Öt góllal győzött az AVUS

2022.03.07. 18:35

A szombathelyi pólósoknak nem okozott gondot a Ceglédi VSE

Az OB I/B-s vízilabda-bajnokság 17. fordulójában az AVUS öt góllal győzött a Cegléd ellen.

Forrás: Cseh Gábor

Fotós: Cseh Gábor

AVUS–Ceglédi VSE 15-10 (2-3, 4-1, 4-3, 5-3). Szombathely, 50 néző, OB I/B-s vízilabda-mérkőzés, vezette: Bereczki, Kovács I.

AVUS: Horváth D. – Hajmási 1, Csaba 4, Németh L. 1, Szabó B. 1, Landherr 2, Kurucz 1. Csere: Baranyai 3, Juhász S., Berényi 1, Pónya, Makarenko, Juhász S., Kovács K. 1. Edző: Zoufal Norbert.

Cegléd: Bezzeg – Hajek, Simon 3, Bognár, dr. Simon II. 3, Pataki 3, Kistamás 1. Csere: Sűrű, Kiss M., Polovic, Hajdú, Truszka, Hörömpő. Edző: Sűrű Dezső.

A ceglédi csapatban vízbe szállt a korábban még az OB I-es AVUS-ban pólózó Polovic Krisztián is. Kétpercnyi gólcsendet követően Hajmási András szerezte a meccs első találatát. A vendégek azonban nemcsak hogy kiegyenlítettek, de két újabb góllal a vezetést is átvették (1-3). Csaba Márton góljával 3-2-es vendégvezetésről kezdődött a második negyed. Landherr Csongor egyenlített, majd Csaba góljával már a szombathelyiek vezettek (4-3).

Csaba remekül játszott, a negyed derekán emberelőnyből lőtt góljával kettő volt közte. Ugyan Simon szépített, de Kovács Kevin találatának köszönhetően a nagyszünetre 6-4-es hazai előnnyel vonultak a csapatok. A harmadik negyedben szabaddobásból és büntetőből egalizáltak a vendégek (6-6). Aztán ismét Csaba vette vállára csapatát, majd Baranyai kétszer megvillant – 9-7-re elléptek az aligátorok. Az utolsó negyed 10-7-es hazai vezetésről indult.

A vendégek nem adták fel, de nem tudtak két gólnál közelebb férkőzni, a vasiak biztosan tartották előnyüket. Sőt, a hajrára tovább növelte előnyét a hazai együttes, a vége 15-10 lett. A szombathelyi csapat biztosan nyerte meg a mérkőzést.

További eredmények: Hódmezővásárhely–Fehérvár 14-10, Nagykanizsa–Tatabánya 21-8, ASI–Eszterházy 17-10, YBL–Oázis 13-5, Invictus–VIWA II. kerület 15-7, Neptun–KSI 4-16. Az élcsoport állása: 1. KSI 51 pont, 2. Nagykanizsa 45, 3. AVUS 40, 4. YBL 36, 5. Eszterházy SC 28.