2022.11.19. 20:09

Megszenvedett a Körmend a szívós Kaposvárral

A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 7. fordulójában az Egis Körmend nagy csatában győzte le hazai pályán a Kaposvár együttesét.

SD

Fotós: © Unger Tamás

Mindkét csapat győzelemmel zárt a válogatott szünetet megelőzően. A házigazda Egis Körmend az újonc Budapesti Honvéd otthonában nyert 74-66-ra, míg a Kaposvár hazai pályán verte a Szegedet 89-74-re. Veszélyes ellenfél a somogyi alakulat, amely kiszámíthatatlan eddig ebben a bajnokságban. Mérlegük ugyanakkor rendkívül kiegyensúlyozott, hiszen három hazai meccsükből kettőt nyertek, egyet elveszítettek, és hasonló volt a felállás az idegenbeli találkozóikon is, azaz kétszer győztek, egyszer pedig kikaptak. Az eddigi statisztikák alapján egyértelműen kijelenthető, hogy Hughes az egyik legmeghatározóbb játékosa a somogyiaknak, így rá hatványozottan kellett figyelniük a vasi piros-feketéknek. Három nap híján pontosan nyolc évvel ezelőtt tudott utoljára nyerni a KKK Körmenden, 69-80-ra diadalmaskodtak akkor a vendégek. Tavaly alaposan megszórták egymást a csapatok: 2021 decemberében csaknem 20 ponttal hasalt el a Kaposvár a Rába-parton (89-70), idén tavasszal viszont alaposan visszavágtak Hendleinék, akik 87-61-re diadalmaskodtak.

A két együttes szombat esti újabb csatáját Gabric nyittta egy triplával, majd Cakarun válaszolt egy 2+1-gyel, majd szintén ő talált be közelről, ezzel átvette a vezetést a házigazda. Griffin hármasára Mitchell felelt egy újabb távolival. Majd Hughes könyvelhette el első pontjait, amire rögtön reagált a Körmend Cakarun révén. A kezdeti nagy rohanásból végülis a házigazda jött ki jobban, Rudez mester pedig 12-10-nél időt kért, majd kíméletlenül leteremtette együttesét. A somogyiak trénere elégedetlen a védő munkával, kevesellte a faultokat. A játék képe a továbbiakban sem változott, egy kosárnyi előnnyel vezetett a Körmend egészen a negyed utolsó másodpercéig, amikor Krnjajski hármasával megfordult az állás (21-22).

A rövid pauza után kicsit bealudt a Kaposvár, amit kihasznált a vasi gárda. A 12. percben Chambers csent el egy labdát Gabric elől, a vendégek játékosa úgy állította meg a hazaiak irányítóját, hogy arcon csapta, pontosabban a szemét érte el. Chambers szerencsére folytatni tudta a meccset és értékesítette mindkét büntetőjét (28-22). A különbséget Ferencz növelte első triplájával, így már kilenc ponttal vezetett az MTE (31-22). Aris triplájával lopta a távot a KKK, majd Hughes büntetőivel és duplájával ismét már csak kettő volt közte (31-29). A Körmend azonban váltani tudott, nemis akárhogy: Ferencz, Mitchell és Moore egy triplazuhataggal sokkolta a vendégeket, akiket 11 ponttal sikerült leszakítani a találkozó során először a piros-feketéknek (42-31). A 10 pontos fórt kisebb megingásokkal sikerült megtartania a Körmendnek, amely végül 46-35-re nyerte az első félidőt. A szembetűnő különbség az eladott labdákban mutatkozott a két csapat között. Hiszen míg a házigazda az első két negyedben csak hat eladott labdát jegyzett, addig a vendégek dupla annyit, azaz 12-t.

