Vas megyei foci

2022.11.08. 10:22

Megyei II.: menetel a Csákány, az Uraiújfalu, 11 gólt rúgott az Újperint a Mersevátnak - fotók

A 13. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság az északi és a déli csoportban.

Tóth Gábor, Kelemen Attila

Forrás: VN/archív

Fotó: Szendi Péter

Észak

Kemenesalja–Boba 0-1 (0-0). Vönöck, vezette: Busi L.

Kemenesalja: Hujbert – Szakál, Őri, Géczi (Pethő), Czöndör, Németh M., Vajda (Fülöp), Erdélyi, Varga Sz. (Bakos), Varga R., Ölbei.

Boba: László – Balogh Mi. (Porkoláb), Fodor, Sütő (Farkis), Balogh Ma. (Szigeti), Szabó J., Dákai, Dénes, Kóbor (Prépost), Magyar, Kovács R.

Gól: Kóbor.

A szerencsésebb csapat nyerte az alsóházi rangadót. A játék képe alapaján a döntetlen igazságosabb lett volna.

Pecöl–Uraiújfalu 0-3 (0-2). Pecöl, v.: Talabér N.

Pecöl: Kollarics – Pálfi (Szemes), Svób, Tóth Zs. (Czeglédi), Farkas E. (Kámán), Kiss B., Hóbor, Boncz, Seper, Joó, Balázs (Horváth B.).

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Pungor (Csete), Gallen, Szabó B., Burka, Németh Z. (Simon), Németh B. (Agg), Kovács G. (Kollárits), Gáspár, Keszei.

Gól: Simon, Burka, Szabó M.

A hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést, de sorra kihagyta a helyzeteit. A vendégek viszont kihasználták a lehetőségeiket, és megnyerték a kiegyenlített küzdelmet. Jó játékvezetés mellett izgalmas meccset láthattak a nézők.

Gencsapáti–Schott Lukácsháza 0-3 (0-2). Gencsapáti, v.: Bagoly G.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Sulyok, Varga R. (Bokor), Soldatenko, Dancs, Fülöp (Skrapits), Jónás (Tóth B.), Egyed, Roshko, Lőrincz, Janek.

Lukácsháza: Bán – Bolfán, Horváth Sz., Gombás (Gyüre), Németh B. (Horváth M.), Léhmann, Csuka, Rozmán, László (Lévai), Bősze, Tóth D. (Németh Cs.).

Gól: Németh Cs., Léhmann, Bősze.

Sok néző volt kíváncsi a szomszédvári rangadóra – amely csak a kezdő sípszóig bizonyult rangadónak. A vendégek rögtön nyomás alá helyzeték a házigazdát, és mire a Gencs magához tért, ellenfele már 2-0-ra vezetett. A második félidőben a hazaiak próbáltak szépíteni, de semmi nem akart sikerülni. Sőt, a vendég egy harmadik góllal lezárta a meccset. Megérdemelt lukácsházi győzelem született.

Újperint–Conoil Mersevát 11-1 (7-1). Szombathely, v.: Árpád A.

Újperint: Szlámer – Kovács Zs. (Tóth M.), Hujber, Viszket (Török), Nyári, Márfy (Takács), Egyed, Péter (Szabó Z.), Hegedűs, Sásdi, Kiss Á. (Hazafi).

Mersevát: Homlok – Gönye, Dénes (Rába), Döbröntei, Csite (Csótár), Horváth Zs., Takács M., Fülöp, Nagy Á., Balogh P., Takács B.

Gól: Hegedűs (2), Török (2), Egyed, Szabó Z., Kovács Zs., Márfy, Kiss Á., Péter, Nyári, ill. Döbröntei. Kiállítva: Hegedűs (86., Újperint).

Kemenesmagasi–Elektromol Spari 4-1 (4-0). Kemenesmagasi, v.: Marácz Z.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Poós, Molnár Zs., Horváth T., Sebestyén (Fülöp), Solymos (Berghoffer), Király, Peresznyei, Palotai, Molnár T., Gombás (Princzes).

Spari: Pungor – Dienes, Láda, Kovács A., Tóth A., Majtényi, Jónás, Barbalits, Papp T. (Sipos), Varsányi, Németh V.

Gól: Sebestyén (3), Molnár T., ill. Majtényi.

Alsóújlak–Sé Honvéd 2-0 (1-0). Alsóújlak, v.: Polgár T.

