.-es férfi-kosárlabdabajnokság tizedik fordulójában az ­MGAAC-ot verte idegenben a Celldömölk, a SZoESE pedig elmaradt mérkőzését pótolta Kozármislenyben, ahol kiütéssel győzött.

Mosonmagyaróvári GAAC–Celldömölki VSE Vulkán Fürdő 50-77 (19-21, 10-16, 11-19, 10-21). Mosonmagyar­óvár, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földesi M., Sebesi G.

CVSE: Nagy 10, Szabó 21/3, Rozmán 11/3, Orbán 17, Grebenár 14. Csere: Horáth 2, Kovács 2. Edző: Grebenár Péter.

Horváth László felépült sérüléséből, de még nem volt 100 százalékos állapotban. A celli kispad így sem lett hosszabb, mindössze két cseréje volt Grebenár Péternek. Ennek ellenére a celliek nagyon meggyőző játékkal, egy kisebb hullámvölgytől eltekintve végig uralták a találkozót, és megérdemelten nyertek. A CVSE a tabella negyedik helyéről várhatja a tavaszi folytatást.

Kozármisleny SE–Szombathelyi Egyetemi SE 61-89 (14-33, 25-21, 15-19, 7-16) Kozármisleny, NB II.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Földvári T., Fleischmann K.

SZoESE: Kiss 15/6, Gun­dinger 8, VICZE 17/3, BARUTA 17, OROSZI 22/6. Csere: Novák 6/6, Monek 2, Frisnyák 2, Gombkötő –. Edző: Kéri Péter.

Már az első negyedben 20 pontos előnyre sikerült szert tennie a Kéri-csapatnak, megalapozva ezzel a győzelmet. Szünet után is uralta a mérkőzést és növelte előnyét a SZoESE, így végül teljesen megérdemelten nyert 28 ponttal a sereghajtó otthonában. A szombathelyiek zsinórban ötödik győzelmüket aratták, ezzel a tabella harmadik pozícióját foglalják el. Folytatás január 7-én Oroszlányban, ahol rangadó vár a SZoESE-re.

Kiemelt képünkön: Kiss Mihály (labdával) ezúttal 15 pontot szerzett