2022.10.30. 07:12

Fontos győzelem - Idegenben verte a Körmend a Honvédot

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 6. fordulójában nyolc ponttal múlta felül a Körmend a Honvédot idegenben.

Forrás: MKOSZ

A huszadik század végén még a bajnoki címért vívott ádáz csatát a két fél, szombaton azonban merőben eltérő erőviszonyokkal futott ki a Ludovika Aréna parkettájára a fővárosi és a vasi csapat. Az első öt perc fordulatos játékot hozott, az exfalcós, jelenleg honvédos Simon Kristóf kezdte meg a pontgyártást, majd felváltva vezettek a csapatok. Az első negyed második része egyértelműen a Körmendé volt, a Rába-partiak hárompontos fórral zárták az etapot (17-20). A folytatásban beragadt a Honvéd, míg a vendégek négy perc leforgása alatt kilenc ponttal léptek el (17-26). A 16. minutumban egyetlen pontra zárkózott a házigazda, ám Mitchell, Chambers és Cakarun pontjaival ismét meglógtak a vasiak (28-37), akik a félidő végéig meg is őrizték előnyüket (33-41).

Szünet után még inkább feljavult a Körmend játéka mind védekezésben, mind támadásban. A Honvéd a negyed első hét percében mindössze három pontot szerzett, miközben Ferenczéknek szinte minden behullott (36-60). A hazaiak egész egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a remekül védekező Rába-partiakkal, akiknél ezúttal nagyon jól zárt a retesz hátul.

A játékrész utolsó percében büntetőkkel csökkentette hátrányát a házigazda, amelynek mínusz 18-ról kellett csodát tennie az utolsó 10 percben (47-65). A végjátékot ugyan igyekezett megnyomni a Honvéd, amely folyamatosan dolgozta le hátrányát az előnye tudatában kissé elkényelmesedett vasi piros-fekete alakulat ellen. A 24 pontos vendég előnyből végül csak nyolc maradt, de a harmadik negyedbeli teljesítményével érvényesítette a papírformát a Körmend.

Baksa Szabolcs: – A vendégek széttördelték a támadójátékunkat nagyon szoros védekezésükkel. Ezzel leginkább a harmadik negyedben nem tudtunk mit kezdeni, de ezt követően volt szívünk, visszajöttünk a meccsbe. A végjátékra megint elfáradtunk, lehetett volna ez szorosabb is.

Kocsis Tamás: – A Honvéd egy percre sem adta fel, nagyon kemény küzdelemre kényszerített minket. Hiába vezettünk húsz ponttal is, végig nyílt volt a meccs. Ezen a mérkőzésen már léptünk előre, leginkább védekezésben. Szeretném, ha a továbbiakban is ezt látnánk a csapaton, hogy meccsről meccsre javulunk bizonyos elemekben.

A 6. forduló további eredményei: Paks–Debrecen 62-69, Alba Fehérvár–Kecskemét 101-73, Zalaegerszeg–Sopron 94-87, Oroszlány–Nyíregyháza 81-66.

A vasárnapi Kaposvár–Szeged és Falco–Szolnok találkozó lapzártánk után ért véget.

jegyzőkönyv

Budapesti Honvéd SE–Egis Körmend 66-74 (17-20, 16-21, 14-24, 19-9)

Budapest, Ludovika Aréna, 810 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Tőzsér D. K., Söjtöry T., dr. Németh P.

Honvéd: Simon 16/6, Tanoh Dez 9, Mijovics 15/3, Demeter 8, Völgyi 9. Csere: Hajdú 2, Takács D. –, Kopácsi 2, Peringer 5. Edző: Baksa Szabolcs.

Körmend: Chambers 8, Mitchell 15/6, Kiss -, Moore 11/3, Cakarun 11. Csere: Omenaka 5, Parrish 5/3, Durázi 5, Takács K. 2, Ferencz 12/6. Megbízott edző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 7-8. 8. p.: 14-20. 13. p.: 17-26. 17. p.: 28-35. 22. p.: 34-43. 27. p.: 39-60. 33. p.: 51-69. 38. p.: 64-74.

Kipontozódott: Völgyi (36. p.).