2022.10.16. 20:08

Egyetlen ponttal nyert a Kecskemét Körmenden - Az Egis Körmend sem tudott véget vetni a Kecskemét menetelésének

A férfi elsőosztályú kosárlabda-bajnokság 4. fordulójában az Egis Körmend sem tudott véget vetni a Kecskemét hibátlan menetelésének.

Forrás: Szendi Péter

Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74-75 (18-17, 18-14, 13-24, 25-20). Körmend, 1850 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Cziffra Cs. Zs., Kapitány G., Balog Gy. A.

Körmend: Chambers 7/3, Mitchell 32/12, Durázi -, Parrish 2, Omenaka 19. Csere: Takács K. 2, Cakarun 3, Moore 6/6, Ferencz -, Doktor 3/3. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.

Kecskemét: Townes 21/9, Wittmann 8/6, Ivkovic -, Dramicanin 3/3, Karahodzsics 14/3. Csere: Kiss D. 4, Klobucar 15, Borisov 7/3, Kucsera 3/3, Fazekas -. Edző: Forray Gábor.

A mérkőzés alakulása. 4. perc: 6-6. 8. perc: 16-10. 11. perc: 20-20. 17. perc: 30-27. 20. perc: 36-31. 22. perc: 39-31. 28. perc: 46-49. 34. perc: 58-60. 37. perc: 64-65. 39. p.: 66-70.

Kipontozódott: Parrish (33. perc).

A Kecskemét repülőrajtot vett az élvonalban: a Nyíregyháza, Szeged, Debrecen triót megverve vezeti a pontvadászatot három forduló után. Az előző szezonban nagy csatákat vívtak az alföldiek a vasiakkal, elég, ha csak a rájátszás elődöntőjére gondolunk, amelyet a Körmend nyert meg jutott be a fináléba. Konsztantinidesz mester a korábbiakhoz képest alaposan felforgatta kezdőcsapatát, hiszen kikerült Moore és Cakarun is, valamint a fiatal körmendiek - Kiss Mátyás vagy Takács Kristóf - helyett ezúttal Omenakának szavazott bizalmat center poszton a vasiak trénere.

Mitchell büntetői indították a derbit, majd a magyar válogatott Karahodzsics talált be közelről. A negyedik percben egy röpke pillanat erejéig ugyan átvette a vezetést a KTE, de Mitchell újabb pontjaival már a Körmendnél volt ismét az előny (5-4). A hatodik perctől kezdve sikerült a Rába-parti piros-feketéknek kiépíteniük egy hatpontos fórt (16-10), Klobucar és Karahodzsics azonban gondoskodott róla, hogy a Körmend ne tudjon meglógni, így a negyed szűk egypontos hazai előnnyel zárult (18-17). Townes egy triplával jelentkezett be a második játékrész legelején, majd Cakarun módosította döntetlenre az állást (20-20). Townes a továbbiakban is tarthatatlannak bizonyult, sorozatban kilenc pontot szerzett, amivel lélegzetvételnyi előnyhöz jutott a vendég gárda (22-27). Omenaka percei következtek, a nigériai-magyar center állt csapata élére és pontjaival megint fordult a kocka (30-27). Forray Gábor időt kért, ám az utolsó perceket uralta a Körmend. Omenaka zsákolásával zárult az első félidő (36-31).

A pályára visszatérve ugyanazon akción belül kétszer is rontott Karahodzsics, majd Mitchell és Townes kísérlete is kimaradt. A 22. percben Mitchell triplája végre beakadt, ezzel először vezetett nyolc ponttal a házigazda (39-31). Ez azonban önmagában semmit sem jelentett a Kecskeméttel szemben, amely a korábbi fordulókban komolyabb hátrányból is felállt. Így volt ez most is, Wittmann és Klobucar révén a 26. percben már 41-42 volt oda. A vasiak ezúttal sem tudtak megszabadulni védekezésbeli hibáiktól, amelyeket a lila-fehérek kíméletlenül kihasználtak. A negyed utolsó perceinek rohanásaiból a KTE profitált többet, 49-55-ről lódultak neki a csapatok a záró etapnak.

Mitchell triplája nyitotta a negyedik negyedet. A vasiak amerikai légiósa egyedüliként a mezőnyben már 20 pont fölött járt, együtteséből rajta kívül csak csak Omenaka jutott 10 pont fölé. Folyamatosan üldözte a Körmend a Kecskemétet, nem akart összejönni az egyenlítés egészen a 36. percig. Omenaka sikeres közelijével 64-63 állt a táblán, de aztán jött Klobucar duplája, Townes újabb triplája, majd Karahodzsics közelije és ez a hatpontos különbség már soknak tűnt egy perccel a vége előtt. A végjátékban nagyot küzdve újra nyílttá tette a csatát a Körmend, de a végén a KTE örülhetett. Forray Gábor alakulata egyetlen ponttal győzött a Rába-parton és továbbra is 100 százalékos a bajnokságban.