2022.09.27. 12:00

Nem hibázik az éllovas Csákány - Megyei II.: Rádócon nyert a Telekes, hatot rúgott az Uraiújfalu, ikszelt a Lukácsháza

A 7. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság az északi és a déli csoportban.

Kelemen Attila, Tóth Gábor

Illusztráció

Forrás: VN/archív

Észak

Kemenesalja–Schott Lukácsháza 2-2 (1-0). Vönöck, 80 néző, vezette: Szabó I. Z.

Kemenesalja: Bakos – Kolompár, Őri, Fülöp, Géczi, Czöndör, Németh M. (Pethő), Smidéliusz B., Erdélyi, Varga R., Ölbei.

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Takács (Rosner), Gombás, Horváth K., Kovács Zs., Németh B. (Németh N.), Csuka, Rozmán (Osztrosits), Kondics (Pásztor), Tóth D.

Gól: Czöndör (2), ill. Németh N., Osztrosits.

A jó erőt képviselő vendég mezőnyfölényben futballozott, de a házigazda felvette a tempót, nagyot küzdött, és rászolgált a döntetlenre.

Boba–Conoil Mersevát 1-0 (1-0). Boba, 110 néző, v.: Talabér N.

Boba: László – Balogh M. (Fábián), Porkoláb (Medve), Szigeti, Fodor, Sütő (Farkis), Szabó J., Dákai, Papp M., Magyar, Kovács R.

Mersevát: Homlok – Gönye (Horváth Zs.), Csite, Pethő (Dénes), Orbán, Nagy Á., Csótár, Takács B., Balogh P., Rába (Takács M.), Döbröntei.

Gól: Sütő.

Az első félidőben a lendületesebben játszó hazai csapat megszerezte a vezetést. A második félidőben a feljavuló vendégek több helyzetet is kialakítottak, de ezeket nem sikerült gólra váltaniuk, így a küzdelmes mérkőzésen a Boba otthon tartott a három pontot.

Pecöl–Gérce-Vásárosmiske 2-4 (2-1). Pecöl, v.: Szabó III. Z.

Pecöl: Kollarics – Pálfi (Oszkó), Kurucz Ki., Gyürü, Kiss B. (Szemes), Boncz, Seper, Joó, Cséve, Tóth Zs. (Kurucz Ke.), Balázs.

Gérce: Fehér – Lakatos, László, Kövesdi (Komáromi), Mórocz (Pethő), Major, Nunkovics, Kovács T., Csonka, Lőrincz, Németh T.

Gól: Tóth Zs., Cséve, ill. Kovács T., Pethő, Mórocz, Lakatos. Kiállítva: Seper (75., Pecöl), Kurucz Ki. (79., Pecöl).

Szakadó esőben, mély pályán játszottak a csapatok. Az utolsó 10 percben kiosztott két hazai piros lap eldöntötte az amúgy szoros mérkőzést a Gérce javára. A pecöliek nem adják fel, dolgoznak tovább az eredményesség érdekében – ami a jelek szerint egy hosszabb folyamat lehet...

Uraiújfalu–Elektromol Spari 6-0 (1-0). Uraiújfalu, 80 néző, v.: Elek T.

Uraiújfalu: Horváth B. – SZABÓ M., GÁSPÁR, GALLEN, Szabó B., Kollárits, NÉMETH Z., PUNGOR (Csete), Kovács G. (Agg), Keszei (Simon), Németh B. (BURKA).

Spari: Pungor – Németh V., Tóth A., Sipos, Pulai (Németh R.), Jónás, Schmidt, Varsányi, Láda, Németh T., Bolfán.

Gól: Agg (2), Burka (2), Szabó M., Gáspár.

A mezőnyfölényben futballozó házigazda az első félidő közepén Gáspár szemfüles góljával szerezte meg a vezetést. Fordulás után a fáradó vendégek ellen sorra dolgozta ki a helyzeteket, és lőtte a gólokat az Uraiújfalu.

Szeleste-Pósfa–Sé Honvéd 2-0 (0-0). Szeleste, v.: Héra Cs.

Szeleste: Szentgyörgyvári – Nardai, Maráczi, Fülöp, Pethő (Kovács T.), Riba (Pomper), Molnár G. (Fehér), Tóth B. (Németh B.), Kovács R., Horváth R., Földi.

Sé: Földi – Szalay, Séfer, Kiss Márton Balázs, Kovács K., Werderits, Muzsai (Tóth P.), Halmos, Nemes, Fichtacher (Farkas K.), Kiss Máté Gergő (Sümegi).

Gól: Kovács R., Horváth R.

