2022.11.28. 11:48

U20: két sima vasi győzelem

Az U20-as kosárlabda-bajnokság 9. fordulójában a Körmend és a Falco korosztályos kosárcsapata is biztos győzelmet aratott.

Forrás: Pixabay

Egis Körmend–Nyíregyháza Blue Sharks   81-58 (14-25, 21-15, 25-9, 21-9). Körmend, U20-as férfi kosárlabda-mérkőzés, vezette: Esztertgályos, dr. Popgyákunik.

Körmend: Herczeg 20/9, Takács –, Geröly 29/15, Szalai 2, Nagy 12/9. Csere: Tóth-Erdei M. 2, Tóth-Erdei B. 7/3, Mogyorósy –, Pongrácz 3, Horváth 6. Edző: Kocsis Tamás, Németh Levente.

A vendégek alaposan ráijesztettek az esélyesebb hazaiakra, hiszen az első negyedben alig hibáztak, volt, hogy már 15 ponttal is vezettek. A szünetig aztán faragott hátrányából a Körmend, a második félidőben pedig bedarálta ellenfelét, biztosan nyert.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–MVM-OSE Lions 91-46 (20-17,29-6,25-12,17-11). Szombathely, U20-as kosárlabda-mérkőzés, vezette: Antoni, Schneider.

Falco: Kovács L. 7, Horváth Á. 18/15, Németh B. 22/12, Horváth N. 13/6, Takács Zs. 19/3. Csere: Nárai 2, Büki 8/3, Várkony 2, Arnóczi –, Kapui –, Hansági –, Horváth Á. J. –. Edző: Svajda Gábor, Kálmán László.

Álmosan kezdett a házigazda, de a második negyedben rendezte a sorait, végül fölényes győzelmet aratott.