Vas megyei foci

2022.06.09. 08:00

Megyei II.: bajnokságot nyert a Csepregi SE, zsúfolt az élboly a déli csoportban

A 29. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Körmend VSE–Nádasd: küzdelmes meccsen nyert 5-4-re a házigazda

Forrás: Szendi Péter

Észak

Gencsapáti–Elektromol Spari 4-1 (4-0). Gencsapáti, vezette: Sály K.
Gencsapáti: Miklós – Petrőczi, Janzsó, Kovács G. (Horváth Á.), Varga R. (Czika), Mester, Dancs, Tar (Markó), Bokor, Tóth B., Lőrincz (Szigetvári).
Spari: Varsányi – Németh V., Kovács A. (Németh R.), Jónás, Sipos, Pulai, Barbalits, Láda, Fülöp, Pados, Bolfán. Gól: Dancs (2), Bokor (2), ill. Láda.

Ezúttal a két csapat nem volt egy súlycsoportban. A hazaiak csupán helyzeteik töredékét értékesítették, megérdemelten nyertek. A vendégek sérülést szenvedő játékosának mielőbbi gyógyulást kíván a Gencsapáti.

Uraiújfalu–Újperint 0-0. Uraiújfalu, v.: Szabó I. Z.
Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gallen, Szabó B., Burka (Németh B.), Kollárits, Tóth D., Pungor, Fehér, Keszei, Agg. Újperint: Biró – Kovács Zs., Hazafi (Sásdi), Iszak, Szmolek, Kovács G. (Takács), Egyed, Horváth M., Nyári, Kovács A., Szabó Z. (Tóth K.).

Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen mindkét csapat több helyzetet is kialakított, a gól azonban elmaradt. A hazaiak nagyot küzdöttek a jó erőket felvonultató ellenféllel szemben. A döntetlen reális. A hazai csapatból mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Pecöl–Sé Honvéd 2-3 (1-3). Pecöl, v.: Bagoly G.
Pecöl: Kollarics – Pálfi (Seper), Kurucz Ki. (Hóbor), Szemes Z., Farkas E., Varga Gy., Oszkó, Iszak, Horváth B. (Kurucz Ke.), Szemes B. (Németh I.), Balázs (Németh Á.).
Sé: Földi – Szalay, Kiss Márton Balázs, Séfer, Kovács K., Muzsai, Nemes, Fichtacher, Rada (Kiss B.), Kiss Má., Sümegi (Molnár B.). Gól: Oszkó, Farkas E., ill. Kiss Má., Kovács K., Sümegi.

A hazai csapat a szokásos módon melegített be és a szokásos koncentrációval kezdte a meccset – ennek eredményeképpen a vendég a 10. percben már 3-0-ra vezetett. A folytatásban a hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de ziccereket hibáztak, kapufákat rúgtak és még egy 11-est is elpuskáztak.

Söpte–Conoil Mersevát 8-3 (3-1). Söpte, 150 néző, v.: Pázsi M.
Söpte: Gombor (Nagy B.) – Udvardi (Varga A.), Németh M., Kovács E., Léhmann, Horváth B. (Zsebesi), Hujber G., Hujber B., Koronczai, Vámos, Fogl (Farkas G.).
Mersevát: Kosztolánczi – Horváth A., Gönye (Horváth T.), Dénes (Takács), Győrvári, Csite (Németh G.), Horváth Zs., Czupor, Szabó Sz., Balogh P., Nagy Á.
Gól: Koronczai (3), Hujber B. (2), Kovács E. (2), Hujber G., ill. Horváth T., Győrvári, Czupor.

Az első félidőben a vendégek jól tartották magukat, a második játékrészben azonban igazi gólfesztivált láthattak a kilátogató nézők – és magabiztos hazai győzelmet. A Söpte SE köszöni szurkolóinak egész éves biztatását, és egy szépen csillogó ezüstéremmel zárta a bajnokságot. A Csepregi SE-nek pedig gratulál a bajnoki címhez.

Szeleste-Pósfa–Csepreg 1-5 (0-1). Szeleste, 300 néző, v: Elek T.
Szeleste-Pósfa: Kovács M. – Nardai, Pomper (Pethő), Fülöp, Riba, Kovács A. (Horváth L.), Szabó B. (Németh B.), Kovács T. (Tóth R.), Varga M., Kovács R., Földi.
Csepreg: Farkas B. – Kótai (Takács), Tájmel, Kossuth, Nika M. (Baranyai), Simon, Pócza, Nika B., Nagy D. (Németh O.), Lukács (Merk), Steiner (Kovács B.). Gól: Fülöp, ill. Pócza (2), Németh O., Nika M., Lukács.

