2022.01.08. 20:36

Meglepő Körmend-vereség - fotók

Az NB I.-es férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában egy ponttal kapott hazai pályán az Egis Körmend a Pakstól.

Forrás: Unger Tamás

Fotó: © Unger Tamás

A szebb napokat látott korábbi bajnok Paks érkezett szombaton este a Rába-partra. A tabella utolsó előttije 16 mérkőzéséből mindössze ötöt nyert, ezek közül az egyik fölényes sikerét épp a  Körmend ellen aratta (106-87). Volt miért visszavágniuk a vasiaknak.

A találkozót megelőzően Kristóf Lászlót, a körmendi kosárlabda alapítóját köszöntötte a publikum vastapssal 84. születésnapja alkalmából. Az összecsapást a házigazda kezdte jobban, hamar elhúztak a piros-feketék egy 5-0-ás rohammal, de négy perc elteltével már 7-8 állt az eredményjelzőn. Konsztantinidesz mester egy kicsit kivárt, majd 10-13-nál magához hívta csapatát, kiesett a ritmusból a Körmend. Az időkérés sem sokat lendített a hazaiak szekerén, semmi sem akart beakadni, viszont szerencséjükre nagyon gyengén lepattanózott a Paks. Kétpontos vendég előnnyel zárult az első negyed (19-21).

A folytatásban is halovány volt a vasiak játéka egészen 19-25-ig, ekkor zsinórban nyolc pontot szereztek, így már 27-25 állt a táblán. Mijovic időt kért és kíméletlenül lehordta Kovácsot. A nyolcperces paksi kosárcsendet Kis sikeres közelije törte meg (32-27). A félidő hajrájája összekapta magát az ASE és ismét visszajött a meccsbe, így 44-44-nél vonulhattak szusszanni a felek. A statisztikát tekintve pocsékul dobták büntetőiket a körmendiek az első két negyedben, 13-ból csak öt akadt be.

Szünet után sem változott a forgatókönyv, hol a Paks, hol a Körmend járt előrébb egy-két ponttal. Sokszor dadogott a hazaiak kezében a labda, de a sok pontatlanság és gyenge dobóforma ellenére a 29. percben Krivacevic közelijével hat ponttal nyúlt el az MTE (60-54). A házigazda előnyéből két egység maradt az utolsó negyedre (61-59).

A hajrában fokozódott a pályán és a lelátón is a feszültség. Kovács és Brown tripláikkal sokkolták a vendéglátókat (65-69). Durázi hármasával ocsúdott a Körmend, majd Gordon pofozta a gyűrűbe a labdát, 70-69. Az őrült végjátékban Krivacevic pontjaival újfent az MTE-nek a zászló (75-70), ám az ASE az utolsó percben ledolgozta hátrányát és Taylor sikeres büntetőivel megfordította a meccset, megnyerve ezzel a találkozót.

jegyzőkönyv

Egis Körmend–Atomerőmű SE 75-76 (19-21, 25-23, 17-15, 14-17)

Körmend, 1950 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Győrffy P. A., Török R., Horváth Cs. B.

Körmend: Stokes 16/9, White 8/3, Martinez 5/3, Savic 4, Gordon 7. Csere: Takács 7, Krivacevic 6, Ferencz 7/6, Durázi 15/9. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Paks: Brown 11/9, Frank 3, Taylor 23/9, Buljevic –, Goins 7/3. Csere: Brzoja 14, Kovács 8/3, Kis 10/6. Edző: Petar Mijovic.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5-2. 7. perc: 15-15. 9. perc: 16-21. 13. perc: 25-25. 15. perc: 32-25. 18. perc: 40-32. 22. perc: 46-47. 25. perc: 53-52. 27. perc: 56-54. 31. perc: 61-61. 33. perc: 65-66. 35. perc: 68-69. 38. perc: 73-70.

Kipontozódott: Buljevic (33. perc).