Megyei foci

2022.09.25. 21:13

Nyolcszor talált be a Sárvár, vereséget szenvedett a Vép

A hetedik fordulót játszották a csapatok a megyei első osztályú labdarúgó bajnokságban. Vasváron nyert Király, Söptén a Haladás, hazai pályán botlott a Vép a Répcelak ellen. Nyolc gólig jutott a Sárvár a Bük ellen.

TJ

Fotó: Szendi

Vasvár VSE–Király SE 1–4 (1–1).
Vasvár, 80 néző, vezette: Héra Cs.
Vasvár: Kántor – Varga A. (Gotthárd), Horváth A., Berta (Sipos), Vincze, Czövek, Elekes, Pálla (Németh R.), Kónya, Tausz, Schermann. Edző: ifj. Sziffer István
Király: Király – Kalmár (Kovács A.), Kudron (Czingráber), Reseterits, Németh G. (Nyári), Kiss K., Rózsás, Halmosi (Velekei), Csákvári (Tamás), Vigh, Schimmer. Edző: Hegyi László
Gólszerzők: Pálla, ill. Reseterits, Rózsás, Csákvári, Kudron.

A mérkőzés végeredménye nem tükrözi hűen a valóságot. A hazai csapat több hiányzóval is egyenrangú ellenfele volt a Királynak. Az első félidőben mindkét csapat kontrából szerzett gólt. A második játékrészben a Vasvár átvehette volna a vezetést, de a vendégek védője nagyot mentett. A folytatásban a rutinos vendégek viszont kihasználták a vasváriak hibáit, és elvitték a három pontot a fordulóban.

CVSE-Vulkánfürdő–Vasi Bádogos Kft Táplán SE 1–3 (1–1).

Celldömölk, 100 néző, v.: Bagoly G.
CVSE: Osvald – Marsai (Horváth E.), Göntér, Tóth D., Gorácz, Keszei T., Gábor, Tóth Z. (Berecz), Czöndör, Keszei R., Németh J. (Takács). Edző: Kovács Balázs
Táplán: Gyécsek – Farkas G., Németh B., Gyurcsányi (Gombos), Polgár (Fürdős), Dala (Mercs), Rosner, Manganelli, Szakasics, Polyák, Vidák. Edző: Borbás János
Gólszerzők: Németh J., ill. Vidák (2), Németh B.
Kiállítva: Keszei R. (92., CVSE).

A hazai csapat remekül -egy gyors góllal - kezdte a mérkőzést. A folytatás is hasonlóan jól alakult: egy kiharcolt tizenegyes és legalább 4-5 kihagyott nagy ziccer szerepelt a forgatókönyvben. A félidő utolsó percében  aztán egy kontrából egalizált a vendég. A második felvonásban fokozatosan esett vissza a hazai gárda teljesítménye, ezt két góllal büntette a jól küzdő Táplán. A celli csapat saját magának köszönheti a vereséget, egy bőven nyerhető mérkőzésen kapott ki rossz helyzetkihasználásának köszönhetően.

Jánosháza VSE–Körmendi FC 2–3 (1–2).
Jánosháza, 100 néző, v.: Árpád A.
Jánosháza: Pethő – Péter M., Szép (Vágusz), Lempeg, Piri, Szabó K., Kiss Á., Büki (Bodor), Szabó T. (Sebestyén), Péter D., Benkő (Székács). Edző: Bodor Tibor
Körmend: Balogh – Berning, Vilics, Buti (Németh B.), Karvalics, Molnár L. (Krajczár), Belső (Németh N.), Köntés, László, Sipos (Bita), Zsoldos. Edző: Kurucz Ádám
Gólszerzők: Piri, Szabó K., ill. Németh B., Buti, Karvalics.

A botrányos játékvezetés ellenére a Jánosháza gratulál a Körmend együttesének.

Söpte SE–Haladás VSE - Zanati SE 1–3 (0–2).
Söpte, 100 néző, v.: Imre B.
Söpte: Kovács N. – Horváth B., Kovács E., Németh M., Marton, Mester (Lengyel), Hujber, Kondákor, Koronczai (Leidli), Vámos, Molnár Cs. (Rómer). Edző: Lengyel Miklós
Haladás: Horváth B. – Buzás, Kovács B., Pap (Simon), Szenczi (Koósz), Tóth M., Péter, Szőts (Tóth B.), Varga Cs., Sály (Németh G.), Ferencz (Baumgartner). Edző: Szenczi Imre
Gólszerzők: Hujber, ill. Szenczi (2), Tóth M.

Az első félidőben gyorsabban és pontosabban játszott a vendégcsapat, és a szünetre kétgólos előnyig jutott. A folytatásban feljavult a hazaiak játéka a nagyon jó játékerőt képviselő Haladás ellen, de ez mindössze a szépítésre volt elegendő.