A jobb csapat győzött. A hazaiak gratulálnak a Csepreg bajnoki címéhez. Ezzel egyidejűleg a hazai sportegyesület 30 éves újjáalakulására szervezett rendezvényt. A nap fénypontja a villanyfényes mérkőzés volt Szeleste–Ölbő öregfiúk csapatai között, ahol 4-4 lett az eredmény.

Alsóújlak–Bozsok 1-3 (1-1). Alsóujlak, 90 néző, v.: Busi L. Alsóújlak: GÁBOR (Szőnye) – Gampel Do., Kaposi, Tóth Á. (Rónafalvi), Varga K. (Papp A.), Varga Á., Varga N., Káldi M. (HANCZ), FARKAS M., GAMPEL DÁ., KÁLDI I.
Bozsok: Szenteleki – Bigner, Kratochwill, Nagy Zs. (Iker), Pál (Pónácz), Dévényi, Hankó, Tompek, Kiss M., Marti (Dobány P.), Kaposi (Kalmár).
Gól: Farkas M., ill. Nagy Zs., Dobány P., Pál.

A jócskán tartalékos Alsóújlak az első félidőben korán hátrányba került, de egy szépségdíjas góllal egyenlített. A második félidőben egy szerencsés találattal szerzett ismét vezetést a vendég. Ez megfogta az Alsóújlakot, ennek ellenére volt lehetősége az egyenlítésre – három ziccer formájában. Ezek a helyzetek kimaradtak, míg a Bozsok egy szögletből szerzett góllal kialakította a végeredményt. Az első félidőben felnőtt a feladathoz a házigazda, második félidei játéka alapján azonban megérdemelten nyert a Bozsok.

Gérce-Vásárosmiske–Kemenesalja 3-1 (2-0). Gérce, 100 néző, v.: Szabó III. Z.
Gérce-Vásárosmiske: Lengyel – Komáromi (László), Németh T., Máthé, Pethő, Mórocz (Horváth B.), Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka, Kövesdi (Kiss L.).
Kemenesalja: Bakos – Belegrai, Őri (Smidéliusz), Dobson, Vajda, Berecz, Iván (Bodor), Pethő, Erdélyi, Péter, Ölbei.
Gól: Major, Pethő, Mórocz, ill. Belegrai.

Hajtós, sportszerű, fordulatokban gazdag mérkőzésen – jó játékvezetés mellett – mindkét csapat akarta a három pontot. A hazaiak végig kézben tartották a mérkőzést és megérdemelten győztek a sportszerűen küzdő Vönöck ellen. A Gérce csapata köszöni szurkolóinak az egész évi kitartást, biztatást.

A 30., utolsó forduló menetrendje, vasárnap, 17 óra: Sitke–Uraiújfalu, Bozsok–Gérce-Vásárosmiske, Alsóújlak–Csepreg, Spari– Szeleste-Pósfa, Mersevát– Gencsapáti, Sé–Söpte, Újperint–Pecöl.

Dél

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Bajánsenye 7-0 (3-0). Szombathely, vezette: Kedves R.
Gyöngyöshermán-Szentkirály: Geicsnek – Séfer, Horváth Á., Bihun, Szabó A., Dénes, Bazsó, Kopácsi, Illés, Ligeti (Bakos), Nagy T.
Bajánsenye: Kalamár – Bacsák (Luter), Könye-Balla (Koltai), Horváth B., Horváth M., Kosár, Bakó, Horváth J., Kovács I., Horváth Z., Vörös.
Gól: Kopácsi (5), Bazsó, Illés.

Az időjárási körülmények ugyan nem voltak a legmegfelelőbbek, mégis mindkét csapat maximálisan odatette magát. A hazai gárda vezéregyénisége kétségkívül Kopácsi Sándor volt, aki öt találattal segítette hozzá csapatát a győzelemhez. Jobb formát mutatott a Gyöngyöshermán, míg a bajánsenyei együttes sportszerűen küzdött.

