Kézilabda

2022.11.19. 17:03

SZKKA: Magabiztos játék, sima győzelem

A női másodosztályú kézilabda-bajnokság 9. fordulójában a találkozót végig irányítva, öt góllal gyűrte le az SZKKA a PEAC csapatát.

SD

Fotós: © Unger Tamás

Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia–PEAC 24-19 (11-6). Szombathely, Arena Savaria, 350 néző, női NB I/B.-s kézilabda-mérkőzés, vezette: Hársfalvi Zs., Mórocz R.
SZKKA: Christe – Kiskartali 1, Pődör B. 4, Pődör R. 10, Szendrei 2, Tanaskovic 1, Varga N. 2. Csere: Fritz – Szmolek, Győri 2, Horváth A. 2, Balogh P. Edző: Pődör Zoltán.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3-1. 19. p.: 8-4. 27. p.: 10-7. 36. p.: 13-10. 42. p.: 17-11. 56. p.: 20-16.
Kiállítások: 12, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 5/7, ill. 2/2.

Február közepén, még az NB I.-ben a DVSC otthonában lépett pályára utoljára Pődör Blanka, akit a PEAC elleni játékosbemutató során óriási ovációval fogadott a hazai közönség. Pődör Zoltán egyből a kezdőbe tette a kisebbik Pődör-lányt, aki nővére után a második percben kettőre növelte az SZKKA előnyét az álmosan kezdő pécsiek ellen. Borbély Lili kétperces kiállítását követően Szendrei is betalált, egyre megnyugtatóbb volt a hazai fór (3-0). Pusztai-Hosszu kezdte meg vendég oldalon a gólgyártást, de továbbra is a házigazda maradt lendületben. Szmolek kétperces kiállítását sem tudta kihasználni a PEAC, nagyon magabiztosan tartotta háromgólos előnyét a szombathelyi kézicsapat. Nem finomkodtak a bírók, a 13. percben Pődör Rebekát is lezavarták a pályáról, de Varga Nikolett zsinórban kétszer mattolta a pécsiek portását, így még egy góllal nőtt a vasiak előnye (7-3). A gyorsan visszarendeződő SZKKA-védőfallal nem tudott mit kezdeni a támadásait lassan, körülményesen szövögető PEAC. A hazaiak játékában azonban megvolt a kellő sebesség, így a félidő második felére már öt találattal jártak a vendégek előtt. A 27. percben még mindig csak öt gól szerepelt az eredményjelzőn a pécsi gárda neve mellett, viszont ezidőtájt a házigazda támadó játékába is több hiba csúszott, emiatt nem tudott jobban elnyúlni a vendéglátó együttes. Pődör Blanka elhibázott hetesére Acsai góllal válaszolt egy gyors lerohanásból. A 29. percben Pődör Zoltán időkéréssel próbálta felrázni együttesét – érezhetően picit leült az SZKKA játéka. Az első félóra Győri Viktória sikeres hétméteresével zárult, 11-6-os állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

Térfélcsere után gyors gólváltásokkal folytatódott az összecsapás: Horváth Virginia, majd Horváth Anna, aztán Péter Panna és Pődör Blanka is betalált (13-8). A 37. percben Pődör Rebeka talált be ismét, miközben Borbély csúnyán szabálytalankodott, de a hazaiak irányítója folytatni tudta a játékot, Borbélyt pedig két percre leküldték a bírók a pályáról. Alaposan felszívta magát az idősebb Pődör-lány, sorozatban három gólt vágott a következő percekben, amivel kialakult az addigi legnagyobb különbség (17-11). Christe Dalma kapusteljesítménye mellett sem mehetünk el szó nélkül, aki közel 50 százalékos védési mutatóval rendelkezett. Radochay és Varga-Kósa egy perc alatt két gólt lőtt, majd nem sokkal később Horváth Virginia is eredményes volt büntetőből, így a szombathelyi hatgólos fór pillanatok alatt háromra csökkent ismét (17-14) – egyáltalán nem volt még lefutott a meccs. Érezte ezt Pődör Zoltán is, akit Pődör Rebeka hetedik találata sem nyugtatott meg, így időt kért. Az SZKKA szigorított védekezésén, aminek eredményeként nyolc percen keresztül nem talált be a PEAC, miközben újfent hatgólosra hízott a vendéglátók előnye (20-14). Az 54. percben Szmoleket harmadszorra is lezavarták a pályáról, ami piros lapot és kiállítást vont maga után. Az utolsó percekben nem volt szerencséje Balogh Petrának, aki előbb egy gyors kontrából a kapufát találta telibe, majd pár másodperccel később a PEAC kapusa hárította bravúrral a lövését. Horváth Anna és Szendrei Barbara azonban nem hibázott, így végül nagyon magabiztos győzelmet aratva 24-19-re múlta felül az SZKKA a pécsi csapatot.