Csepregi SE–Kiswire Szentgotthárdi VSE 3–1 (2–1).
Csepreg, 100 néző, v.: Bognár R.
Csepreg: Takács Kr. – Kótai, Tájmel, Kossuth, NIKA M. (Takács Ke.), SIMON, Nagy D. (Tóth A.), Pócza (Janzsó), NIKA B., Lukács, Steiner (Németh O.). Edző: Steiner Zsolt
Szentgotthárd: Kapui – Bedi, Komáromi, Sipos B. (László), Nagy O., Takács (Osvald), Dancsecz, Gécsek (Tóth Á.), Sulics, Sipos G. (Holecz), Gyécsek. Edző: Robert Kercmar
Gólszerzők: Nika M. (2), Nika B., ill. Sipos G.

Játékban a Szentgotthárd volt kezdeményezőbb és kombinatívabb, de a házigazda kontrái végig veszélyt jelentettek. A mély talajú pályán lejátszott találkozón a Csepreg három pontrúgása is gólt ért, így otthon tartotta a három pontot a hazai alakulat.

Sárvár FC–Büki TK 8–0 (4–0)
Sárvár, 100 néző, v.: Marácz Z.
Sárvár: Velladics – Fülöp (Binder), Tokaji, Toldi (Szabó M.), Károlyi, Fider, Taródi (Takács), Czirók, Kovács B. (Németh Á.), Sinka (Szakos), Szemes. Edző: Nagy Dániel
Bük: Viczmándi – Szabó A., Györe (Kiss R.), Kostyál (Papp E.), Wágner, Farkas B., Bősze (Nagy M.), Vamper (Kocsis), Tóth B. (Komjáthy), Fehér, Tóth R. Edző: Schimmer Zoltán
Gólszerzők: Czirók (3), Fider (3), Szemes, Taródi.
Nyolc gól szerzett a találkozón a Sárvár, Czirók és Fider mesterhármassal járult hozzá a nagyarányú győzelemhez.

Vép VSE - Répcelaki SE 0–1 (0–0).
Vép, 150 néző, v.: Horváth P.
Vép: Bezdi B. – Németh Á., Czeglédi, Beke, Szalay Cs. (Niksz), Bezdi Sz., Szalai M. (Szalai R.), Auer (Kiss A.), Szendrődi, Takács Á. (Illés), Takács M. Edző: Simon Miklós
Répcelak: Rózsa – Tóth D., Baranyai, De Paula, Ódor, Sipos, Kristóf (Tar), Csányi, Rácz, Gaál, Tarcsay. Edző: De Paula Alex, Tóth Zsolt
Gólszerző: Ódor.
Kiállítva: Rácz (90., Répcelaki Se).
Jól kezdte a mérkőzést a Vép, nagy mezőnyfölényt alakított ki, és több pontrúgásból is veszélyes volt a répcelaki kapura. ám vagy Rózsa, vagy a répcelaki védelem hárított. A második félidő elején egy szöglet után azonban a vendégcsapat jutott előnyhöz, a Vép ugyan mindent megtett az egyenlítésért, nagy mezőnyfölényben játszott, ám a répcelaki védelem jól zárt. Az eredmény nem változott, nyert a Répcelak.

Rábapatyi KSK–Szarvaskend SE 4–1 (1–0)..
Rábapaty, 60 néző, v.: Mónos J.
Rábapaty: Király – Horváth K. (Halász), Varga L., Dugovics, Manganelli, Csupor, Bakonyi (Piros D.), Balhási, Piros P., Németh G. (Zeke), Könczöl. Edző: Marton Róbert
Szarvaskend: Esztergályos – Csillag, Jóna, Németh T. (Törő), Kis-Nemes, Földes, Nagy Á. (Somogyi), Tompa, Tuboly, Kunovics, Kopfer. Edző: Kovács Kálmán
Gólszerzők: Dugovics, Piros D., Csillag (öngól), Nagy Á. (öngól), ill. Kis-Nemes.
A mérkőzés első húsz percében nem történt említésre méltó helyzet, de a 22. percben a hazai csapat végezhetett el egy szabadrúgást, ezt a vendégek egyik védője ki akarta rúgni, azonban szerencsétlenül saját kapujába lőtt . A vendégeknek az első félidőben akadt lehetősége, de a hazai kapus többször is bravúrral védett. A második félidőben a hazaiak egy újabb öngóllal növelték előnyüket, majd a második játékrész derekán Dugovics, illetve Piros Dominik végleg eldöntötte a mérkőzést, a vendégeknek csupán szépítésre futotta.