Röplabda

2022.11.02. 13:48

Kispesten ért véget a HVSE nagy sorozata

Az NB II.-es női röplabdabajnokság 5. fordulójában Kispesten zárult le a Haladás veretlenségi szériája, míg a SZoESE a Röpisuli Sportegyesület vendégeként kapott ki.

Forrás: Szendi Péter

Kispest SE–Haladás VSE 3:2 (-21, -19, 16, 15, 10). Budapest, Szent Gellért Sportcsarnok, 60 néző, NB II.-es női röplabdamérkőzés, vezette: Mezőffy E. A., Kósa D.

Haladás: Kőrösi, Zoltán, Héjj, Marton, Horváth B., Németh A. Csere: Bóta, Péter, Bánfi, Kocsis, Rudolf, Avas, Hütter, Varga N. Edző: Dr. Mucsi Péter.

A hibátlan csapatok rangadóját rendezték Kispesten. Nagyon jól kezdte a találkozót a szombathelyi alakulat, amely az első két szettet követően 2:0-ás előnnyel állva hagyta a házigazdát. A Kispest azonban a harmadik játszmában újjáéledt és sikerült szépítenie. A fővárosiak lendülete a negyedik szettben is kitartott, így a sírból visszahozva egálra mentették a rangadót. A mindent eldöntő utolsó játszmában is a hazaiak diadalmaskodtak, akik óriási csatában őrizték meg makulátlan mérlegüket.

Röpisuli Sportegyesület–Szombathelyi Egyetemi SE 3:1 (19, -22, 16, 19). Ajka, 50 néző, NB II.-es női röplabdamérkőzés, vezette: Nagy D., Horváth M.

SZoESE: Egyed-Halmosi, Szabó R., Szalai Cs., Kóbor, Lajos, Kiss L. Csere: Fülöp Anna, Tauker Sára, Imre Zóra. Edző: Bodzer Attila.

Az első szettben magabiztos játékkal rukkoltak elő a szombathelyiek, akiknek lendülete csak a szett derekáig tartott. A folytatásban összekapta magát a SZoESE, amely lelkes játékkal egyenlített. A harmadik szettben a nyitásfogadás és a mezőnyben való védekezés okozott problémát az egyetemistáknak, így újra az ajkaiak kerültek előnybe. Az utolsó szett végjátékában ismét a házigazda volt élesebb, így a Röpisuli örülhetett.