2022.06.15. 21:17

A Falco KC nyerte a kosárdöntő első mérkőzését - fotók

Az NB I.-es kosárlabda-bajnokság döntőjének első felvonásán a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely biztosan, 10 ponttal verte el a megyei rivális Egis Körmendet.

Forrás: Unger Tamás

A szombathelyi gárda zsinórban ötödször szerepel a döntőben, utóbbi kettő kiírást meg is nyerte. A Falco háromszoros bajnok, akárcsak a Körmend – érdekesség, hogy a Falco két bajnoki címét is éppen megyei riválisa ellen gyűjtötte be (2008, 2019). A Falco a címvésés reményében futott neki a szezonnak, a Körmend parádés teljesítménnyel, de talán némi meglepetésre verekedte el magát a fináléig. A döntő természetesen telt ház előtt kezdődött – a meccs napján már ki sem nyitottak a pénztárak.

Egyébként a Falco 55, míg a Körmend 44 mérkőzéssel a háta mögött futott neki a finálé első felvonásának. A Falco magyar kezdőötössel lépett pályára – Somogyi betörésből szerezte a meccs első kosarát. Aztán következett mindkét oldalon néhány elkapkodott támadás. Fej, fej mellett haladtak a felek, szerényen csorogtak a pontok (3. perc: 4-4). Vezetett néhány ponttal, de nem tudott meglépni a Falco.

Idegesnek tűntek a csapatok. Ferenc szerezte a meccs első tripláját, a negyedik távoli kísérlet ért célba körmendi oldalon. Az etap hajrájában egyenlített a szívós vendég (13-13). Végül három ponttal nyerte meg az első játékrészt a Falco. Viszont a második negyedet 5-0-val nyitotta, így meglépett (11. perc: 21-13) – Konsztantinidesz mester időt kért. Visszatérve a pályára Clark talált be távolról – az első hazai triplát jegyezte. De a Körmend kezdett kapaszkodni, jöhetett a hazai időkérés. Rengeteg büntető maradt ki mindkét oldalon. Somogyi húzta a Falco szekerét, Barac is felnőtt mellé – Kiss triplája nagyon kellett a vendégnek. De Golomán távolija után időt kért a körmendi kispad (17. perc: 34-27).

Ferencz hármasával tért vissza a pályára az MTE. Úgy tűnt, hogy a félidő hajráját megnyomja a Falco, de a Gordon által vezérelt Körmend nem hagyta meglépi ellenfelét (20. perc: 42-36). Fordulás után 6-0-val nyitott a Falco, tíz pont fölé növelte előnyét – körmendi időkérés próbálta megtörni a hazaiak lendületét (22. perc: 48-36). Rendezte is a sorait az MTE, és roppant harcos játékkal megkezdte a zárkózást – ismét. Gordon és Golomán ütközése után a térdét fájlaló körmendi irányítót ölben vitték le a pályáról. Perl pontjaival tartotta tíz pont körüli előnyét a házigazda (28. perc: 58-47).

A körmendieknél pedig Durázi kapta el a fonalat, szinte egymaga tette nyílttá ismét a meccset. Az etapot azonban Váradi 3+1-es akciója zárta (30. perc: 64-58). A záró játékrész Perl-parádéval kezdődött, így ismét meglépett a Falco (33. perc: 69-59). De a Körmend nem adta fel, ott loholt ellenfele nyomában. Ám a kritikus pillanatokban mindig célba ért egy szombathelyi dobás. Egyre nőtt a feszültség a pályán. De a Falco jól menedzselte tíz pont körüli előnyét. Sőt, kezdett eldőlni a meccs – mintha a Falco jobban bírta volna erővel, idegekkel a hajrát (37. perc: 82-69). Nem is tudott már fordulatot vinni a csatába a vendég. Érvényesítette a papírformát a házigazda. A Falco 1-0-ra vezet az egyik fél három megnyert meccsig tartó párharcában. a csapatok szombaton (15.15) Körmenden folytatják.

JEGYZŐKÖNYV
Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend 86-76 (16- 13, 26-23, 22-22, 22-18)
Szombathely, 3070 néző, NB I.-es kosárlabda, döntő, első mérkőzés, vezette: Benczur T., Papp P., Söjtöry T.
Falco: Váradi 13/6, Somogyi 11, Benke 4, Golomán 10/6, Keller 2. Csere: Perl 28/3, Clark 5/3, Barac 13, Hawkins –, Kovács B. –, Verasztó –, Sövegjártó –. Edző: Milos Konakov.
Körmend: Stokes 6, White 13/3, Martinez –, Savic 3, Gordon 14. Csere: Takács K. –, Henry 6, Ferencz 12/6, Durázi 17/9, Kiss M. 5/3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-4. 7. perc: 10-6. 11. perc: 21-13. 17. perc: 34-27. 20. perc: 42-36. 22. perc: 48-36. 25. perc: 51-41. 28. perc: 58-47. 30. perc: 64-58. 33. perc: 69-59. 37. perc: 82-69.