Emlékbajnokság

2022.04.22. 07:00

Repülőrajtot vett a két vasi csapat - A Falco és a Körmend U20-asai is nyertek - fotók

A Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság csütörtöki nyitónapján fölényes győzelmet aratott a Falco és a Körmend U20- as kosárcsapata is.

Takács Zsolt a Falco erőssége volt a soproniak ellen

Forrás: Unger Tamás

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 – SMAFC U20 80-40 (20-8, 24-15, 18- 14, 18-3). Körmend, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Horváth Cs. B., Técely R. B., Utasi B. Falco: Kovács L. 6, Horváth Á. 16, Sövegjártó 11/6, Horváth N. 11, Takács Zs. 14/3. Csere: Büki 2, Varga G. 7/3, Nárai 4, Németh B. 5/3, Várkony 4, Lengl –, Gosztom –. Edző: Svajda Gábor, Gábor Máté. Legjobb soproni dobók: Hencz 14/6, Balogh L. 15/12. Repülőrajtot vett a Falco, 13-0-s sorozattal kezdte a első csoportmérkőzését.

A folytatásban egyre nagyobb előnyre tettek szert a sárga-feketék – Sövegjártóék nagyszünetre már több mint 20 ponttal jártak ellenfelük előtt (44-23). Fordulás után sem fogták vissza magukat a szombathelyiek, végül simán, 40 ponttal győztek.

Egis Körmend U20 – MAFC U20 82-71 (18-16, 28-14, 13-22, 23-19). Körmend, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Sörlei A., Dr. Oláh M., Földesi M. Körmend: Kenéz 14 , Kiss M. 12/3, Takács K. 17/6, Hiezl 2, Habel 9. Csere: Herczeg 4, Dunai 17/9, Nagy P. 7/3, Geröly –. Edző: Kocsis Tamás, Németh Levente. Legjobb MAFC-dobók: Biber 12, Bősze 22/9, Pintér 11/6. Az első negyed szoros játékot hozott, és a folytatásban is makacsul tapadt a Körmendre ellenfele, mígnem a 17. perctől kezdve fokozatosan leszakította magáról a MAFC-ot a vasi gárda. Félidőben 16 ponttal (46-30) vezetett a bajnoki címvédő. A harmadik negyedben a Körmend jelentős előnye hét pontra olvadt, ám a hajrában ismét a hazaiak domináltak, és végül magabiztosan nyerték meg első mérkőzésüket.

Pénteki program: Pécs– Körmend 9.00, Kaposvár– MAFC 11.00, SMAFC–Honvéd 13.00, Falco–Szolnok 15.00, MAFC–Pécs 17.00, Körmend–Kaposvár 19.00.