2022.05.31. 07:00

A helyosztókkal ért véget az amatőr megyei kosárlabda-bajnokság - Megvédte címét a 9700.hu

Véget ért az amatőr megyei kosárlabda-bajnokság 2021– 2022-es szezonja – ismét a 9700.hu Ingatlaniroda lett a bajnok.

A 9700.hu Ingatlaniroda bajnokcsapata

Forrás: VN/Esztergályos Róbert

A pontvadászat – másfél év kihagyás után – még novemberben kezdődött, tíz gárda részvételével. A csapatok szinte szünet nélkül, hétről hétre pályára léptek egészen március közepéig. A folytatásban aztán az alapszakasz utolsó két helyezettje mérkőzhetett meg a 9. helyért, az első nyolc pedig klasszikus playoff rendszerben, a hazai pálya előnyét megtartva küzdhetett a bajnoki címért. Mindkét döntős csapat hibátlanul jutott el a fináléba, ahol 2019 nyara után ismét 9700.hu Ingatlaniroda– SZoESE-mérkőzést rendeztek.

Eredmények:
7. helyért: S.A.K.K.–Deck Bistro SE 55-59. Legjobb dobók: Németh P. 13, Lovász K. 10/6, ill. Horváth P. 19/3, dr. Tulok D. 19.
5. helyért: BC Olad–Büki TK 52-45. Legjobb dobók: Berghoffer T. 14, Kovács R. 11/9, ill. Fancsali A. 9, Szendi K. J. 9, Hajdú A. L. 9/9. A bronzmérkőzésnek és a finálénak a Sugár úti kiscsarnok adott otthont. Komoly szurkolósereg előtt, remek hangulatban lépetek pályára a csapatok

Celldömölki VSE Vulkán Fürdő–Cosmos Home 63-47 – bronzmérkőzés.
CVSE: Tömböly D. 20/6, Horváth L. 16, Nagy M. 13/3, Orbán T. F. 6, Szabó B. D. 5, Somlai Z. 3, Bíró E. B. –, Kovács Ba. –, Bakonyi B. –, Kovács K. –, Kovács Bá. –.
Cosmos: Horváth D. 12/3, Nagy B. 10, Berkó Á. 9/9, Fekete Z. 6/3, Vig B. 5, Kőhalmi K. 5/3, Szita G. –, Gaál Á. –, Jenei F. –, Vörös L. –, Horváth T. –. A meggyőző kezdéssel szinte el is döntötte a mérkőzés sorsát a CVSE (4. perc: 15-0). Majd a folytatásban a harmadik negyed közepéig tartotta is 10 pontos előnyét (25. perc: 45- 35). Egy 9-0-s futással aztán vissza tudott jönni egy pontra a Cosmos Home (28. perc: 45-44), de két rontott büntető miatt a vezetést nem tudta átvenni. Innentől újra a celli csapat akarata érvényesült, rohant egy 10-0-t (35. perc: 54-44), és győzelmével megszerezte a harmadik helyet.

9700.hu Ingatlaniroda– SZoESE 59-45 – döntő.
9700.hu: Mitterstiller A. Cs. 14, Csiszár D. 12/9, Lukács T. 9, Henrik I. 8/6, Jarosevits R. 7, Szanati M. 6, Janzsó Z. G. 3/3, Bodorkós M. –, Mondl Sz. –, Horváth I. –, Hende L. –, Weszelovits A. –. Edzők: Abért András, Szalai Zsolt.
SZoESE: Simon B. J. 18/12, Galambos M. 6/6, Kozma M. N. 5/3, Svajda G. 5, Gábor M. 5/3, Horváth B. 4, Harsányi Á. 2, Balogh Z. Á. –, dr. Nagy N. –. Edző: Simon Bence János.
Ponterősen kezdett a SZoESE (3. perc: 0-5), de a címvédő átvette a vezetést (8. perc: 10-5). Egy gyors Simon– Janzsó-triplaváltás után ért véget az első negyed (10. perc: 13-8). A második etapot újra az egyetemisták kezdték jobban, a vezetést is átvették Svajda és Simon pontjaival (13. perc: 13-16), de a nagyszünet előtt ismét ponterős oldalát mutatta a 9700.hu, egykosárnyi előnyre tett szert (20. perc 28-25). Fordulás után Jarosevits, Csiszár és Mitterstiller pontjaira csak egy büntető volt a válasz, időt kellett kérnie a SZoESE edzőjének (23. perc: 37-26). Két gyors Horváth-kosár után azonban robbantott a 9700.hu Ingatlaniroda, és Galambos utolsó perces hármasáig egy 15-0-s rohanással eldöntötte a mérkőzést (30. perc 52-33). Az utolsó negyed közepén még egy 11-0-val próbált meccsben maradni a SZoESE (38. perc: 54-44), de már késő volt. Triplázott a „ponthu”, 2017 és 2018 után újra bajnok lett.

Az alapszakasz (18 mérkőzés) legjobb dobói: 1. Horváth Péter (Deck Bistro SE) 17,83 pont/mérkőzés, 2. Fancsali András (Büki TK) 17,78, 3. Horváth Roland (Kőszegi SE) 17,5.