2022.01.29. 20:35

Könnyed Falco-diadal - A ZTE 13 pontos vereséggel távozott Szombathelyről

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely simán nyert szomszédvári rangadót a ZTE ellen.

TG

Fotós: © Cseh Gábor

A hazaiak ezúttal bővebb kerettel vették fel a harcot: Váradi és Perl is visszatért a csapatba, mindketten a kispadon kezdtek. Az éllovas fogadta a sereghajtót, egyértelműen a házigazda számított az összecsapás esélyesének.

Óvatos játékkal nyitottak, a felek, szerényen, felváltva csorogtak a pontok (3. perc: 3-3) – akadt hiba mind a két oldalon. Nem bírt felpörögni a Falco, nem tudta leszakítani ellenfelét. Meg is elégelte a látottakat Konakov mester, és időt kért (7. perc: 9-11). Próbált gyorsabb játékra váltani a házigazda, de nem tudta magához ragadni az irányítást – akadozott a támadójátéka. Sőt, a hazaiak hibájából élő, több gyors leindítást vezető, rengeteg büntetőt dobó ZTE néhány ponttal meglépett. Végül döntetlennel ért véget az első negyed (16-16). A második játékrészt viszont nagyobb lendülettel nyitotta a házigazda. Ráadásul Verasztó, majd az ezúttal is roppant ponterős Perl is triplát jegyzett. Időt kellett kérni a zalai oldalon (13. perc: 25-18). De a Falco ekkor már beindult, nem lassított, Benke is betalált távolról – tíz pontra hízott a különbség (14. perc: 33-23). Az újabb időkérés után rendezte sorait, elsősorban a védekezését a ZTE, kezdett zárkózni. De a Falco visszaverte ellenfele rohamait, nyolc pontos vezetéssel vonulhatott nagyszünetre (20. perc: 44-36).

Fordulás után Clark látványos zsákolása ugrasztotta  talpra a nézőket – maradt az irányítás a Falcónál. Jól védekezett, gyors támadásokat vezetett a házigazda, és egyre növelte az előnyét (26. perc: 55-40). Ám használt a zalai időkérés, ismét ellenfele nyomába eredt a ZTE. A zalaegerszegi rohamokat szombathelyi időkérés akasztotta meg (28. perc: 57-49). Majd nagy küzdelemben verte vissza ellenfele felzárkózási kísérletét a házigazda (30. perc: 63-56). De meccsben maradt a ZTE. Aztán Váradi perce következtek, aki alaposan megszórta magát. Clark triplája után pedig helyreállt a rend, ismét stabil hazai előnyt mutatott az eredményjelző (33. perc: 74-62). A ZTE rohant az eredmény után, kétségbeesetten dobált – de már nem volt visszaút a vendég számára (36. perc: 82-62). Korán véget ért a meccs.

Edzői nyilatkozatok

Milos Konakov: - Nagy öröm volt számomra, hogy amikor körbenéztem az öltözőben, szinte teljes csapatot láttam. Összességében jól teljesítettünk, helyenként jól is játszottunk, de még sok munkára, időre van szükségünk, hogy ismét csúcsformába lendüljünk – megyünk tovább!

Emir Mutapcic: - Magyar bajnokság legjobb csapatával játszottunk, amely nemzetközi szinten is komoly erőt képvisel. A harmadik negyedben buktuk el a meccset. A játékrészt lassan kezdtük, amit a Falco kihasznált, és meglépett. Majd amikor felzárkóztunk, ismét olyan hibákat vétettünk, hogy ellenfelünk stabil előnyre tett szert – és sok tiszta dobást is rontottunk. Kikaptunk, de láttam olyan biztató dolgokat is, amelyekre lehet építeni.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Zalakerámia ZTE KK 86-73 (16-16, 28-20, 19-20, 23-17)
Szombathely, 2800 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P., Tóth C., Makrai M.
Falco: Somogyi 11/3, Benke 14/6, Clark 12/6, Golomán 11, Keller 5/3. Csere: Váradi 15/12, Hawkins 2, Perl 9/3, Barac 4, Verasztó 3/3, Sövegjártó –, Takács Zs. –. Edző: Milos Konakov.
ZTE: Wilson 11, Takács M. 2, DeCosey 12/6, Barnett 10, Holton 14. Csere: Horti 5, Parks 11/3, Németh Á. 6, Révész 2. Edző: Emir Mutapcic.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5-5. 7. perc: 9-11. 14. perc: 33-23. 18. perc: 39-33. 20. perc: 44-36. 26. perc: 55-40. 28. perc: 57-49. 30. perc: 63-56. 33. perc: 74-62. 36. perc: 82-62.
Kipontozódott: Verasztó (39.), ill. Barnett (35.).