Párharc

2022.06.26. 19:25

Parádés játékkal lett ismét bajnok a Falco KC gárdája - Mutatjuk, hogyan ünnepeltek a szombathelyiek - fotók

Az ötödik mérkőzéssel véget ért az NB I.-es kosárlabda-bajokság döntője: a Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely alaposan elverte az Egis Körmendet (99-70), így begyűjtötte a negyedik bajnoki címét!

nso.hu - vaol.hu

Forrás: Cseh Gábor

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Egis Körmend 99-70 (27-18, 28-16, 20-11, 24-25)
Szombathely, 3070 néző, NB I.-es kosárlabda, döntő, ötödik mérkőzés, vezette: Cziffra Cs., Praksch P., Söjtöry T.
Falco: Váradi 8, SOMOGYI22/6, BENKE 14/3, GOLOMÁN 11/3, Keller 4. Csere: PERL17/3, Kovács B. 2, BARAC12, Clark 5/3, Sövegjártó 4/3, Verasztó –. Edző: Milos Konakov.
Körmend: White 10/6, Doktor –, Takács K. 6, Savic 6/3, GORDON 13. Csere: Stokes 4, Kiss M. 6/6, HeENRY12/9, Durázi –, Ferencz –, KRIVACEVIC 10, Martinez 3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 12-3. 7. perc: 20-5. 14. perc: 36-20. 18. perc: 48-27. 20. perc: 55-34. 24. perc: 59-42. 27. perc: 69-42. 30. perc: 75-45. 35. perc: 86-56. 38. perc: 93-66.
Kipontozódott: –.

Az egyik fél három megnyert meccsig tartó csatájában ötödik mérkőzésre kényszerült a két vasi rivális – telt ház előtt, nagyszerű hangulatban léptek pályára a bajnoki címért küzdő csapatok. A körmendi és a szombathelyi gárda a klub történetének negyedik bajnoki aranyérméért indult harcba. A hazai szurkolók felfedezték a szombathelyi kispad mögött helyet foglaló Gasper Okornt, nagy szeretettel köszöntötték a Falco korábbi sikeredzőjét.
A meccset Golomán duplája vezette fel, amire Savic felelt egy triplával. Nagy energiával kezdett a Falco, idegesnek tűnt a Körmend. Rohant és tüzelt a szombathelyi gárda. Nehezen tartotta a lépést, sokat faultolt a vendég.

A 3. percben kénytelen volt időt kérni a körmendi szakmai stáb (12-3). Visszatérve a pályára valamelyest rendezte sorait az MTE – de maradt az irányítás a Falcónál. Át is lépte a 10 pontot a hazai előny (16-5). Somogyi nagy formában játszott, termelte a pontokat, nem bírtak vele a körmendiek (7. perc: 20-5).  De a Falco gépezete nem csak támadásban működött, ugyanis remekül védekezett, kiválóan lepattanózott a hazai gárda. Kósza triplákkal, és büntetőkkel tartotta látótávolságban ellenfelét a Körmend.  Végül azért csak felvette az üzemi hőfokot a vendég is, így az etap hajrája már kiegyenlített csatát hozott, fogyott kicsit a különbség (27-18). A folytatásban próbált szigorítani a védekezésén a Körmend. De hazai oldalon Perl is elkapta a fonalat. Szinte minden támadását kosárral zárta a Falco, 5-0-val nyitott a játékrészt.

Már 16 pont volt a különbség a felek között, amikor Konszatntinidesz mester maga köré gyűjtötte a tanítványait (14. perc: 36-20). Közben kisebb csetepaté alakult ki a körmendi kispad mögött, ahol vegyesen ültek a hazai és a vendég szurkolók, de a biztonsági szolgálat rendet rakott. Mindez nem zavarta a Falcót, nem lassított, űzte, hajtotta ellenfelét – érezte, hogy most eldöntheti a mérkőzést. Gordon próbálta meccsben tartani a körmendi csapatot – a másik oldalon azonban több jó teljesítmény akadt. Tombolt a szombathelyi közönség. Már a 20 pontot karcolta a hazai fór. Úgy, hogy a triplákat ismét igen gyengén dobták a hazaiak. És meg is lett közte a 20 – egészen pontosan a 21 (18. perc: 48-27). Teljesen más sebességgel játszott a Falco, és  roppant koncentráltnak tűnt. A Körmend akart, küzdött, de ezúttal nem volt lendület a játékában. A szünetben a hazai közönség már bajnokként ünnepelte az öltözőben vonuló, 21 pontos előnyt felépítő hazai csapatot (20. perc: 55-34).

Fordulás után jól kezdett a Körmend, nem adta fel a harcot. De aztán Benke lopott labdát, és zsákolt egy demoralizálót. Ettől függetlenül már jobban védekezett az MTE, igyekezett megnehezíteni ellenfele dolgát (24. perc: 59-42).  A Falco viszont higgadt maradt, visszaverte a felzárkózási kísérletet. Remek védőmunkájára alapozva visszaállította biztonságos előnyét – 21 pont volt a különbség, kénytelen volt időt kérni a körmendi kispad (63-42). Távoli dobásokkal próbálkozott az MTE, ekkor már kevés sikerrel. Ráadásul a Falco belőtte magát távolról is – érett a kiütés (27. perc: 69-42). Konsztantinidesz mester perelt a bírókkal, kiharcolt magának egy technikait.

De senki és semmi nem tudta kizökkenteni a Falcót a saját ritmusából. Somogyi triplájával átlépte a 30 pontot a különbség (75-43). Gordon begyötört még egy duplát, így a harmadik negyed végén 75-45-ös eredmény állt a táblán. Eldőlt a mérkőzés – mert nem úgy tűnt, hogy a fáradtnak látszó Körmend vissza tud kapaszkodni 30 pontos hátrányból. A pályán is megnyugodtak a kedélyek, a játékosok is tudták, hogy eldőlt a bajnoki cím sorsa. Az edzők minden játékosnak lehetőséget adtak. Hazai örömjátéknak tapsolhattak a szombathelyi szurkolók – becsületükre legyen mondva, a körmendi publikum is alaposan odatette magát.

A Falco KC 2008, 2019 és 2021 után ismét, negyedszer is bajnok lett – teljesen megérdemelten jutott fel ismét a csúcsra.