Kézilabda

2022.05.04. 18:35

Celli bravúrgyőzelem, megyei rangadón verte a Bük a Sárvár alakulatát

A női NB II.-es kézilabda-bajnokság 19. fordulójában nagy skalpot gyűjtött be a Celldömölk, Sárváron nyert a Bük, és hazai pályán bukott az SZKKA U22.

Tar-Pukler Glória öt góllal járult hozzá a büki sikerhez

Forrás: Unger Tamás

Celldömölki VSE – BDSE Nemesvámos 33-32 (15-18). Celldömölk, 50 néző, NB II.- es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Borsóné Nagy T., Lakatos I.
CVSE: Tömő – Horváth H. 1, Doncsecz 7, Szuhogyi 7, Szecsődi 10, Málovics, Füzfa. Csere: Szomorkovits 6, Geiger, Balogh V., Győrvári 1, Nyári 1, Marton H. Edző: Salamonné Csótár Adrienn.

A vendégek kezdtek jobban, a CVSE azonban tapadt ellenfelére. A folytatásban a jó védekezés, remek kapusteljesítmény, valamint a pontos támadásbefejezések révén átvette a vezetést a Celldömölk, és bravúros győzelmet aratott a tabellán harmadik Nemesvámos ellen.

Sárvárfürdő Kinizsi SE – Büki TK 24-29 (14-17). Sárvár, 250 néző, NB II.-es kézilabda-mérkőzés, vezette: Horváth K., Krupánszki K.
Sárvár: Jurik – Bognár 2, Jenőfi 5, Horváth I. 2, Soós, Cser 4, Szemes. Csere: Varga – Gerencsér 2, Győrffy 4, Vajda 5, Horváth D., Dávid, Németh H., Barcza R. Edző: Pupp Adél.
Bük: Büki, Prekker (kapusok), Szabó D. 10, Menyhárt 1, Szabó N., Marton D. 2, Kelemen 1, Megyeri 3, Szekér 1, Tóth V., 2, Tamási 2, Gősi 2, Tar-Pukler 5. Edző: Baranyai Enikő.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladtak a felek. Aztán a Bük egy 6-1-es sorozattal ellépett. A második félidőben a Kinizsi két gólra felzárkózott, ám ezúttal többre nem futotta erejéből. Összességében jó iramú, változatos küzdelmet láthatott a szépszámú publikum.

Pupp Adél: – Megéreztük kulcsemberünk hiányát. A nyolc kétperces kiállítás miatt ismét rengeteget játszottunk emberhátrányban, valamint kihagytunk négy büntetőt.

Baranyai Enikő: – Nagyon koncentrálva, kemény védekezésünknek és kiváló kapusteljesítményünknek köszönhetően, csapatként tudtunk győzni.

Szombathelyi KKA U22 – Mosonmagyaróvári KC U22 25-36 (13-15). Szombathely, Egyetemi Sportcsarnok, 40 néző, NB II.-es női kézilabda-mérkőzés, vezette: Koltai D., Poller Z.
SZKKA: Albert, Pados (kapusok), Rákos 1, Káli 1, Juhász 2, Ihász 3, Németh Jú., Vincze, Gombás 3, Rieger 4, Pál 6, Szlámer, Lékai 3, Kasper, Krilov 2. Edző: Skoda Bence.

Az SZKKA az első félidőben még tartotta a lépést a Mosonmagyaróvárral, a másodikban viszont érvényesült a papírforma.