Az első félidőben jó iramú mérkőzést láthattak a nézők – gól nélkül. A második félidőben jobban kezdett a szelestei csapat és gyorsan kétgólos előnyt harcolt ki. Innen már nem volt visszaút a séi csapatnak. A Szeleste a remeklő kapusának, és jól beszálló cseréinek köszönhetően megérdemelten nyerte meg a számára nagyon fontos összecsapást.

Bozsok–Gencsapáti 2-1 (0-1). Bozsok, v.: Bíró O.

Bozsok: SZENTELEKI Á. – Bigner, Kratochwill, Kalmár, Pál (Nagy Zs.), DOBÁNY, Kovács P., SZALAI (Tompek), Kaposi (Szenteleki B., Dévényi), Kiss M., MARTI.

Gencsapáti: Böröcz – Jónás (Varga R.), Dancs, Fülöp (Skrapits), Bokor, Tóth B. (Czika), Sulyok, Egyed, Roshko, Lőrincz, Janek.

Gól: Szalai, Janek (öngól), ill. Bokor.

A múlt heti Király elleni 2-1 es Kupa búcsú és az Újperint elleni 3-0-ás vereség után a Bozsok nem a legmegfelelőbb állapotban fogadta a tabellán a 3. helyen álló Gencsapátit. Az első félidőt átaludta a hazai együttes, ami majdnem megbosszulta magát. A félidő hajrájában ziccert rontott a Gencsapáti, így maradt az egy gólos vendég vezetés. A második félidőben más szellemben futballozott a Bozsok, aminek meg is lett az eredménye. Az utolsó 20 percben megfordította a mérkőzést és otthon tartotta az értékes három pontot.

Alsóújlak–Újperint 0-2 (0-0). Alsóújlak, v.: Kedves R.

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do. (Józsa), Kaposi, Varga K., Varga Á., Varga N. (Papp A.), Káldi M. (Pados), Vasas (Farkas M.), Gampel Dá., Káldi I. (Tóth Á.), Varga R.

Újperint: Szlámer – Kovács Zs., Hujber, Viszket (Fábián), Kovács G., Egyed (Takács), Hegedűs, Sásdi, Kovács A., Nyári, Szabó Z. (Péter).

Gól: Kovács A., Szabó Z.

A 8. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Lukácsháza–Pecöl. Vasárnap, 15.00: Sé–Uraiújfalu, Spari–Boba, Mersevát–Kemenesalja, Gérce–Bozsok, Gencsapáti–Alsóújlak, Újperint–kemenesmagasi.

Dél

Tutitextil-Körmend VSE–Rum 2-1 (0-1). Körmend-Horvátnádalja, vezette: Mónos J.

Körmend: Bohus – Papp P., Horváth Á., Simon (Frühvirth), Kiss B., Szatmáry, Petrovics, Kazinczki G. (Tóth M.), Kazinczki B., Jóna, Vilics.

Rum: Miklós – Székely, Rövid, Molnár M., Bíró, Kovács-Braun, Tamás, Tárkányi, Leitgeb, Rosta, Kovács Z.

Gól: Simon, Kiss B., ill. , Bohus (öngól). Kiállítva: Tárkányi (76., Rum).

Nyögvenyelősen, nagy küzdelemben gyűjtötte be a három pontot az első félidőben sok hibával játszó, a szünet után feljavuló házigazda.

Őriszentpéter–Bajánsenye 3-4 (1-2). Őriszentpéter, v.: Sebesi P.

Őriszentpéter: Tarafás – Szabó D., Kaszás, Varga A., Sály, Szabó S., Horváth L. (Bognár), Mihályka (Kósa), Mihály, Szép, Németh A.

Bajánsenye: Kalamár – Bagó (Kovács I.), Bacsák, Horváth B., Hodács, Horváth M. (Horváth Z.), Kosár, Kovács V., Fábián (Koczor), Vörös B. (Koltai), Propszt.

Gól: Sály, Németh A., Mihály, ill. Horváth M., Koltai, Kosár, Hodács. Kiállítva: Mihály (85.), ill. Hodács (85.).

Az egész napos esőzés megviselte a pályát.  A hazai csapat szokásos gyenge helyzetkihasználásával rukkolt elő, több komoly ziccert is elpuskázott. Míg a durván futballozó vendég sokkal hatékonyabb volt kapu előtt, a szerencsével sem állt hadilábon, így begyűjtötte a három pontot.

Rábatótfalu–Gyöngyöshermán-Szentkirály 2-2 (0-1). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Talabér N.

Rábatótfalu: Bánfi-Nagy – Lovenyák (Szakács), Csákvári, Papp V., Domján, Sütő, Düh (Erős), Kovács Á. (Keresztúri), Kóczán (Falb), Anderkó, Náricza.

Gyöngyöshermán: Szabó B. – Illés, Kopácsi, Németh Sz., Hegedűs, Dénes (Balázs), Bakos (Szekér, Kis), Nagy T., Németh P., Kovács D., Séfer.

