2022.05.04. 20:02

Simán nyert a Falco a Sopron pályáján

Az NB I.-es kosárbajnokság felsőházi középszakaszának 8. fordulójában a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely a Sopron vendégeként nyert biztosan 81-70-re.

Forrás: VN-archív

Fotós: © Unger Tamás

A középszakaszt már hetekkel ezelőtt megnyerő szombathelyi gárdából ezúttal Váradi Benedek, Boris Barac, Kovács Benedek és Benke Szilárd hiányzott.

Váltott pontok vezették fel a meccset, akadt hiba mind a két oldalon (4. perc: 8-8). Ezúttal nem diktált gyilkos tempót a Falco, tartotta a lépést a Sopron. Szombathelyi oldalon közben pályára lépett a hosszabb kihagyás után visszatérő Clark. Az SKC a 7. percben időt kért, mert kezdett meglépni a Falco (14-19). De maradt az irányítás a vasiaknál, 10 ponttal nyerték meg az első negyedet (18-28). A folytatásban sem változott a játék képe, a Falco diktálta a tempót, biztosan őrizte 10 pont körüli, fölötti előnyét – Clark, Perl és Somogyi is nagyon élt.

Sok dobás maradt ki mind a két oldalon, szerényen csorogtak a pontok. Aztán váratlanul benézett 10 pont alá a minden mindegy alapon rohamozó, sokat rádobó SKC – időt kért a Falco (18. perc: 30-38). De nem sikerült rendezni a szombathelyi sorokat, sőt, Myers dudaszós triplája zárta az első félidőt (20. perc: 38-44).

Fordulás után Golomán és Perl vitt lendületet a Falco játékába – és helyreállt a rend (23. perc: 40-53). De a Sopron nem hagyta, hogy korán eldőljön a meccs, ott loholt ellenfel nyoméban, néha pedig tudott is szűkíteni a távolságon. Támadásban nem működött igazán a vasi gépezet. A Sopron ráérzett a lehetőségre, belelkesedett, nyílttá tette a meccset (27. perc: 52-53).

De amikor kellett, a Falco rákapcsolt, így viszonylag nyugodtabban fordulhatott rá  a záró játékrészre (30. perc: 53-61). A negyedik negyedet pedi 5-0-val nyitotta (53-66), lehűtve ezzel a hazai kedélyeket. És ezúttal már nem engedte vissza a meccsbe ellenfelét (34. perc: 59-72). A hajrára nem maradt izgalom (37. perc: 63-76). Simán nyert a Falco, és éppen annyit tett bele a meccsbe, amennyit nagyon kellett.

Jegyzőkönyv
Sopron KC–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely 70-81 (18-28, 20-16, 15-17, 17-20)
Sopron, 1200 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Nagy V., Goda L.
Sopron: Mack 3/3, Myers 22/6, Ford 13/3, Sitku –, Montgomery 10. Csere: Fazekas 4, Borisov 7/3, Csendes 3/3, Scholl –, Takács N. 6/6, Supola 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz.
Falco: Somogyi 10/6, Perl 25/6, Sövegjártó 5/3, Golomán 12, Keller 10/6. Csere: Clark 13/9, Hawkins 6, Verasztó –, Takács Zs. –, Horváth Á. –. Edző: Milos Konakov.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8-8. 7. perc: 14-19. 14. perc: 21-33. 18. perc: 30-38. 20. perc: 38-44. 23. perc: 40-53. 27. perc: 52-53. 30. perc: 53-61. 34. perc: 59-72. 37. perc: 63-76. 39. perc: 67-81.