Tutitextil-Körmend VSE– Horváth Ranch Kft. Nádasd 5-4 (2-1). Körmend-Horvátnádalja, 400 néző, vezette: Boda Gy.
Körmend: Sály – Velekei, Horváth Á. (Szatmáry), Popovics (Simon), Törő, Horváth Dávid, Petrovics, Sákovits, Vilics, Szabó P. (Jóna), Szakasics.
Nádasd: Rejtli – Varga M., Kalamár, Meskó M., Tuboly, Németh Bo., Németh Be., Meskó E., Burka, Balogh B., Csenterics.
Gól: Velekei (2), Jóna, Szakasics, Popovics, ill. Németh Be. (2), Meskó M., Tuboly.

Színvonalas meccset vívott a két motivált csapat. A hajrá óriási izgalmakat hozott: a 91. percben egyenlített 4-4-re a vendég, ám a 93. percben kicsikarta az 5-4-es győzelmet a házigazda. Egy góllal mindenképpen jobb volt a Körmend, megérdemelten nyert.

Lorry GM Kft. Szarvaskend–Rum 7-2 (3-0). Szarvaskend, v.: Monostori I.
Szarvaskend: Esztergályos – Velekei, Dobos, Csillag, Jóna, Németh T. (Nagy Á.), Kovács K. (Szakály), Nagy Á., Kunovics, Kopfer, Wolf (Somogyi).
Rum: Kozma – Székely, Gyurkó, Horváth T. (Molnár M.), Preiczer, Bíró, Baranyai (Pásti), Kovács B., Rosta, Kovács Z. (Tárkányi), Horváth Á.
Gól: Velekei (5), Somogyi, Jóna, ill. Horváth Á. (2).

A vendégek két helyzettel kezdték a mérkőzést, jelezve, hogy nem feltartott kézzel érkeztek. A hazaiak lassan átvették az irányítást, kétgólos előnyre tettek szert a félidőig. A második játékrészben már jobban kijött a különbség a két csapat között, és Velekei László gólra törő játékával megérdemelt hazai győzelem született a jól küzdő vendégek ellen. A Szarvaskend mind a hét tavaszi hazai mérkőzését győzelemmel tudta le, 44-5-ös gólaránnyal – majd az utolsó fordulóban dől el, hogy ez mire lesz elég.

Őriszentpéter–Szentpéterfa 1-1 (0-0). Őriszentpéter, 150 néző, v.: Németh T.
Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Mihály, Kaszás, Sály, Kósa, Horváth L., Kulcsár (Németh A., Horváth Cs.), Tamaskó (Mihályka), Szabó S., Szép.
Szentpéterfa: Páll – Török (Homor), Wágner K., Skrapits (Kajáry), Garger, Farkas Henrik (Baranyai), Wágner R., Németh M., Gaál, Farkas A., Hoós (Farkas Henrik Milán).
Gól: Németh A., ill. Gaál.

Rengeteg helyzetet puskázott el a házigazda, így be kellett érnie az egy ponttal.

Telekes Medosz–Tanakajd 4-2 (3-0). Telekes, vezette: Gróf M.
Telekes: Tóth T. – Ujj, Németh T., Németh M., Görcsi P., Osvald, Kónya, Görcsi D., Vincze, Herczeg (Büki), Szakter (Horváth A.). Tanakajd: Marcz L. – Svób, Gombkötő (Varga M.), Kölkedi, Marcz D. (Filakovszky), Pál, Hittaller, Kalmár, Könczöl, Nagy K. (Tóth J.), Kiricsi.
Gól: Kónya (3), Herczeg, ill. Könczöl, Kalmár.

Rábatótfalu–Pinkavölgye-Felsőcsatár 7-1 (3-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Szendrődi B.
Rábatótfalu: Szukics – Náricza, Keresztúri, Domján, Sütő, Falb, Erős (Pukhely), Düh, Kovács Á., Kóczán L., Kóczán P. (Könye). Felsőcsatár: Szabó C. (Moór) – Cobzaru, Horváth L. (Krajczár), Pehr, Krancz Gy., Kopácsi, Schmalzl, Böhm, Czlenner, Krancz K., Windisch.
Gól: Düh (4), Náricza, Sütő, Könye, ill. Windisch.

A 30., utolsó forduló menetrendje, szombat, 17.00: Bajánsenye–Szarvaskend. Vasárnap, 17.00: Csákánydoroszló–Körmend, Rum–Őriszentpéter, Felsőcsatár–Gyöngyösher mán-Szentkirály, Vasszécseny–Rábatótfalu, Nádasd–Telekes.