Mutatjuk az eredményeket

2022.05.11. 07:00

Megyei II. osztály: a Pecöl jól megszórta a Bozsokot, kilenc gólt rúgott a Körmend VSE, hatig jutott a Csákánydoroszló - fotók

A 25. forduló mérkőzéseivel folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság. Az északi csoportban továtt tart a Csepreg és a Söpte versenyfutás, a déli csoportban viszont négy csapat is pályázik a bajnoki címre.

Kelemen Attila, Tóth Gábor

Forrás: Unger Tamás

Észak

Gencsapáti–Gérce-Vásárosmiske 1-1 (0-1). Gencsapáti, vezette: Szendrődi B.
Gencsapáti: Horváth Gy. – Petrőczi, Janzsó, Varga R., Mester, Markó (Horváth Á.), Tar, Bokor, Lőrincz (Németh T.), Szigetvári (Tóth B.), Kovács G.
Gérce: Lengyel – Németh T., Máthé, László, Pethő, Lerik, Mórocz, Major, Kovács T., Rövid, Kiss L. (Soós).
Gól: Lőrincz, ill. Pethő.
A hetek óta több játékosukat nélkülöző hazaiak menetrend szerint a mérkőzés elején megkapták szokásos góljukat. A vendégek domináltak az első félidőben, de az előnyüket nem tudták növelni. A második félidőben a szünetben alapos fejmosáson átesett hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, és a mérkőzés hajrájában siker koronázta az erőfeszítéseiket. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a vendégek még szerezhettek volna gólt, de a hazai kapus parádés napot fogott ki.

Újperint–Conoil Mersevát 0-0. Szombathely, v.: Busi L.
Újperint: Szlámer – Kovács Zs. (Szabó Z.), Hazafi (Takács), Iszak, Kovács G., Jagodits, Egyed, Horváth M., Hegedűs, Németh P. (Tóth M.), Kiss Á. (Baranyai).
Mersevát: Patyi – Gönye (Dénes), Pethő, Csite, Horváth Zs. (Horváth T.), Orbán, Nagy Á. (Takács), Győrvári, Szabó Sz., Balogh P., Czupor (Borbács).

Sitke–Elektromol Spari 1-5 (1-2). Sitke, vezette: Monostori I.
Sitke: Kelemen D. – Gaál, Lakatos, Gyürü (Kelemen B.), Papp B., Németh Z. (Molnár Á.), Tóbiás, Imre (Bagoly), Sulyok, Németh M., Pencz.
Spari: Horváth G. – Schmidt, Varsányi, Pulai (Barbalits), Bolfán (Fülöp), Láda, Kovács T., Németh V., Jónás Cs. (Jónás D.), Kovács A., Németh R.
Gól: Sulyok, ill. Pulai (3), Láda, Fülöp.

Uraiújfalu–Csepreg 0-3 (0-1). Uraiújfalu, vezette: Bagoly G.
Uraiújfalu: Horváth B. (Niczki) – Szabó M., Gallen, Burka (Gáspár), Kollárits, Tóth D. (Simon), Pungor, Kovács G., Fehér, Keszei, Agg (Csete).
Csepreg: Németh O. – Kótai (Takács), Steiner M., Tájmel, Kossuth, Nika (Baranyai), Simon, Pócza, Nagy D. (Merk), Lukács, Steiner C. (Kovács B.).
Gól: Kótai (2), Pócza.
Kiállítva: Kollárits (68., Uraiújfalu).
A hazai csapat támadólag lépett fel a mérkőzés elején, ám a gólszerzés nem sikerült. A vendég pedig fokozatosan átvette a játék irányítását, és egy szöglet után a vezetést is megszerezte. A második félidőben egy tizenegyest hárított a hazai kapus, viszont a kipattanót értékesítették  a vendégek.  A továbbiakban egy hazai védelmi megingás után alakult ki a végeredmény. A rutinos vendég megérdemelt győzelmet aratott

Pecöl–Bozsok 5-2 (2-0). Pecöl, 100 néző, v.: Elek T.
Pecöl: Takács – Pálfi, Kurucz Ki., Farkas E. (Kurucz Ke.), Varga Gy. (Oszkó), Farkas A., Hóbor (Horváth B.), Németh Á., Kámán, Szemes (Németh I.), Balázs (Iszak).
Bozsok: Szenteleki Á. – Kratochwill, Nagy Zs. (Németh R.), Pál, Dévényi, Hankó, Szalai, Tompek, Kiss M., Marti (Szenteleki B.), Kaposi (Kalmár).
Gól: Kámán, Farkas A., Iszak, Szemes, Balázs, ill. Hankó, Nagy Zs.
Remekül kezdett a házigazda, a 20. percben már 2-0-ra vezetett. Fordulás után sem állt le a Pecöl, továbbra is jól futballozott, sorra rúgta a gólokat, 5-0-ra lépett meg. A hajrában kozmetikázott ugyan az eredményen a vendég, de biztosan nyert a Pecöl.

