2022.09.01. 17:08

Eb: fájó vereséget szenvedett a nyitómeccsen a magyar válogatott

A kosárlabda Európa-bajnokság nyitómeccsén a magyar válogatott fájó vereséget szenvedett Bosznia-Hercegovinától.

Forrás: Nemzeti Sport/Árvai Károly

Nagy téttel bírt az első Eb-csoportmeccs, hiszen a halálcsoportnak nevezett B jelű hatosban Bosznia tűnt verhetőnek. Igaz, a bosnyákok bevethették az NBA-s Portland Trail Blazers centerét, Jusuf Nurkicsot, és a Real Madrid friss igazolását, Dzanan Musát.

Bosznia-Hercegovina–Magyarország 95-85 (17-23, 28-23, 28-17, 22-22). Köln, Európa-bajnokság, válogatott kosárlabda-mérkőzés.

Bosznia-Hercegovina: Roberson 18/12, Lazic 1, Musa 19/3, Halilovic 16, Nurkic 19/3. Csere: Vrabac 5/3, Gegic 5/3, Kamenjas 4, Atic 5, Sulejmanovic 3/3. Szövetségi kapitány: Aziz Bekir.

Magyarország: Vojvoda 15/9, Hanga 16/3, Benke 20/9, Allan 5/3, Keller 5. Csere: Váradi 3/3, Hopkins 7, Eiligsfeld 12/3, Perl 2. Szövetségi kapitány: Ivkovics Sztojan.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 5-7. 8. p.: 13-20. 12. p.: 19-27. 14. p.: 25-32. 17. p.: 36-36. 20. p.: 45-46. 23. p.: 52-54. 27. p.: 66-59. 30. p.: 73-63. 33. p.: 78-76. 38. p.: 82-90.

Erős tempóban nyitottak a bosnyákok. De felvette a ritmust a magyar együttes: jól védekezett, leindításokból szerzett kosarakat. Átvette a vezetést, sőt, Vojvoda triplája után Bosznia időt kért (5-11). De a folytatást is uralta az Ivkovics-csapat. Ráadásul Vojvoda távolija zárta az eltapot (17-23). Visszatérve a pályára is jól játszott, jól harcolt a magyar alakulat, őrizte hol kisebb, hol nagyobb előnyét (14. perc: 25-32). A szívós bosnyákok a 17. percben egyenlítettek (36-36). Szoros lett a csata, de Benke extrájával a magyarok megnyerték a félidőt (20. perc: 45-46).

Bosnyák tripla nyitotta a harmadik negyedet. Öldöklő csata, váltott vezetés következett. Végül Ivkovics mester kért időt (24. perc: 56-54). De lendületben jött, belőtte magát távolról Bosznia (27. perc: 66-59). Teljesen átvette az irányítást, így az záró játékrész 73-63-as állásról kezdődött. Próbált visszajönni a meccsbe, extázisban játszott a magyar együttes (33. perc: 78-76). De a rutinos ellenfél már nem engedte ki a kezéből az irányítást – és nyert!