BL: bravúros Falco-diadal

2022.03.23. 22:42

A Vilnius elleni győzelemmel búcsúzott a nemzetközi porondtól a sárga-fekete gárda - fotók

A kosárlabda Bajnokok Ligája (BL) második csoportkörének utolsó, hatodik fordulójában a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely a litván Rytas Vilniust verte meg remek meccsen, nagy csatában (86-81).

Forrás: Unger Tamás

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–RYTAS VILNIUS (litván) 86-81 (22-19, 17-27, 20-13, 27-22).

Szombathely, 2830 néző, kosárlabda Bajnokok Ligája, vezette: Mazzoni (olasz), Lucius (lett), Marques (portugál).

FALCO: VÁRADI 15/3, Somogyi 5, CLARK 11/9, GOLOMÁN 15/3, Keller 2. Csere: PERL 25, BARAC 13, Hawkins -, Kovács B. -. Edző: Milos Konakov.

VILNIUS: SMITH 8/6, Girdziunas 4/3, Radzevicius 6/6, LEISSNER 14/6, Buva 10. Csere: Normantas 10/6, WILLIAMS 15, Butkevicius 5/3, Kariniauskas 6/3, Uleckas 3/3. Edző: Giedrius Zibenas.

Az eredmény alakulása. 2. perc: 7-3. 6. p.: 11-13. 12. p.: 24-24. 16. p.: 28-33. 20. p.: 39-46. 22. p.: 45-48. 26. p.: 51-54. 28. p.: 56-54. 30. p.: 59-59. 33. p.: 67-65. 37. perc: 73-70. 39. perc: 79-72.

Kipontozódott: -.

A Falco még nem nyert a legjobb 16 között a BL-ben, míg a Vilnius két győzelmet aratott, háromszor kikapott – az utolsó játéknap eredményétől függetlenül már egyik csapat sem juthatott tovább a csoportból. A két gárda február elején Litvániában csapott össze, akkor a kiélezett meccset 91-88-ra nyerte meg a Vilnius, amely szinte az utolsó pillanatban fordított. A Benkét nélkülöző Falco a győzelem, a nemzetközi porondtól való szép búcsú reményében lépett pályára. Nagyszerű hangulat fogadta a csapatokat, egyébként úgy 40 litván szurkoló is elkísérte a Rytast Szombathelyre.

Litván tripla vezette fel a meccset, amire a Falco hét ponttal válaszolt (2. perc: 7-3). Nagy tempóban estek egymásnak a csapatok, futottak és tüzeltek – a rohanós tempó mintha a hazaiaknak feküdte volna jobban. Jól küzdött a házigazda, jól lepattanózott – a vendég viszont jól dobott távolról. Golomán húzta a Falco szekerét. A harmadik hármasával kiegyenlített a Rytas, majd a vezetést is átvette (6. perc: 11-13). Könnyen került helyzetbe a vendég, szinte minden támadását ponttal zárta. Váltott pontokkal, váltott vezetéssel folytatódott a meccs.

Végül három ponttal megnyerte az első negyedet a Falco – Barac ismét remekül szállt be a meccsbe. A kisszünet után gyorsan kiegyenlített a Rytas (12. perc: 24-24). Megakadt a Falco, nem bírt ellenfele agresszív játékával, főleg kőkemény védekezésével – és a triplákat sem igazán sikerült igazán kivédeni (16. perc: 28-33). De a házigazda ott loholt ellenfele nyomában. Ám amint felzárkózott, rögtön érkezett egy demoralizáló litván tripla. Ráadásul sorozatban dobálhatta a büntetőket a Rytas. Végül hét pontos litván vezetést mutatott a szünetben az eredményjelző (20. perc: 39-46). A vendégek nyolc triplát dobtak az első félidőben, míg a hazaiak csupán kettőt…

Fordulás után nagy lendülettel, 4-0-val nyitott a Falco – és folytatásban is egyre közelített ellenfeléhez (22. perc: 45-48). Perl termelte a pontokat, szívósan küzdött a Falco (26. perc: 51-54). Időt kellett kérnie a Vilniusnak. De nem sikerült megtörni a Falco lendületét, rohamozott tovább, egy pontra zárkózott, majd Clark triplájával fordított (28. perc: 56-54). Nagyon elkapta a fonalat a házigazda, a közönség tombolt. Ám a Rytas is remekül küzdött, így végül döntetlen állásról futottak neki a negyedik negyednek a csapatok (30. perc: 59-59). Nem bírtak egymással a csapatok, váltott vezetést mutatott a tábla (33. perc: 67-65) – és egyre keményebben játszottak a litvánok.

Fáradni látszottak a csapatok, egyre többet hibáztak, tiszta dobások maradtak ki. Peregtek a percek közeledett a hajrá (37. perc: 73-70) – Perl, Váradi és Golomán is nagyot játszott. Az utolsó perc 77-72-es állásról kezdődött. Kivédekezte ellenfele támadását a Falco, majd a hazai akciót Barac zárta egy közelivel (79-72). Időt kért a vendég. Williams pedig triplát jegyzett (79-75). Perl büntetőzött jól (81-75). De jött az újabb Vilnius-tripla (81-78). Ismét Perl állhatott a büntetővonalra, ezúttal sem hibázott (83-78). Ismét távolról próbálkozott a Rytas, a labda ezúttal leperdült a gyűrűről – és a Falco támadhatott 18,2 másodperccel a vége előtt. Időt kért a házigazda. Perl harcolt ki büntetőt, csak egyiket dobta be (84-78). Újabb vendég tripla következett (84-81). De Barac két jó büntetője tett pontot a meccs végére (86-81). Megnyerte a meccset a Falco – szépen búcsúzott a BL-sorozattól!