Alsóújlak: Gábor – Gampel Do., Kaposi, Tóth Á. (Kovács Z.), Varga Á., Varga N., Káldi (Toldi), Farkas M., Ódor (Nagy Z.), Gampel Dá., Varga R.

Sé: Földi – Szalay, Farkas K., Séfer, Hancz (Rada), Halmos, Nemes, Fichtacher (Muzsai), Kiss Máté Gergő, Kiss Márton (Werderits), Uri (Hende).

Gól: Kaposi, Szalay (öngól).

Kiállítva: Farkas M. (87., Alsóújlak).

Bozsok–Szeleste-Pósfa 6-1 (6-0). Bozsok, v.: Mórocz Gy.

Bozsok: Farkas G. (Szenteleki) – Bigner, Kalmár, Kaposi, Pál (Németh R.), Dobány P., Kovács P., SZALAI M, Tompek (Dévényi), Kiss M., NÉMETH O. (Pónácz).

Szeleste: Szentgyörgyvári – Nardai, Németh B., Pethő, Riba, Molnár G., Horváth E. (Kovács M.), Nagy Á. (Horváth L.), Fehér, Kovács R., Földi.

Gól: Németh O. (3), Pál, Bigner, Dobány P., ill. Horváth L.

A mérkőzés nagy részében a jól futballozó hazai csapat akarata érvényesült, formás támadásokból és pontrúgásokból születtek a bozsoki gólok. Így a szünetig el is dőltek a lényegi kérdések.

A 14. forduló menetrendje, szombat, 13.30: Boba–Pecöl. Vasárnap, 13.30: Uraiújfalu–Bozsok, Szeleste–Alsóújlak, Sé–Kemenesmagasi, Spari–Újperint, Mersevát–Gencsapáti, Gérce–Lukácsháza.

Dél

Csákánydoroszló–Szentpéterfa 4-1 (1-1). Csákánydoroszló, 100 néző, v.: Boda Gy.

Csákánydoroszló: Tóth B. (Csáky) – Sáfár, Török, Makai, Pandur (Urbán), Dedics (Draskovics), Sárközi (Biczó), Albert, Márton, Takács, Németh M. (Gérnyi).

Szentpéterfa: Páll B. – Török R. (Nagy M.), Pataki, Gaál Á., Skrapits D., Garger (Major), Török A. (Páll Sz.), Homor, Gaál R., Geosits, Skrapits I.

Gól.: Dedics (11-esből), Török, Makai (11-esből), Pandur, ill. Skrapits D.

Az első félidőben jól tartotta magát a vendég, a második félidő elején azonban a jobb erőkből álló házigazda eldöntötte a három pont sorsát.

Gyöngyöshermán-Szentkirály–Bajánsenye 4-6 (1-1). Szombathely, vezette: Füst Á.

Gyöngyöshermán: Olasz – Séfer, Bihun, Kis Z. (Horváth Á.), Hegedűs, Balázs (Németh Sz.), Dénes (Kis L.), Kondor, Kopácsi, Bánhegyi, Nagy T.

Bajánsenye: Kalamár – Bagó (Koltai), Bacsák, Hodács (Kovács I.), Kosár, Kovács V., Fábián, Horváth Z. (Vörös B.), Koczor (Vörös G.), Stunya, Horváth B.

Gól: Kopácsi (2), Németh Sz., Séfer, ill. Koczor (4), Kosár (2).

Rendkívül fordulatos, izgalmas mérkőzést vívtak a csapatok – a Gyöngyöshermánnak most sem sikerült kilábalni a hullámvölgyből. Jár a gratuláció a sportszerűen küzdő bajánsenyei csapatnak.

Horváth Ranch Kft. Nádasd–Egyházasrádóc 2-1 (0-0). Nádasd, v.: Héra Cs.

Nádasd: Rejtli – Péter, Zsoldos, Meskó M., Németh Bo., Mesics, Németh Be. (Szabó Á.), Meskó E., Balogh B., Meskó Á., Gerencsér.

Egyházasrádóc: Bali – Németh Martin, Merőtei (Zimonyi), Krajczár, Fejes (Németh G.), Németh Marcell, Mészáros, Bányik, Varga M. (Varga Gy.), Filipovits, Varga Z.

Gól: Németh Bo., Meskó E., ill. Mészáros. Kiállítva: Gerencsér (87., Nádasd).

