2022.10.02. 07:05

Vereséggel indította szezonját a Körmend

Pontgazdag mérkőzésen hat ponttal maradt alul idegenben az NB I.-es kosárlabda-bajnokság nyitó fordulójában az Egis Körmend.

Forrás: VN/archív

Fotós: Szendi Péter

Az előző szezonhoz képest alaposan átalakult kerettel várta az Oroszlány a körmendi alakulatot. Nemcsak a légiósok cserélődtek ki – Carev Aleksej kivételével –, hanem a magyarok közül is többen távoztak más csapatokhoz. A szlovén Simon Petrov pedig a Zalaegerszeghez távozó vezetőedző, Sebastjan Krasovec helyére ült le. Nagy kérdés volt, hogy a meccs előtt pár nappal érkezett új körmendi irányító, Siyani Chambers mennyire tudta magáévá tenni e rövidke idő alatt a Konsztantinidesz-féle taktikát és figurákat.
Az első negyed derekáig uralta a találkozót a házigazda OSE, amely harcias játékával hiába kaparintott meg több támadólepattanót, az ezekből indított akciókat nem tudta pontokkal zárni. Az Oroszlányból Körmendre igazolt Parrish révén lopták a távot a vendégek, akiknél szépen lassan egyre több tripla került a gyűrűbe. Ennek eredményeként egyenlítettek a vasiak, majd Cakarun középtávolijával a vezetést is átvették a hetedik percben (18-20). Olyannyira magára talált a vasi piros-fekete alakulat, hogy Petrov mesternek időt kellett kérnie. Hatpontos előnyéből hármat sikerült megtartania a Körmendnek a negyed végéig (29-32).

A második etap elején gyorsan elhúztak Konsztantinideszék hét ponttal (31-38), majd többperces gólcsend következett, amelyet Mitchell közelije tört meg. A félidő utolsó perceiben érezhetően új erőre kapott az OSE, hiába kért időt a vendégek ciprusi mestere 36-40-nél, a hazaiak a félidő utolsó perceiben ledolgozták hátrányukat. Kettő perccel a nagyszünet előtt Dorogi újabb pontjaival ismét a házigazdánál volt az előny. Futószalagon jöttek a kosarak mindkét oldalon, amiből a Körmend jött ki jobban. 49-51.

Térfélcserét követően rögtön visszavette a vezetést az Oroszlány, Barnjak triplájával pedig már nyolcra távolodott az OSE (61-53) – ismét időt kellett kérnie Antonisz Konsztantinidesznek. A negyed nagy részében tartotta 7-8 pontos előnyét a házigazda, meghiúsítva több körmendi felzárkózási kísérletet is. A 28. percben Barnjak sikeres közelijével már 76-66 volt az állás. Mitchell és Durázi pontjaira égető szüksége volt a vasiaknak, akik pillanatok alatt újra nyitottá tették a meccset (76-72). A negyed Chambers találataival 80-78-ra zárult. A végjáték még a korábbiaknál is kiélezettebb játékot hozott, de 1-2 ponttal folyamatosan az OSE járt előbbre. Két perccel a záró dudaszó előtt 97-89-re lógott meg a házigazda, ezzel eldőlt a találkozó.

Simon Petrov: – Köszönet a szurkolóknak! Túl sok könnyű kosarat hagytunk az ellenfélnek, de ettől még a győzelem nagyon jó érzés.

Antonisz Konsztantinidesz: – Gratulálok az OSE-nak, 98 pontot dobtunk, és vesztettünk, mert kaptunk 104-et. Ez túl sok, meg kell találnunk, min kell változtatni a védekezésben, mert nem folytathatjuk így.

A forduló további eredményei: Paks–Alba Fehérvár 93-84, Kecskemét–Nyíregyháza 79-55, Sopron–DEAC 90-62, Kaposvár–Szolnok 88-94.

A Zalaegerszeg–Szeged összecsapást október 5-én (szerdán) játsszák.

jegyzőkönyv
    MVM-OSE Lions–Egis Körmend 104-98   (29-32, 20-19, 31-27, 24-20)
Oroszlány, 1400 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Papp P., Söjtöry T. F., Nyilas I.
Oroszlány: Ruják –, Dimitrijevic 28/6, Barnjak 21/6, Dorogi 4, Krestinin 12. Csere: Szabadfi 2, Illés 5/3, Pápai 6, Calloway 22/18, Werner 4, Mucza –.  Edző: Simon Petrov.
Körmend: Chambers 10, Mitchell 16, Takács 2, Moore 24/15, Cakarun 13. Csere: Kiss 2, Parrish 11/3, Ferencz 2, Durázi 7/3, Omenaka 11. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
A mérkőzés alakulása. 3. perc: 9-8. 8. perc: 23-26. 13. perc: 31-38. 18. perc: 42-43. 22. perc: 54-53. 28. perc: 76-69. 32. perc: 83-82. 35. perc: 88-86. 38. perc: 97-89.
Kipontozódott: Moore (40. perc).