2022.11.01. 11:23

Tovább menetel a csákányi gárda - Megyei II. osztály.: egytucat gól született a Rum–Rábatótfalu bajnoki mérkőzésen

A 12. fordulóval folytatódott a megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság az északi és a déli csoportban.

Kelemen Attila, Pum András, Sütő Dániel

Forrás: Cseh Gábor

Észak

Schott Lukácsháza–Újperint 0-0. Lukácsháza, vezette: Szabó III. Z.

Schott Lukácsháza: Bán – Bolfán, Horváth Sz., Osztrosits (Lévai), Kovács Zs. (Horváth M., Gyüre), Gombás, Léhmann (Németh N.), Csuka, Rozmán, Bősze, Tóth D. (Németh Cs.).

Újperint: Szlámer – Takács (Hujber), Tóth K., Viszket (Kovács G.), Egyed, Hegedűs (Francia), Sásdi, Kovács A., Kiss Á. (Márfy), Nyári (Péter), Szabó Z.

Kiállítva: Kovács G. (92., Újperint).

Nagy iramú, az osztály színvonalát meghaladó mérkőzést vívtak a felek. Az első félidőben a vendégek voltak jobbak, több nagy helyzetet is kidolgoztak, de nem tudtak túljárni a hazai kapus eszén. A második félidő már kiegyenlített játékot hozott, a vendégek többet birtokolták a labdát, míg a hazaiak szervezett védekezés után igyekeztek kontrákból veszélyt teremteni.

Elektromol Spari–Alsóújlaki 1-0 (0-0). Szombathely, vezette: Pintér B.

Spari: Pungor – Dienes, Láda, Sipos D. (Neubauer), Majtényi, Jónás, D. Barbalits, Pados, Varsányi, Németh V., Fülöp.

Asóújlak: Gábor – Gampel Do., (Tóth Á.), Kaposi (Papp Á.), Varga K., Varga Á., Varga N. (Káldi I.), Káldi M. (Nagy Z.), Farkas M., Ódor, Gampel Dá. (Toldi),  Varga R.

Gólszerző: Pados.

Kiállítva: Pados, ill. Varga K.

Enyhe vendégfölénnyel kezdődött a találkozó, amit a Spari közdenitudásával igyekezett ellensúlyozni. Tipikus egygólos meccsen küzdelmes hazai győzelem született.

Uraiújfalu–Kemenesalja 4-1 (1-1). Uraiújfalu, vezette: Ódor Á.

Uraiújfalu: Horváth B. – Szabó M., Gáspár, Gallen, Szabó B., Burka (Simon), Kollárits (Németh Z.), Pungor, Németh B. (Keszei), Kovács G., Agg.

Kemenesalja: Hujbert – Farkas P., Őri, Fülöp, Géczi, Czöndör, Varga Sz., Németh M., Smidéliusz B. (Bakos), Erdélyi, Varga R.

Gólszerzők: Szabó M., Simon, Agg, Gallen, ill. Géczi.

A hazai csapat a mérkőzés elején gyors vezetést szerzett, viszont a további helyzetek kihasználatlanul maradtak. A továbbiakban a vendégek első kaput eltaláló lövésükkel kiegyenlítettek. A második félidőben a hazai csapat ismét vezetéshez jutott a vendégek viszont  továbbra is szívósan védekeztek. A hajrában a hazai csapat két gyors találattal  eldöntötte a mérkőzést.

Conoil Mersevát–Kemenesmagasi 6-3 (3-1). Mersevát, vezette: Szabó III. Z.

Conoil Mersevát: Patyi – Csite, Pethő, Takács M. (Dénes), Horváth Zs. (Rába), Orbán Gy. (Czupor), Nagy Á., Takács B. (Orbán B.), Balogh P., Döbröntei, Homlok.

Kemenesmagasi: Papp Á. – Bándoli (Solymos), Berghoffer, Molnár Zs., Horváth T., Kerekes, Sebestyén (Fülöp), Balogh D., Palotai (Király), Molnár T., Takács (Princzes).

Gólszerzők: Horváth Zs. (2), Döbröntei, Dénes, Csite, Takács B., ill. Fülöp, Balogh D., Molnár T.

A hazaiak motiváltan, jó felfogásban vezették támadásaikat, a félidőre jelentős előnyre tettek szert. A vendégek az utolsó negyed órában feljavultak, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

Gérce-Vásárosmiske–Gencsapáti 2-2 (0-0). Gérce, vezette: Elek.

