Kézilabda

2022.04.03. 20:37

Először nyert az alsóházban az SZKKA II. - Legyőzte a Szegedet a szombathelyi ifi kézilabdacsapat - Fotók

A női NB I/B-s kézilabda-bajnokság nyugati alsóházának negyedik fordulójában hét góllal verte a Szegedet az SZKKA II. A végeredmény 33-26 lett.

Horváth Anna kilenc alkalommal talált be

Forrás: Unger Tamás

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia U19– PC Trade Szegedi Női Kézilabda Egyesület 33-26 (15-11). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, 100 néző, NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, vezette: Hornyik Zs., Zörgő R.

SZKKA U19: Németh Ja., Pados, Farkas (kapusok), Török 6, Wutsci 7, Győri, Horváth A. 9, Tóth B. 1, Gabnai 6, Zsákovics 4, Temesvári. Edző: Pődör Zoltán.

Szeged: Porobic, Budai (kapusok), Frányó 10, Szécsi 8, Dudás, Homoki 2, Szabó F. 1, Baráth 1, Farkas 1, Csoknyai 2, Rácz, Kozma 1, Szabó L. Edző: Vadkerti Attila.

Meglehetősen szűk, de annál harciasabb kerettel állt ki a szombathelyi csapat a Szeged ellen. Ez a harciasság az első négy percben még nem igazán mutatkozott meg hazai oldalon, Baráth és Szécsi találatával ugyanis a vendégek kezdték jobban az összecsapást. Aztán tündöklésük ezzel véget is ért, ugyanis megérkezett a meccsbe az SZKKA II., és innentől kezdve nem volt pardon a Szegednek. Wutschi és Gabnai révén egalizált a házigazda, majd utóbbi újabb góljával már a vasiaknál volt az előny (3-2). Beindult a hazai úthenger, gyors egymásutánban potyogtak a szombathelyi gólok, 0-2 után állva hagyta a vendégeket a Pődör-csapat.

A 10. percben Zsákovics is betalált, 6-2-re módosítva az állást. Nagyon kiesett a mérkőzés ritmusából Vadkerti Attila gárdája, míg hazai oldalon Horváth Anna egyre inkább elkapta a fonalat, a 14. és a 22. perc között ötször zörgette meg a szegedi kaput, ezzel már nyolcgólosra növelve az SZKKA II. előnyét (13-5). Az első félidő utolsó öt percében kissé kiengedett a házigazda, a vendégek ezt kihasználva négy egységnyire közelítették meg a Szombathelyt (15-11). A szünet előtti hazai megtorpanásnak nyoma sem volt a térfélcserét követően.

A 32. percben ismét hattal mentek Horváth Annáék (17-11). A 44. percig állandósulni látszott a hat-hét gólos különbség a felek között, ekkor jött Török Fanni, akinek találata tovább tetézte a szegedi gondokat (26-18). A vendégek a végjátékhoz közelítve huszáros hajrába kezdtek, ismét sikerült négy gólra zárkózniuk (28-24), azonban időben eszmélt a vasi együttes, és nem engedte kiénekelni a sajtot a szájából. Az utolsó öt percet 5-2-re hozta le Pődör Zoltán alakulata, amelyben többen is kiváló teljesítményt nyújtottak. Lövéshatékonyságban a hazaiakétól (79%) jócskán elmaradt a szegediek mutatója (60%), és ugyanez elmondható a kapusteljesítményekre is (32%-13%).