Söpte–Kemenesalja 2-1 (1-1). Söpte, 80 néző, vezette: Sály K.
Söpte: Gombor – Mester (Fogl), Németh M., Kovács E., Léhmann (Farkas G.), Horváth B., Hujber, Koronczai, Vámos, Koszokovits (Udvardi), Rómer.
Kemenesalja: Bakos – Belegrai, Vajda, Őri (Erdélyi), Dobson, Lőrincz (Kolompár), Czöndör (Bodor), Szalay, Berecz, Péter, Ölbei.
Gól: Kovács E., Horváth B., ill. Szalay.
Sportszerű mérkőzésen a végig mezőnyfölényben de sok pontatlansággal játszó hazai csapat megérdemelt győzelmet  aratott a szimpatikus és lelkes vönöcki gárda ellen.

Szeleste-Pósfa–Alsóújlak 2-0 (1-0). Szeleste, 50 néző, vezette: Kedves R.
Szeleste: Kovács M. – Nardai, Németh B., Fehér (Pethő), Pomper (Horváth E.), Fülöp, Riba, Kovács T. (Tóth R.), Varga M., Kovács R., Földi.
Alsóújlak: Szőnye – Gampel, Kaposi, Varga K., Pados (Toldi), Varga Á. (Papp A.), Káldi M. (Vasas), Ódor, Káldi I. (Tóth Á.), Hancz, Varga R.
Gólszerzők: Varga M., Varga K. (öngól).
Kiállítva: Nardai (85.), ill. Hancz (31.).
Egyik játékosa fegyelmezetlensége miatt már a mérkőzés elején létszámhátrányba került az Alsóújlak.  A hazaiak ezt kihasználva fölényben kerültek és megérdemelten szerezték meg a fontos három pontot. A Szeleste nagyobb akarattal játszott – a vendégek túlzott önbizalma vereséghez vezetett.

A 26. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Kemenesalja–Gencsapáti. Vasárnap, 17.00: Spari–Uraiújfalu, Mersevát–Sitke, Sé–Újperint, Gérce-Vásárosmiske–Szeleste-Pósfa, Bozsok–Söpte, Csepreg–Pecöl.

Dél

Tutitextil-Körmend VSE–Bajánsenye 9-2 (4-1). Körmend-Horvátnádalja, 100 néző, vezette: Pázsi M.
Körmend: Sály – Velekei, Papp P., Popovics, Törő (Simon), Szatmáry, Horváth Dávid, Petrovics (Horváth Dániel), Sákovits, Vilics, Szakasics (Szabó P.).
Bajánsenye: Kalamár – Bacsák, Vörös, Horváth B., Hodács, Kosár (Luter), Bakó, Fábián, Stunya (Könye-Balla), Horváth Z., Horváth M.
Gól: Velekei (3), Szatmáry (2), Simon, Papp P., Horváth Z. (öngól), Bacsák (öngól), ill. Horváth B. (2).
A jó formában lévő, kilenc forduló úta veretelen hazai csapat ismét remekül, eredményesen futballozott, és magabiztos, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Lorry Gm Kft Szarvaskend 2-4 (0-4). Szombathely, vezette: Németh T.
Gyöngyöshermán: Geicsnek – Sütő (Kondor), Németh Sz., Szabó A., Dénes (Hegedűs), Nagy T., Bazsó, Horváth Á. (Balázs), Bihun, Szekeres, Séfer.
Szarvaskend: Esztergályos – Velekei, Csillag, Jóna (Somogyi), Németh T. (Nagy Á.), Kovács K., Kis-Nemes (Wolf), Földes, Nagy Á., Kunovics, Kopfer.
Gól: Németh Sz., Szekeres, ill. Velekei (3), Csillag.
Kiállítva: Séfer (68.), ill. Nagy Á. (70.).
Bajnokesélyeshez méltóan kezdett a Szarvaskend, az első félidőben minden téren felülmúlták a hazai gárdát, a szünetben négy góllal vezetett. A második félidőben aztán fordult a játék képe, a Gyöngyöshermán összeszedetten és koncentráltan futballozott, azonban a nagy hátrányt csak csökkenteni sikerült két találattal – ezzel kialakult a 2-4-es végeredmény. A kilátogató nézők jó mérkőzést láthattak.