Gérce-Vásárosmiske: Fehér – Lakatos, László, Lőrincz (Komáromi), Lerik, Mórocz, Major, Nunkovics (Pethő), Kovács T., Csonka, Kövesdi.

Gencsapáti: Horváth Gy. – Kovács G., Sulyok (Németh T.), Soldatenko, Dancs, Tóth B., Egyed, Roshko (Jónás), Lőrincz, Janek, Skrapits (Varga R.).

Gólszerzők: Mórocz, Pethő, ill. Lőrincz, Dancs.

Kiállítva: László (80., Gérce-Vásárosmiske).

Az első félidőben 2-3 góllal is vezethetett volna a Gérce, de helyzetei kimaradtak. Fordulás után kétszer is előnybe került a Gencsapáti, de a Gérce végül kibrusztolta a döntetlent.

Sé Honvéd–Bozsok 2-0 (1-0). Sé, vezette: Bagoly G.

Sé Honvéd: Földi – Kiss Mi., Séfer, Hancz (Hende), Kovács K., Werderits (Kiss Má.), Nemes, Fichtacher (Muzsai), Farkas K., Kiss Márton Balázs (Halmos), Uri.

Bozsok: Farkas G. – Bigner, Kratochwill, Pál, Németh O., Kovács P., Szalai, Kaposi (Kalmár), Tompek, Kiss M., Marti (Szenteleki B.).

Gólszerzők: Kiss Má., Hancz.

A szomszédvári rangadón az első perctől kezdve egymásnak estek a felek. A meccs elején egy szemfüles labdacsenésből végig vitt támadás után szép góllal szerezett vezetést a Sé. Mindkét oldalon voltak helyzetek, a nagyobbak a séiek előtt adódtak, de azok egytől-egyig kimaradtak. A második félidőben egy nagyszerű támadást góllal fejeztek be a hazai támadók, így eldőlt a mérkőzés.

Szeleste-Pósfa–Pecöl 1-3 (1-1). Szeleste, vezette: Polgár T.

Szeleste-Pósfa: Szengyörgyvári – Nardai, Németh B. (Horváth L.), Pomper (Horváth E.), Fülöp, Pethő (Nagy Á.), Molnár, Kovács T. (Fehér), Kovács R., Horváth R., Földi.

Pecöl: Kollarics – Bori (Kámán), Svób, Gyürü, Cséve (Tóth Zs.), Kiss B. (Németh I.), Hóbor (Pálfi), Boncz, Seper, Joó, Balázs (Szemes).

Gólszerzők: Kovács R., ill. Joó (2), Gyürü.

Kiállítva: Fülöp, Maráczi.

Jó iramú mérkőzésnek indult a találkozó. A Szeleste megszerezte a vezetést, majd furcsa fordulatot vett a meccs. A játékvezető előbb egy erősen vitatható piros lapot osztott ki a hazaiak csapatkapitányának, majd fiatal asszisztense egy nézőtéri véleménynyilvánításra hivatkozva kiállíttatta a hazaiak egyik cserejátékosát is. A Pecöl pedig kihasználta emberelőnyét.

Dél

Tutitextil-Körmend VSE–Vasszécseny 4-2 (1-2). Körmend-Horvátnádalja, vezette: Polgár T.

Tutitextil-Körmend VSE: Bérdi – Kiss B. (Tóth M.), Simon, Meixner, Horváth Dávid, Petrovics (Horváth Dániel), Kazinczki G. (Frühvirth), Horváth A. (Berta), Kazinczki B., Vilics, Szabó P. (Papp P.).

Vasszécseny: Móricz – Virág, Kontics, Székely, Dankó, Viszked, Németh Zs., Papp I., Háder, Vadász, Katona.

Gólszerzők: Simon (3), Horváth Dávid, ill. Dankó, Katona.

Kiállítva: Vadász (85., Vasszécseny).

Bajánsenye–Tanakajd 3-4 (2-2). Bajánsenye, vezette: Bagoly G.

Bajánsenye: Kalamár – Bagó (Kucsera), Bacsák, Hodács, Horváth M. (Koltai), Kosár, Kovács V., Fábián, Vörös B. (Koczor), Horváth Z. (Kovács I.), Horváth B.

