Nemzetközi kupa

2022.10.29. 15:35

Futsal: döntetlent játszott és búcsúzott a Bajnokok Ligájától a Haladás

A Haladás VSE futsalcsapata utolsó Bajnokok Ligája-csoportmeccsén 4-4-re végzett az Uragannal, így negyedik helyen végzett és nem jutott tovább.

Illusztráció

Forrás: Cseh Gábor

Haladás VSE–Uragan-Ivano Frankisk (ukrán) 4-4 (1-2). Galac, Bajnokok Ligája-futsalmérkőzés, A-ág, 4. csoport, 3. forduló, vezette: Babic (horvát), Daianu (román), Cetin (török), Christodulis (görög).

Haladás: Alasztics – Szalmás, Luiggi Longo, Nagy K., Dróth. Csere: Homlok (kapus), Hajmási, Kovács, Sipos, Varamaniuc-Bartha, Cassemiro, Fehér, Rutai. Edző: Juan Ramon Calvo Rodriguez.

Uragan: Savenko – Mikicsuk, Dicsuk, Sved, Soturma. Csere: Komiak (kapus), Mikola, Mikhaijlo, Terentev, Korsun, Masevics, Abaksin, Moszpan. Edző: Makszim Pavlenko.

A képlet egyszerű volt, a szombathelyieknek két vereségük után nyerniük kellett ahhoz, hogy a harmadik, még továbbjutást érő helyen végezzenek. Nagy lendülettel kezdtek az előző meccsen kiállított Henrique nélkül játszó  vasiak, két perc sem telt el, amikor Nagy passzát Dróth két védő között remekül megtolta, majd a bal sarokba lőtt 1-0). Ám pár perc múlva Moszpan bombagóllal kiegyenlített (1-1). Mindkét oldalon adódtak helyzetek, a félidő közepén egy ukrán támadásnál Alasztics hárított kifutva, a kipattanó labdát  Dicsuk az üres kapuba lőtte (2-1). A szombathelyiek nem találták a ritumust, míg az ukránok gyorsan passzolva jutottak el a kapu elé.

Szünet után hosszú percekig nem alakult ki folyamatos játék. Aztán szombathelyi labdavesztés után az ukránok két húzásból Alasztics kapuja elé kerültek, Abaksint a kapust megelőzve a hálóba emelt (1-3). A vasiak nem adták fel, Juan Ramon egy támadásnál levitte a kapust, Luiggi Longo lepasszolt szabadrúgását Rutai bevágta (2-3). De két perc múlva Abaksin a vészkapus miatti üres kapuba fejelt (2-4). Aztán  Mikicsuk lőtt a saját kapujába (3-4), sőt, Cassemiro a 36. percben egalizált. A HVSE támadott a továbbjutást érő gólért – hiába. A szombathelyiek a negyedik helyen végeztek csoprtjukban, így nem jutottak tovább.