2022.06.12. 20:19

Legyőzte a Körmend a Kecskemét gárdáját - Vasi döntőt rendeznek - fotók

A férfi NB I.-es kosárlabda-bajnokság elődöntőjének utolsó, ötödik összecsapásán legyőzte a Körmend a KTE-t, és bejutott a döntőbe.

SD

Fotó: © Unger Tamás

A Rába-parti piros-feketék nem tudták lezárni párharcukat a Kecskeméttel pénteken, így következhetett a mindent eldöntő, utolsó összecsapás. A lila-fehérek továbbra is Dramicanin nélkül, de már Klobucarral a soraikban léptek pályára, míg hazai oldalon mindenki egészséges volt.

Fergeteges hangulat fogadta a csapatokat a körmendi katlanban a párharc végső összecsapásán. 4-0-val kezdtek a piros-feketék, majd Kucsera és Pollard pontjaival hamar egalizált a KTE. Pollard fél percen belül két triplával sokkolta a hazaiakat, akik négypontos hátrányba kerültek (6-10). Savic, Gordon és Stokes tett arról, hogy a mínusz négyből plusz egy legyen (13-12), majd innentől hol a házigazda, hol a vendégek jártak előrébb egy-egy ponttal. A negyed 19-18-cal zárult. A rövid pauza után ott folytatták a felek, ahol abbahagyták. Egyik alakulat sem tudott jelentős előnyt kiépíteni, amiben nagy szerepe volt a gyenge dobóformának mindkét oldalon. A feszültséget csak növelte hazai oldalon, amikor egy idős úr sárga pólóban Falco-zászlót kezdett lengetni a vendég szektorban. Kapkodóssá vált a játék, aminek során végül kétpontos KTE-vezetéssel zárult az első félidő (33-35).

Gyors egyenlítéssel, majd egy remekbe szabott fordítással lendült játékba újra a Körmend. Pollard jelezte is Forraynak, hogy időt kellene kérni, mert baj van. Bentragadt az öltözőben a KTE, az MTE pedig először húzott el hat ponttal (43-37). Wittmann triplájával próbálta lopni a távot a Kecskemét, majd újra elnyúlt a vasi gárda (47-40). A 26. percben Konsztantinidesz is maga köré gyűjtötte csapatát, mert feltámadtak a vendégek (47-45). Az utolsó percek ismét rendkívül kiélezett küzdelmet hoztak, ám hiába Klobucar és Kucsera hármasa, szűk hárompontos előnyben várhatta a végjátékot a Körmend (55-52). A 32. percben már ennyi sem volt a felek között, 57-57-et mutatott az eredményjelző. Gordon hátul leszedte, elől feltette, ezzel 65-59 volt a házigazda javára – talpon a csarnok, eksztázis a pályán és a lelátón! 36. perc: Gordon újabb pontjaival már 73-63 ide, egy emberként zúgott a tíz-tíz-tíz. Másfél perc volt vissza, amikor háromra jött fel a KTE (77-74), ám nem tudott csodát tenni. A döntő másik résztvevője: az Egis Körmend.

Jegyzőkönyv

Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-80 (19-18, 14-17, 22-17, 28-28)

Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda, elődöntő, ötödik mérkőzés, vezette: Benczur T., Cziffra Cs., Dr. Mészáros B.

Körmend: Stokes 13/6, White 22/6, Takács 7/3, Savic 13/9, Gordon 20. Csere: Henry 2, Ferencz 4, Martinez –, Durázi 2. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Kecskemét: Pollard 25/9, Klobucar 5/3, Milutinovic 5, Kucsera 11/9, Karahodzsics 9. Csere: Jaramaz 7/3, Kiss D. 4, Wittmann 11/9, Ivkovic 3/3. Edző: Forray Gábor.

A mérkőzés alakulása. 4. perc: 6-7. 8. perc: 15-14. 13. perc: 22-25. 18. perc: 33-34. 23. perc: 41-37. 28. perc: 51-48. 39. perc: 77-74.
Kipontozódott: Savic (38. perc), Kucsera (40. p.).