Tanakajd: Szűcs – Hankó, Kölkedi, Marcz, Németh P., Hittaller A., Hittaller M., Tóth J. (Tima), Preiczer, Varga M., Szalai.

Gólszerzők: Hodács, Kosár, Horváth M., ill. Szalai (2), Kölkedi, Tóth J.

Telekes Medosz–Gyöngyöshermán-Szentkirály 3-2 (1-1). Telekes, vezette: Szabó.

Telekes Medosz: Blaskovics – Dézsi, Németh M. (Szakter), Orsós, Kónya Sz., Czövek, Osvald, Kónya M., Vincze, Görcsi, Nyári.

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz – Séfer, Illés (Szabó A.), Bihun, Kis Z., Németh Sz., Dénes (Pochernin), Kopácsi, Németh P. (Kis L.), Nagy T., Kovács D.

Gólszerzők: Kónya M. (2), Görcsi, ill. Nagy T., Németh Sz.

Az első negyedórában a vendégeknek volt több lehetőségük és meg is szerezték a vezetést. Ezt követően a telekesiek szokásos sok passzolós futballjukat játszották és egy szöglet utáni kapáslövéssel kiegyenlítettek. Jól kezdték a második félidőt a hazaiak, tíz perc alatt két gólt szereztek (3-1). Ám a 72. percben egy szabadrúgás után szépített a Gyöngyöshermán. A mérkőzés hajrája meglehetősen feszült és izgalmas volt, összességében a több helyzetet kidolgozó Telekes megérdemelten nyert.

Őriszentpéter–Horváth Ranch Kft. Nádasd 0-1 (0-0). Őriszentpéter, vezette: Bíró O.

Őriszentpéter: Szemán – Szabó D., Kaszás, Szalai, Kósa, Sály, Szabó S., Horváth L., Mihályka (Bognár), Mihály, Szép.

Horváth Ranch Kft. Nádasd: Rejtli – Pálmai, Zsoldos (Szabó Á.), Kalamár, Meskó M., Németh Bo., Mesics, Meskó E., Balogh B., Meskó Á., Gerencsér.

Gólszerző: Meskó E.

Szentpéterfa–Pinkavölgye-Felsőcsatár 1-1 (1-0). Szentpéterfa, 100 néző, vezette: Horváth R.

Szentpéterfa: Páll – Török R., Pataki, Gaál Á., Skrapits D., Garger, Wágner R., Homor, Gaál R. (Török A.), Hoós (Wágner K.), Skrapits I. (Nagy M.).

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Donadi – Horváth L., Pehr, Krancz (Krajczár), Virág, Schmalzl, Böhm, Cseri, Hábetler, Késmárky, Sásdi.

Gólszerzők: Wágner R., ill. Pehr.

Az első félidő a hazaiaké volt, akkor eldönthették volna a meccset, a második félidőben viszont jobbak voltak a vendégek – a döntetlen igazságos.

Rum–Rábatótfalu 8-4 (6-1). Rum, vezette: Kondor T.

Rum: Miklós – Székely (Rövid), Gyurkó A. (Kovács Z.), Gyurkó B. (Molnár M.), Bíró, Kovács-Braun, Kovács B., Koronczai, Leitgeb (Reznyák), Kalmár, Horváth Á.

Rábatótfalu: Bánfi-Nagy – Lovenyák, Csákvári, Papp V., Domján D., Sütő, Domján B. (Erős), Düh, Kovács Á. (Akl), Náricza, Anderkó (Falb).

Gólszerzők: Koronczai (3), Horváth Á. (3), Bíró (2), ill. Falb, Düh, Anderkó, Papp V.

Egyházasrádóc–Csákánydoroszló 0-1 (0-1). Egyházasrádóc, 120 néző, vezette: Horváth P.

Egyházasrádóc: Bali – Merőtei, Németh Martin, Bányik, Varga Gy. (Fejes), Krajczár, Varga R. (Kertes), Németh Marcell, Mészáros, Varga M. (Zimonyi), Varga Z.

Csákánydoroszló: Tóth B. – Sáfár, Németh M. (Pesti), Török, Pandur, Dedics, Sárközi (Draskovics), Albert, Könye Balla (Biczó), Márton (Makai), Takács.

Gólszerző: Könye Balla.

Jó iramú, változatos mérkőzésen a kapu előtti határozottabb játékával nem érdemtelenül vitte el a három pontot a listavezető.