Remekült kezdte a harmadik negyedet a vasi alakulat, amelynek sikerült tovább növelnie előnyét (51-37). Pár perc elteltével a somogyiak is megérkeztek a szünetről a meccsbe, egyre formásabb támadásokkal csökkentették hátrányukat. A 25. percben Hughes révén már csak öt pontnyira volt a Kaposvár a Körmendtől (53-48). A lehető legjobbkor jött Moore és Mitchell hármasa (59-48), de Krnjajski és Griffin pontjaival hamar tovatűnt a kétszámjegyű differencia (61-57). Az elképesztően szívós Kaposvár egy pillanatra sem adta fel, kitartóan üldözte a piros-feketéket, akiknél mindig volt egy ember, aki a fontos lélektani pillanatokban betalált. De ugyanez elmondható volt a túloldalon is, csak ott a tét a csapat meccsben tartása volt. A negyed hajrájában Krnjajski szenzációs triplája felrázta a KKK-t, amely Gabric negyedik hármasával már csak két pontra volt a hazaiaktól (67-65). Mitchell duplája zárt az etapot, így szűk négypontos hazai előnyről jöhetett az utolsó 10 perc (69-65).

A záró negyed elején Aris és Gabric pontjaival egyenlített a Kaposvár (69-69). Nem ízlett a Körmendnek a Kaposvár agresszív védekezése, így az első percekben nem is talált gyűrűbe a házigazda. Moore távolija törte meg a jeget, de rögtön jött a válasz Csorvási középtávolijával (72-71). Ferencz is elsüllyesztett egy újabb hármast, amire Krnjajski hintett egy duplát (75-74). A 37. percben Omenaka gyarapította a hazai pontokat, ráadásul faulttal együtt. Ugyanezt megcsinálta Durázi is, és miután mindketten értékesítették büntetőiket is, így 82-74-re lógott meg az MTE. Chambers remek egyéni akciójával pedig sokadjára volt 10 pont a felek között (84-74). Másfél perc volt vissza, amikor Aris egy triplával próbálta életben tartani a KKK győzelmi esélyeit. A vendégek egészpályás védekezése eredményre vezetett, majd Gabric triplájával 84-80-ra zárkózott a somogyi gárda. Az utolsó másodpercekben Ferencz zárhatta volna a meccset, majd az ellentámadás végén az ugyancsak távolról próbálkozó Gabric révén egyetlen pontra közelíthette volna meg a vendég alakulat a vasit, azonban Chambers büntetőjével és a Körmend győzelmével zárult az összecsapás.

MESTERMÉRLEG

Andonisz Konsztandinidesz: - Örülök a mai eredménynek, mert úgy érzem csapatként sokat fejlődtünk. Támadásban az idei legjobb teljesítményünket nyújtottuk, a lepattanó labdák megszerzésében is hatékonyak voltunk. Végig kézben tartottuk a mérkőzést, sokat jelentett, hogy ezúttal volt elegendő időnk a felkészülésre.

Ivan Rudez: - Nagy energiát fordítottunk arra, hogy végig meccsben tudjunk maradni. Volt is esélyünk, de taktikailag még nem vagyunk elég érettek ahhoz, hogy a fontos pillanatokban a legjobb megoldásokat válasszuk. Még jobban kell koncentrálnunk ahhoz, hogy ilyen erős ellenfelet idegenben le tudjunk győzni.

Jegyzőkönyv

Egis Körmend–Kometa Kaposvári KK 85-80 (21-22, 25-13, 23-30, 16-15)
Körmend, 1900 néző, NB I.-es kosárlabda-mérkőzés, vezette: Benczur T., Nagy V., Fodor A.
Körmend: Chambers 14/6, Mitchell 8/6, Takács K. 1, Moore 15/9, Cakarun 15. Csere: Ferencz 16/12, Parrish 2, Omenaka 5, Durázi 9, Doktor –. Edző: Antonisz Konsztantinidesz.
Kaposvár: Aris 13/6, Puska –, Griffin 9/3, Gabric 19/15, Hughes 18. Csere: Krnjajski 15/9, Paár –, Csorvási 6, Bogdán –. Edző: Ivan Rudez.
A mérkőzés alakulása. 2. perc: 5-5. 7. perc: 17-14. 11. perc: 26-22. 17. perc: 39-31. 20. perc: 46-35. 22. perc: 51-39. 28. perc: 65-57. 32. perc: 69-69. 37. perc: 82-74. 39. perc: 84-80.