2022.04.27. 20:21

Elbukott Fehérváron a körmendi alakulat - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság középszakaszának felsőházi 6. fordulójában kikapott az Alba otthonában az Egis Körmend.

Forrás: Árvai Károly/Nemzeti Sport

A Rába-partiak és a Fejér megyeiek idei szezonbeli negyedik összecsapását a Körmend kezdte jobban, a harmadik percben vette át először a vezetést az Alba Davis közelijével (6-4). Gordon dupláját és Davis zsákolását követően nagyon beragadt a Körmend, a házigazda pedig egy 11-0-ás sorozattal sokkolta a vasiakat (19-6). Érdekesség, hogy még csak hét perc telt el a találkozóból, de erre az időre már hétszer büntetőzhetett az Alba, míg a piros-feketék egyszer sem. A nyolcadik percben Omenaka faultját követően White értékesítette a vendégek első büntetőpontjait, de ezek is csak arra voltak elegendőek, hogy tízre zárkózzon a Körmend (25-15).

Az első etapot két hármas zárta, egyiket Szabó, másikat Savic juttatta a gyűrűbe, így kilenc egységre közelítette meg a vasi alakulat a házigazdát (30-21). A második negyed elején folytatódott a triplazápor, ezúttal Takács Milán talált be távolról, majd Ferencz is elsüllyesztette első tripláját. A körmendiek kapitánya – miután Szabó faultolta – büntetőit is értékesítette, majd jött Savic, aki szintén távolról volt eredményes, így a 13. percben már csak négy pontnyira volt az Alba a piros-feketéktől (33-29). Eszmélt a hazai gárda, amely elsősorban Szabónak és Lukácsnak köszönhetően újfent kilencre tornászta a különbséget bő negyedórányi játékidőt követően (38-29). A folytatásban sem tudott számottevően faragni hátrányán a vendég csapat,  45-39-es állásnál jöhetett a nagyszünet.

Négy perc elteltével született meg a második félidőben a Körmend első pontja. A több eredménytelen triplakísérlet és az újabb eladott labdák következtében megint 12 pontosra hízott a hazai előny (52-40).  Finoman fogalmazva akadozott a körmendi gépezet, miközben a túloldalon alig akadt gyenge pontja az Albának, így a 26. percben már 20-ra duzzadt a differencia (60-40). A harmadik negyed kilencedik percéig mindössze öt pontot termeltek a vasiak, eldőlni látszott a találkozó (69-44). Smith sikeres közelije volt a játékrész záróakkordja, a Körmend pedig már csak bottal ütötte az Alba Fehérvár nyomát (76-47). Az utolsó percek komótosan leperegtek komolyabb változás nélkül. Hiába dobott a végjátékban 30 pontot a Konsztantinidesz-legénység, nem tudta veszélyeztetni a házigazda biztos előnyét. Vojvodáék végül kerek 20 ponttal győzték le a vasiakat.

Jegyzőkönyv:
Alba Fehérvár–Egis Körmend 97-77 (30-21, 15-18, 31-8, 21-30)
Székesfehérvár, 1300 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Praksch P. Á., Győrffy P. A., Nagy V.
Alba Fehérvár: Pongó Marcell 1, Vojvoda 9, Lukács 10, Fakuade 8/3, Davis 20/3. Csere: Smith 17, Omenaka 18, Szabó Zs. 11/6, Takács M. 3/3, Kass –, Góbi –. Edző: Matthias Zollner.
Körmend: Stokes 8, White 18/3, Martinez 5/3, Savic 6/6, Gordon 9. Csere: Krivacsevics 2, Henry 3, Kiss –, Ferencz 20/15, Kenéz –, Durázi 6/6. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-6. 5. perc: 17-6. 8. perc: 25-15. 13. perc: 33-29. 15. perc: 38-29. 18. perc: 41-34. 22. perc: 51-39. 25. perc: 59-40. 28. perc: 69-44. 32. perc: 79-51. 35. perc: 87-59. 38. perc: 94-68.