Gól: Keresztúri, Anderkó, ill. Kopácsi, Németh Sz.

Vasszécseny–Pinkavölgye-Felsőcsatár 2-1 (2-0). Vasszécseny, v.: Szabó C.

Vasszécseny: Móricz – Virág, Dankó, Viszked B., Viszked P., NÉMETH ZS., KALMÁR (Papp I.), Székely (Maczek), VARGA M., Vadász, Katona.

Felsőcsatár: Moór – Cobzaru (Krajczár), Donadi, Podlaviczki, Horváth L., Pehr, Kopácsi (Vajda, Krancz), Schmalzl, Böhm, Cseri, Hábetler (Windisch).

Gól: Vadász, Virág, ill. Schmalzl. Kiállítva: Pehr (25., Felsőcsatár).

Egy felázott, csúszós talajú pályán, küzdelmes mérkőzést játszott a két csapat. A házigazdát túlságosan megnyugtatta a két gólos előny, a második félidőre könnyelművé vált, így az ellenfél emberhátrányban is tudott szépíteni. De megérdemelt a hazai győzelem..

Csákánydoroszló–Tanakajd 4-0 (3-0). Csákánydoroszló, 80 néző, v.: Monostori I.

Csákánydoroszló: Tóth B. – Márton (Pesti), Sárközi, Németh M. (Dihen), Takács, Török, Urbán (Draskovics), Makai (Biczó), Pandur, Sáfár, Albert.

Tanakajd: Marcz L. – Hankó, Preiczer, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Pál, Marcz M., Vámos, Nagy K., Szalai.

Gól: Török, Biczó, Makai, Márton.

A hazai csapat uralta a mérkőzést, sok helyzetet kidolgozott, sokat ki is hagyott – de biztos győzelmet aratott.

Egyházasrádóc–Telekes Medosz 3-5 (2-1). Egyházasrádóc, 70 néző, v.: Busi L.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei, Németh Martin, Bányik, Varga Dá., Varga M. (Balikó), Németh Marcell, Mészáros, Varga Do. (Fejes), Filipovits, Varga Z.

Telekes: Blaskovics – Dézsi, Németh M., Orsós, Osvald, Kónya M., Tóth N. (Szakter), Vincze, Kónya Sz., Németh F., Nyári (Czövek).

Gól: Németh Marcell, Varga Dá., Németh Martin, ill. Kónya M. (2), Vincze, Orsós, Kónya Sz. Kiállítva: Orsós (78., Telekes).

A felázott talajú pályán jól kezdtek a hazaiak, kétgólos előnyt szereztek, de a vendégek nem adták fel és a második félidő elején fordítottak. Amire hazai válasz még érkezett. Majd a rádóciak  kitámadtak a győzelemért – de a mérkőzést két kontrával a vendégek zárták le a hajrában.

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Szentpéterfa 2-0 (1-0). Nádasd, v.: Bagoly G.

Nádasd: Rejtli – Pálmai, Péter, Meskó M., Varga M., Németh Bo., Mesics (Burka), Németh Be., Meskó E., Meskó Á., Gerencsér (Kalamár).

Szentpéterfa: Páll B. – Török R., Wágner (Páll Sz.), Gaál Á., Skrapits D., Garger, Homor, Gaál R., Hoós, Skrapits I. (Török A.), Geosits (Udvardi).

Gól: Meskó M. (2). Kiállítva: Meskó E. (31.), ill. Török R. (47.).

Szakadó eső, felázott pálya fogadta a csapatokat. Ennek megfelelően indult a mérkőzés – talán a hazaiaknak sikerült jobban alkalmazkodni a körülményekhez. A 30. percben megfogyatkoztak a nádasdiak, a mezőnyben azonban ez nem mutatkozott meg. A félidő vége előtt a vendégek is 10 főre fogyatkoztak, egy 16-oson belül elkövetett szabálytalanság után. A büntetőt sikerült értékesíteni, így 1-0-s hazai vezetésnél következett a szünet. A második játékrészben megmaradt a hazai mezőnyfölény, a második gólt azonban csak a 80. percben sikerült megszerezni. A hajrában a péterfaiak aktívak voltak, 11-est is hibáztak, gólt azonban nem tudtak szerezni. Megérdemelt a hazai győzelem.

A 8. forduló menetrendje, szombat, 15.00: Körmend–Csákánydoroszló, Bajánsenye–Egyházasrádóc, Szentpéterfa–Vasszécseny, Gyöngyöshermán–Tanakajd. Vasárnap, 15.00: Rum–Őriszentpéter, Telekes–Nádasd, Felsőcsatár–Rábatótfalu.

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.