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott mezőnyben, a gólszerzéshez a hazai csapat állt közelebb. A második félidő első 15-20 percében a vendégek domináltak, amely gólban is megmutatkozott, előnyre tettek szert. A bekapott gól után a nádasdiak ritmust váltottak, egyenlítettek, majd a győztes találatot is megszerezték. Összességében megérdemelten tartotta otthon a három pontot a hazai csapat, a jól játszó, meglehetősen fiatal vendég ellen..

Pinkavölgye-Felsőcsatár–Telekes Medosz 8-3 (3-2). Felsőcsatár, v.: Monostori I.

Felsőcsatár: Sásdi – Donadi, Horváth L., Pehr, Krancz (Windisch), Virág (Vajda), Schmalzl, Böhm, Cseri, Hábetler, Krajczár.

Telekes: Blaskovics – Dézsi, Németh T. (Szakter), Németh M., Orsós, Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Görcsi, Nyári.

Gól: Pehr (5), Cseri (2), Virág, ill. Kónya M. (2), Czövek.

Tanakajd–Rum 2-8 (1-4). Tanakajd, v.: Horváth P.

Tanakajd: Marcz L. – Hankó, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Vámos, Hittaller A. (Hittaller M.), Marcz M., Preiczer, Nagy K. (Gombkötő), Szalai.

Rum: Miklós – Székely (Molnár M.), Gyurkó A., Gyurkó B., Bíró, Kovács-Braun, Kovács B., Koronczai (Horváth T.), Rosta, Kalmár (Kovács Z.), Horváth Á.

Gól: Marcz M., Preiczer, ill. Koronczai (2), Horváth Á. (2), Bíró, Kalmár, Kovács-Braun, Preiczer (öngól). Kiállítva: Hankó (77., Tanakajd).

A mérkőzést mindkét csapat jó előjelekkel várta. Már az első félidőben potyogtak a gólok tisztességesen. A fordulópontot 2-4 állásnál az jelentette, hogy a hazai csapat a helyzetei ellenére nem tudott felzárkózni – és ezt a folytatásban megbüntette a Rum. Megérdemelt vendégsiker született, de a gólarány erősen túlzott.

Rábatótfalu–Tutitextil-Körmend VSE 5-2 (0-0). Szentgotthárd-Rábatótfalu, v.: Bíró O.

Rábatótfalu: Bánfi-Nagy – Soós, Lovenyák, Csákvári, Papp V. (Szakács), Domján D., Sütő, Düh (Erős), Kovács Á. (Falb), Domján B. (Akl), Náricza.

Körmend: Bérdi (Nagy M.) – Papp P., Horváth Á., Tóth M. (Kiss B.), Meixner, Szatmáry, Horváth Dávid, Petrovics, Kazinczki, Jóna, Vilics (Frühvirth).

Gól: Papp V., Soós, Lovenyák, Düh, Falb, ill. Szatmáry, Horváth Á. Kiállítva: Kazinczki (87., Körmend), Petrovics (92., Körmend).

Vasszécseny–Őriszentpéter 4-1 (2-0). Vasszécseny, 50 néző, v.: Koronczai C.

Vasszécseny: Székely – Dankó (Vidos), Virág, Viszked B., Katona (Maczek), Jéri, Viszked P., Bakonyi, Németh Zs. (Papp I.), Pungor, Varga M.

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Kósa, Sály, Szabó S., Horváth L., Mihályka, Szalai, Mihály, Németh A., Sebők.

Gól: Viszked B., Pungor, Dankó, Katona, ill. Kósa.

A két gyorsan szerzett gól túlságosan is megnyugtatta a hazai csapatot, így kényelmessé és lassúvá vált a játéka. És a második félidőben sem javult fel a házigazda teljesítménye. Összeségében megérdemelt hazai győzelem született, bár hozzá kell tenni, többször a hazai kapuson múlt, hogy nem lett szorosabb az eredmény

Az elhalasztott 11. (utolsó őszi) fordulót pótolják a csapatok. Menetrend, szombat, 13.30: Gyöngyöshermán-Szentkirály–Szentpéterfa. Vasárnap, 13.30: Egyházasrádóc–Őriszentpéter, Tanakajd–Telekes, Rábatótfalu–Bajánsenye, Vasszécseny–Rum, Csákánydoroszló–Felsőcsatár. A Nádasd–Körmend VSE (4-0) mérkőzést már lejátszották

Kérjük a csapatvezetőket, hogy a tudósításokat küldjék el a [email protected] email címre.