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Vasszécseny 1-0 (0-0). Nádasd, v.: Talabér N.
Nádasd: Rejtli – Varga M. (Németh Be.), Kalamár, Meskó M., Tuboly (Horváth A.), Németh Bo., Szabó D., Meskó E., Meskó Á., Burka, Szabó Z.
Vasszécseny: Pungor – Kámán, Maczek (Kiss B.), Joó, Szalay, Bori, Orsós, Katona, Sásdi, Varga M., Kiss P. (Virág).
Gól: Varga M.
A hirtelen leesett nagy mennyiségű csapadék miatt kérdéses volt, hogy megrendezik-e a találkozót – végül 45 perces csúszással, de megrendezték. Az első 10-15 percben a csapatok ismerkedtek a tócsákkal, kis időbe telt míg alkalmazkodni tudtak a körülményekhez. A vendégek léptek fel kezdeményezőbben a mérkőzés folyamán, próbáltak helyzeteket kialakítani, a hazai csapat nem találta a játékát, azonban egy szép kontratámadás után sikerült betalálni és győzelmet aratni a sportszerűen küzdő vendégek ellen.

Csákánydoroszló–Pinkavölgye-Felsőcsatár 6-0 (1-0). Csákánydoroszló, 70 néző, v.: Horváth B.
Csákánydoroszló: Baba (Dévai) – Danyi (Dihen), Makai, Pandur, Lónai (Horváth M.), Dedics, Major, Sárközi, Albert, Márton, Urbán.
Felsőcsatár: Moór – Horváth L., Horváth Sz., Krancz Gy., Schmalzl (Krajczár), Böhm, Cseri, Hábetler, Krancz K., Windisch, Orbán.
Gól: Makai (2), Urbán, Dedics, Lónai, Horváth L. (öngól).
Kiállítva: Böhm (77., Felsőcsatár).
A rossz idő ellenére a hazai csapat jó játékkal, gólgazdag mérkőzésel szolgálta ki szurkolótáborát. A vendég az első félidőben valamelyest még tartotta magát, fordulás után azonban már egyértelműen a Csákány diktálta a tempót, ilyen arányban is megérdemelt győzelmet aratott.

Telekes Medosz–Rum 2-4 (1-2). Telekes, v.: Imre B.
Telekes: Blaskovics – Pénzes (Büki), Németh T. (Orsós), Németh M. (Ujj), Görcsi P., Kónya Sz. (Szakter), Osvald, Kónya M., Görcsi D., Vincze (Horváth A.), Osbáth.
Rum: Kozma – Székely, Gyurkó B. (Tárkányi), Horváth T. (Baranyai), Preiczer, Bíró, Kovács B., Koronczai (Molnár M.), Rosta, Horváth Á., Kovács Z. (Gyurkó A.).
Gól: Kónya M., Osvald, ill. Horváth Á. (3), Koronczai.

Rábatótfalu–Őriszentpéter 2-3 (1-2). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Ódor Á.
Rábatótfalu: Szukics – Keresztúri, Náricza, Domján, Sütő (Erős), Anderkó (Németh Z.), Düh, Kovács Á., Falb (Pukhely), Kóczán L., Kóczán P. (Szakács).
Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihály, Kaszás, Németh A. (Horváth Cs.), Sály, Kósa (Mihályka), Horváth L., Kulcsár (Tamaskó), Szabó S., Szép.
Gól: Kovács Á., Sütő, ill. Mihály, Kósa, Sály.

A 26. forduló menetrendje, szombat, 17.00: Tanakajd–Nádasd, Bajánsenye–Telekes. Vasárnap, 17.00: Felsőcsatár–Körmend VSE, Vasszécseny–Csákánydoroszló, Őriszentpéter–Gyöngyöshermán-Szentkirály, Szentpéterfa–Rábatótfalu.